Святині та цілюща вода: п’ять причин поїхати в Туркестан
Туркестан — одне з найдавніших міст Центральної Азії. Воно розташоване за 160 км на північний захід від Шимкента. Місто нерідко називають «другою Меккою», оскільки воно має особливе значення у тюркських народів. Розповімо, чому варто його відвідати, передає NUR.KZ.
Туркестан колись був столицею Казахського ханства. Тут досі збереглися будівлі часів Тамерлана, а історичні об’єкти входять до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Сюди приїжджають паломники з усього світу, повідомляє «Мир 24».
Назвемо лише п’ять причин, хоча їх насправді набагато більше, побувати в Тукестані.
1. Відвідати святині та мавзолеї
Сама назва міста має іранське походження і в перекладі означає «країна тюрків».
На цій землі хани приймали іноземних послів, проводили збори з важливих державних справ. Саме тут ховали представників духовенства та правителів.
Найвідомішим жителем Туркестану був учений і поет Ходжа Ахмед Ясаві. Після його смерті місто стало релігійним центром Середньої Азії.
На його честь за наказом Тамерлана було побудовано мавзолей, який став однією з найбільш шанованих святинь для народів Центральної Азії. На його зведення пішло 10 років. Цеглу брали за десятки кілометрів із міста Сауран. Для цього люди вставали в ланцюжок і передавали їх із рук у руки.
Глина з Саурана славилася своєю міцністю, тому мавзолей стоїть і досі. Біля його стін розташовані могили знаменитих казахських ханів, султанів і батирів. Тут покоїться близько 20 правителів.
Вчителем Ясаві був Аристан-Баб, визнаний святий. Зазвичай з його могили паломники починають свій шлях.
2. випити води з цілющого колодязя
Навколо мавзолею Укаш-ата вже багато століть збираються люди. Тут знаходиться живе джерело. Прочани вірять, що воно має цілющі властивості, а також просять благополуччя й очищення від гріхів.
У колодязь глибиною 25 метрів потрібно опустити відро. Воно наповниться, якщо людина чиста душею, якщо ж ні, то не вдасться набрати й краплі. Подейкують, що повним відро буде тільки в безгрішного.
3. Загадати бажання в печері Акмешит
Печера Акмешит славиться своєю незвичайною енергетикою. Її не дарма називають одним із 10-ти чудес Казахстану. Потрапити до печери можна по сходах. Великий підземний зал вражає своїми масштабами, нагадуючи декорації фантастичного фільму. Сюди часто їдуть бездітні жінки. Ходить повір’я, що після ночі молитов у печері, можна стати матір’ю.
4. Скуштувати місцеву кухню
Казахи люблять влаштовувати великі тої, на які запрошують рідних і гостей. Оскільки Туркестан розташований недалеко від кордону з Узбекистаном, то на столі часто з’являються казахські коржі та узбецький плов. Місцеві жителі впевнені, що тут ці страви найсмачніші. Квитки до Туркестану шукайте на Aviata.kz.
5. Побачити роботи найкращих ремісників Казахстану
Протягом довгих років через Туркестан проходив маршрут Великого Шовкового шляху. Місто стало торговим і ремісничим центром Середньої Азії. Досі вважається, що найкращі фахівці прикладного мистецтва живуть саме на півдні Казахстану.
У Туркестані вас можуть навчити азів гончарної справи. Якщо хочете привезти звідси сувеніри, то їх продають у ремісничому центрі або на східному базарі.
Плануєте відвідати Туркестан або інше місто Казахстану? Пам’ятайте, що недорогі квитки на літак або поїзд ви завжди зможете купити на сайті, а також у застосунку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.
Дізнавайтеся про все першими
Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.