Ампулярії в акваріумі: користь чи шкоду вони приносять?

Ампулярії в акваріумі: користь чи шкоду вони приносять? - Ветеринар

Багато хто воліє заводити вдома власне рибок. На іншими словами власні причини. Рибки менш вибагливі і не завдають багато труднощів на відміну від інших вихованців, які проживають у будинку. Але, незважаючи на це, вони все ж потребують гарного догляду та турботи. Велика кількість любителів рибок напевно чули про те, що в акваріумі завжди мають бути равлики. Наприклад, ампулярії. Яку користь вони можуть принести, і чи є від них шкода, розповімо далі в статті.

Особливості та опис

Для початку необхідно згадати про те, що равликів поміщають в акваріум не просто для краси. Вони виконують більш важливу і корисну роль. Молюски реально можуть приносити відчутну користь для екосистеми будь-якого акваріума. Головне, знати, які равлики підходять тільки для вашого акваріума, а які ні.

Ампулярії досить часто стають жителями домашніх акваріумів. Ці істоти можуть досягати за довжиною до 15 см. Дуже часто можна зустріти равликів яскраво-жовтого забарвлення. Рідше трапляються екземпляри чорного або білого кольору. Оскільки ці молюски мають дуже гострий нюх, то дуже легко знаходять собі їжу в будь-якій обстановці.

У середньому такі равлики живуть 4 роки. Однак це за умови, що для них будуть створені дуже комфортні умови.

У разі недотримання правил проживання равликів в акваріумі вони можуть не прожити й року.

Перед тим як завести подібних молюсків у власному домашньому акваріумі, обов’язково необхідно дізнатися, яку користь вони можуть принести, і чи не зашкодить їхнє сусідство рибкам.

Корисні якості

Починаємо з хороших якостей цього яскравого молюска. Ампулярії завдяки власному незвичайному забарвленню можуть цілком служити своєрідним компонентом декору вашого акваріума. Виглядають вони в акваріумі дуже красиво й оригінально, прекрасно доповнюючи середовище проживання домашніх рибок. Додатковий плюс цих равликів полягає в тому, що вони не потребують спеціального догляду.

Оскільки ампулярії — це равлики, то вони прекрасно справляються з цим завданням, як очищення скла. Вони регулярно повзатимуть по внутрішній частині скла, таким чином очищаючи його поверхню від усіляких забруднень.

Крім того, цей вид равликів харчується останками корму для риб — це додатковий плюс.

Завдяки гарному апетиту таких яскравих молюсків на дні акваріума не будуть накопичуватися залишки корму, і вода не буде забруднюватися.

Якщо одна з рибок в акваріумі з якихось причин помре, то ампулярія з’їсть вже неживу рибу. Це не дасть можливість трупу риби розкладатися у воді, таким чином отруюючи її. Таким чином, молюски вберігають живих і здорових риб від отруйного отруєння. Виходить, що цей вид равликів приносить відчутну користь, очищаючи воду в акваріумі і створюючи затишні умови для проживання рибок.

Чи шкідливі молюски?

Як і будь-які інші молюски, ампулярії теж можуть нашкодити. Наприклад, вони найімовірніше почнуть поїдати рослини через нестачу їжі. Хвилюватися ж про рибок не варто. Незважаючи на популярну думку, ці молюски абсолютно байдуже ставляться до живих рибок і не їдять їх.

Необхідно згадати про те, що подібних молюсків найкраще поміщати в один акваріум поряд з дрібними рибками, оскільки дуже великі можуть завдати шкоди равликам. Перед придбанням обов’язково необхідно отримати консультацію з професіоналом, щоб дізнатися, наскільки сумісні ампулярії і Ваші рідні улюбленці.

Рекомендації фахівців

У разі якщо ви хочете, щоб ампулярії приносили тільки користь і прожили якомога довший термін, то варто створити для них затишні умови. Потрібно пам’ятати, що якщо молюск буде відчувати дискомфорт, то він буде намагатися поповзти в інше місце.

Важливо пам’ятати про те, що тривале перебування на суші здатне не просто завдати шкоди цій живій істоті, а й зовсім убити її. Оскільки це підводні равлики, то значну частину часу вони проводять у воді. Все таки їм потрібен запас кисню, тому в ампулярії має бути можливість виповзати на сушу. Для цього лише достатньо того, щоб над рівнем води у вашому домашньому акваріумі був повітряний шар.

Якщо температура води виявиться нижчою +17 або вищою +30 градусів за Цельсієм, то в цих умовах ампулярія довго не зможе прожити.

За різкого збільшення температури води їй стає погано, здоров’я погіршується і, виходячи з цього, зменшується життєва тривалість.

Цей вид молюсків не потребує особливого харчування, вони всеїдні, і це їхній плюс. Здебільшого, вони харчуються останками корму для риб. Але незважаючи на це, варто іноді давати молюскам свіжу моркву або ж білокачанну капусту. Важливо пам’ятати про те, що не можна просто так кидати овочі у воду. Маленькі скибочки слід нанизати на виделку з довгою ручкою й опустити її на дно. Оскільки нюх у ампулярії зовсім непоганий, вона швидко знайде корм, який призначений для неї.

Крім того, необхідно не забувати про те, що не можна поміщати їх в один акваріум з раками, креветками або великими рибами.

Позначки:, , , , , , ,
close