10 крихітних жучків у вашому домі та як їх позбутися

Мері Марлоу Леверетт — одна з найавторитетніших експертів у галузі домоводства та догляду за тканинами, яка ділиться своїми знаннями про ефективне ведення домашнього господарства, прання та консервацію текстилю. Вона також є майстром-садівником з більш ніж 40-річним досвідом роботи та 20-річним досвідом написання статей. Мері також є членом Наглядової ради з питань садівництва та догляду за рослинами Spruce.

Опубліковано 27.08.23Трендові відео

Жуки є скрізь. Багато з них корисні для навколишнього середовища, але деякі стають шкідниками, коли проникають в наші будинки. За словами Дена Суйтера з Кооперативної консультативної служби штату Джорджія, клопи хочуть того ж, що і ви.

«Сприятлива температура, велика кількість їжі та води, а також доступне укриття/притулок приваблюють шкідників у вашій оселі», — каже Суйтер.

Знайомство з експертом

Ден Суйтер — професор ентомології в Університеті Джорджії. Він розробляє дослідницькі програми з боротьби зі структурними та побутовими шкідниками, зокрема з пожежними мурахами та формозанськими термітами.

Проактивна боротьба зі шкідниками починається з ідентифікації шкідника та використання інформації про біологію істоти-порушника для прийняття рішення про план дій. Ми визначили 10 крихітних жучків, яких ви можете бачити у своїй оселі, і розповіли, як їх позбутися.

Швидкі факти

Ось кілька кроків, які допоможуть уберегтися від усіх видів шкідників:

 • Прибирайте прилавки після приготування їжі та зберігайте їжу в щільно закритих контейнерах.
 • Не залишайте брудний посуд у раковині.
 • Регулярно спорожняйте сміттєві баки.
 • Усуньте безлад, де можуть ховатися шкідники.
 • Тримайте фундамент вашого будинку вільним від рослинності.
 • Ремонтуйте віконні та дверні решітки.

Постільні клопи

Постільних клопів, як відомо, важко контролювати, якщо зараження велике, і вам слід звернутися до досвідченого фахівця, за словами Суйтера. Якщо ви підозрюєте, що деякі з них приїхали з вами додому, є кілька способів боротьби з ними.

 • Використовуйте тепло: Постільні клопи гинуть, коли температура їхнього тіла досягає 113 градусів за Фаренгейтом. Виперіть одяг та постільну білизну в гарячій воді та просушіть на високій температурі протягом 30 хвилин. Рекомендується прати кожен предмет одягу після подорожі з використанням цього методу. Покладіть меблі або інші предмети в герметичні прозорі поліетиленові пакети і поставте їх під прямі сонячні промені на цілий день — це також може вбити клопів.
 • Використовуйте холод: Одяг, поміщений в герметичні поліетиленові пакети і покладений в морозильну камеру при температурі нуль градусів принаймні на 8-10 годин, швидше за все, вб’є всіх постільних клопів.
 • Видаліть джерело їжі: без крові, якою харчуються клопи, вони зрештою загинуть. Запечатування предметів у щільний пластиковий контейнер або поліетиленовий пакет і зберігання їх протягом декількох місяців, як правило, вбиває всі стадії розвитку комахи.
 • Глибоке прибирання: Як постійний метод боротьби з постільними клопами, регулярно проводьте глибоке прибирання спальних кімнат за допомогою потужного пилососа, обов’язково всмоктуючи повітря у всіх місцях кімнати, включаючи тріщини в підлозі, щілини меблів і оббивку, килим і шафи. Вміст пилососа негайно утилізуйте в герметичних пластикових пакетах.

Плодові мухи

Плодові мухи полюбляють перестиглі фрукти, залишки їжі та навіть залишки їжі, що потрапляють у кухонну каналізацію. Ви можете контролювати їх і позбутися від них:

 • Перекрийте їм доступ до їжі, зберігаючи м’які фрукти в холодильнику, протираючи прилавки, щодня вивозячи сміття та переробляючи його, а також прочищаючи зливний отвір у раковині.
 • Щоб відловити їх, наповніть невелику банку наполовину яблучним оцтом і наполовину теплою водою. Додайте столову ложку рідини для миття посуду. Запах оцту привабить мух, а рідина для миття посуду не дозволить їм вилетіти.

Мурахи

Існує 12 000 видів мурах, і іноді контроль над ними є складним через їхню різноманітність. Але всі мурахи мають соціальну структуру розподілу їжі, тому часто найпростіше нагодувати мурах інсектицидною приманкою і дозволити їм принести її назад у гніздо, а не витрачати час на пошуки гнізда. Якщо ви не хочете використовувати комерційні приманки, є кілька природних методів, які ви можете спробувати.

 • Пральний бура: змішайте 3/4 чайної ложки бури з приблизно 1/4 склянки цукру і покладіть суміш туди, де її знайдуть мурахи. Якщо у вас є маленькі діти або домашні тварини, обов’язково покладіть порошок в недоступне для них місце. Він може бути натуральним, але бура все одно токсична.
 • Дитяча присипка: Посипте лінію тальку в місці входу, де, на вашу думку, мурахи заходять. Посипання лінії не вб’є мурах, але відволіче їхній запах.
 • Діатомова земля: Розсипте харчовий діатомовий керамзит навколо плінтусів або вхідної зони. Вона містить кремнезем, компонент, що міститься в гірських породах, і коли кремнезем контактує з мурахами, він поглинається, що призводить до їх зневоднення і загибелі.

Смердючі клопи

Зазвичай смердючі клопи живуть на відкритому повітрі, але в пошуках притулку від холоду вони заходять всередину. Запобігайте їхньому вторгненню, заклеюючи всі щілини на 1/8 ширини або більше, використовуючи віконні сітки та тримаючи двері зачиненими. «Інсектициди для боротьби зі смердючими клопами не рекомендуються для використання в приміщеннях, і найкращий спосіб боротьби з ними — це їх відловлювання та випускання», — каже Суйтер.

 • Використовуйте пилосос, щоб захопити клопа. Якщо ви плануєте випустити його з пилозбірника, віднесіть його на деяку відстань від будинку. Викиньте мертвих клопів у вуличний смітник.
 • Візьміть клопа рукою і випустіть його назовні. Якщо ви розчавите клопа, запах буде сильним, тому вдягайте рукавички.
 • Ловіть клопів за допомогою алюмінієвої форми для випікання (або іншої ємності, виготовленої з світловідбиваючого матеріалу). Наповніть форму водою на 1-2 дюйми, змішаною з милом для посуду. Розмістіть яскраве світло (добре підійде магазинна лампочка) так, щоб воно падало на дно каструлі, створюючи яскраве віддзеркалення. Смердючі клопи полетять на світло і впадуть у воду, де потонуть.
Позначки:, , , , , , , ,
close