Американська жорсткошерста
Може здатися на перший погляд, що жорсткошерста порода кішок власну подібну назву отримала власне через грубі та жорсткі на дотик шерстинки, проте це не правильно. Їхні кінці згинаються і з’єднуються, чимось нагадуючи дріт.
У результаті шубка звірка більше схожа на цінний плюш або каракуль. Про інші особливості «американки» — у статті.
Походження породи
Історія виникнення цього звірка дуже захоплива. З найменування стає зрозуміло, що родом тварина з Північної Америки (США). Так, у 60-х роках на одній з нью-йоркських ферм опинилася звичайна короткошерста кішечка. Серед посліду господар виявив оригінальне кошеня з популярним забарвленням шерсті — біле з рудим. Однак відрізняла його від усіх власне шерсть, а якщо бути точним, непритаманна кучерявість. За словами вчених, ця особливість спричинена природною та спонтанною мутацією генів, результатом якої вважається повна зміна структури шерсті.
Звісно, фермеру не терпілося поділитися такою знахідкою, тож насамперед він показав звірка власній товаришці по службі Джоан Ошіа. Та вирішила викупити 2-ух кошенят для подальшої селекційної роботи з виведення незвичайних екземплярів: одного — жорсткошерстого, іншого — звичайного. Однак конкретно такі кошенята у неї з’явилися ненавмисно — в результаті схрещування з сусідською кішкою — частина потомства мала дротяну структуру шерсті.
Тоді Джоан дійшла висновку: ген, що відповідає за цю особливість, має бути домінантним.
Американські фелінологічні організації CFA і TICA стали першими, хто оформив стандарт нової породи котячих. Уже до 1978 року «американці» дозволили брати участь у найрізноманітніших виставках і отримувати призи. Незабаром породистий кіт отримав світове визнання у всіх асоціаціях і фелінологічних спільнотах.
На даний час жорсткошерстий кіт вважається справжньою державною спадщиною Сполучених Штатів у так званому котячому світі. Американці дійсно закохані в цю породу. Заводити такого плюшевого вихованця не бояться жителі міста, а ще господарі ферм, ранчо.
З недавньої пори «американка» стала затребуваною в Канаді, деяких країнах Європи.
Опис зовнішності
Котів із жорсткою шерстю складно назвати дуже великими тваринами: вага самців може досягати 6 кг, самок — 3-4 кг. Зовнішність не дуже відрізняється від американських короткошерстих. Основна особливість — не проста структура шерсті, схожа на дріт. Порівняти її можна хіба що з собакою породи тер’єр.
Середня життєва тривалість американської кішки — 12-15 років. На цей фактор впливають умови утримання та харчування.
Фелінологічна організація встановила стандарти американської породи з переліком параметрів, яким повинні відповідати всі претенденти на чемпіонські та виставкові нагороди в певній категорії.
- Голова — круглої форми, масивна. З точки зору біології череп трохи подовжений. Підборіддя, щоки досить розвинені, мають ледве помітні западини. Якщо поглянути з бічного боку — чітко видно округлений лоб, плавний перехід до носа. Вилиці дуже великі, ніс широкий, рівний, брови та вусики нагадують ворсинки вигнутої форми.
- Вуха — усереднених розмірів, трохи закруглені, на кінцях видніються тонкі пензлики шерсті. Висота вушок дорівнює розміру основи.
- Очі — досить великі, розріз широкий, видно легку розкосостість. Очні яблука здебільшого мають позолочений колір, але у представників білого забарвлення трапляються бурштинові або блакитні.
- Шия — мускулиста, дуже витривала, з помірною довжиною.
- Тулуб — буває як усереднений, так і великий (залежить від статі тварини), м’язи розвинені.
- Кінцівки не дуже довгі, відповідають розмірам тіла. Лапи міцні, забезпечують кішці хорошу стійкість.
- Хвіст — середній за довжиною, широкий біля самої основи, до кінця звужується, кінчик округлений.
- Шерсть — зовні схожа на вигнутий дріт, втім на дотик дуже м’яка, практично шовковиста. Такий же ефект зумовлений ущільненим сплетінням дрібних ворсинок. Завдяки цьому висушений феном кіт після купання виглядає як звичайний.
Цікаво, що такий самий ефект із вовняним покривом не у всіх представників цієї породи виражений так яскраво. Все таки у кожного звірка шубка щільна, м’яка, буквально плюшева. Користуються великою популярністю особини з шерстю, що нагадує цінну каракуль.
Що стосується забарвлення, серед американських жорсткошерстих трапляються представники різних кольорів, що поєднують одночасно кілька відтінків. Особливо оригінальними, але дуже рідкісними вважаються особини рудого забарвлення з малюнком на спині.
Так, згідно зі стандартом WCF, на виставки не допускаються шоколадні, а ще лілові кішечки, а ще ті, що мають недоліки у вигляді висячих щік і довгої звивистої шерсті.
Характер тварини
Жорсткошерста кішка американського походження — справді доброзичливе звірятко по відношенню як до людини, так і до інших мешканців у домі. вважається відданим улюбленцем, який прив’язується до власника практично за лічені дні. Не менш добре зводить стосунки з іншими членами сім’ї.
Котик любить сідати на коліна людини і спати. Чудово ладнає з дітьми, тому не варто боятися залишати тварину наодинці з малюками, навпаки, «американка» буде чудовим другом в іграх.
Науковці запевняють, що на вродженому рівні у цієї породи закладена любов до полювання. Об’єктом лову може стати будь-який птах або гризун, що пробігає недалеко. Цей момент потрібно брати до уваги власникам, у яких у будинку вже є тварини, які живуть вдома.
Хоча з собаками кішка цілком уживається.
Крім любові до турботи, ласки, прихильності, кішці потрібна свобода, якоюсь мірою незалежність. Якщо вихованець поставив перед собою будь-яку мету — він її досягне, втручатися або намагатися її зупинити — не варто. Сюди ж відноситься прагнення людини змусити кота зробити щось проти його волі. У цій ситуації ймовірний ризик зіпсувати стосунки зі звірком.
Що стосується домашніх «обов’язків» (лоток, лежанка, годування), то до них американські жорсткошерсті коти звикають дуже швидко, без великих зусиль. Основне у стосунках з вихованцем — не висловлювати до нього грубість.
Відчувши небезпеку з боку людини, кішка стає агресивною, зовсім недоброзичливою.
Плюс до всього, породиста кішка досить цікава. Їй подобається досліджувати нові місця, відокремлені кути або об’єкти в будинку, а ще людей, які прийшли в гості. Але вони не люблять дуже довго гуляти на обличчі, за натурою вони все ж таки домосіди.
У теплу пору рекомендується відпускати котів на балкон погрітися.
Американська жорсткошерста — дійсно оригінальний представник котячих. М’яка, фактично плюшева шерсть сподобалася багатьом жителям Америки, Європи, невелику популярність здобула і в Російській Федерації.
Такий домашній вихованець буде чудовим другом усім членам родини. Волелюбна, але така лагідна кішка вимагає розуміння і доброзичливості з боку людини.
Крім годування і прогулянок, необхідно пам’ятати про безпеку тварини, тим паче коли вона залишається у квартирі одна. Хороший догляд — запорука здоров’я і життєрадісності вашого улюбленця.
Детальніше про цю породу кішок можна дізнатися з відеоролика нижче.
Синоніми назви Дротяношерста, Дротяна кішка, Американська грубошерста Країна походження США Рік зародження породи 1966 Аборигенна порода немає Якою фелінологічною організацією визнана? WCF Життєву тривалість 15 років
Весь вид середніх розмірів з міцною, мускулистою статурою Розмір середній Вага, кг 3,5-7 Шерсть коротка, щільна, кожна окрема волосина вигнута, зачеплена або зігнута, що призводить до того, що жорстка остьова волосина і підшерсток відстоять від тіла; волосся пластичне, грубе і найщільніше Довжина шерсті короткошерста Особливості шерсті жорсткошерста Забарвлення кольору шоколаду і кориці, а ще їхнє розведення (бузкове і палеве) не допускаються в жодних комбінуваннях (двоколірне, триколор, таббі); типовані забарвлення також не допускаються; всі інші кольори і візерунки дозволені; будь-яка кількість білого не забороняється Буква М на лобі так Морда (фільтр) витягнута Розмір вух середні Форма вух округлий кінчик Пензлик на вухах так Очі середні Хвіст (фільтр) середній Лапи середні Пухнастий хвіст немає
Загальний опис кішка володіє активним та грайливим характером Лагідність лагідна Доброзичливість доброзичливість доброзичлива Активність активна Грайливість грайлива Ледача ні Ледача ні Слухняна так Щуролов так
Підходить для житлової площі так Підійде для дітей так Складність догляду нескладний догляд Догляд за шерстю Після купання таких котів не розчісують; водночас купати подібних котів часто зовсім не потрібно, максимум 2-3 рази впродовж року або менше Здоров’я доволі добре, майже не хворіють