Дитячі акваріуми: різновиди, вибір, заселення

Дитячі акваріуми: різновиди, вибір, заселення - Ветеринар

Дитячі психологи часто говорять про те, наскільки важливо, щоб у сім’ї, де росте дитина, був вихованець. І якщо собаку або кішку сім’я «потягнути» не може (через різні причини), чудовим варіантом стають рибки. Тихі, красиві, слухняні рибки дійсно сподобаються дітям. Вони не бігатимуть по всьому будинку, не гризтимуть і не дряпатимуть меблі, їх не потрібно вигулювати і прищеплювати. Тому акваріум для дітей може стати компромісним рішенням у питанні заснування вихованця.

Для чого дитині акваріум?

Невелике підводне царство в будинку — це, зрозуміло, цікаво. Усі члени сім’ї будуть захоплено стежити за тим, що відбувається під водою, як поводяться рибки, як прекрасно ллється світло в акваріумі і колишуться сади під водою. Це красиво, дуже декоративно, і водночас у будинку виникає живий куточок. А це означає, він потребує турботи, догляду та уваги.

Якщо дитина лише дивиться, як мама підгодовує рибок, як змінює воду, як вмикає фільтри, це вже певне навчання правилам догляду та турботи про живих істот. Однак якщо саму дитину привчають до допомоги, якщо делегують їй деякі повноваження, прищеплюють обов’язки — це вже практична навичка, яку по-справжньому варто формувати з дитячих часів.

Процес догляду за дитячим акваріумом дисциплінує, збільшує інтерес до вивчення живого світу і природи, розвиває відповідальність і відволікає від гаджетів. Уже цих причин цілком вистачить, щоб подумати над придбанням «морського будиночка».

Багато дітей власне з вивчення життя підводних мешканців почали висловлювати інтерес до природознавства.

Вихователі наводять допитливі варіанти. Коли в родині з’явився акваріум, дитина почала проводити біля нього практично весь вільний час. Вона вигадала імена всім вихованцям, почала вигадувати про них казки, вивчати їхні звички і навіть вести щоденник спостережень. У певний момент дитині хочеться дізнатися якомога більше про власних підопічних, і вона починає читати. Спочатку енциклопедії про морських мешканців, потім книги з природознавства для дітей і так далі. Так, за допомогою одного придбання, «нечитаюча» дитина змогла звикати до книг.

І якщо в дошкільному віці акваріум сприймається як гра-спостереження, то учні початкової школи можуть ставитися до нього серйозніше. Вони вже розуміють, що живими і здоровими рибки залишаться, тільки якщо люди їх погодують, поміняють воду, проведуть прибирання в акваріумі. Потім діти починають глибше заглиблюватися в тему: вони дізнаються, що таке біоценоз, фотосинтез тощо.

Акваріум для дитини — не стільки гра, скільки корисний, пізнавальний засіб у разі неуважності, гіперактивності, невміння розпоряджатися власним часом і відповідати за власні дії. А всім відомий лікар Комаровський нагадує батькам, що резервуар із рибками — це ще й натуральний повітряний зволожувач у кімнаті.

Позначки:, , , , ,
close