10 найкращих ідей водних об’єктів для вашого подвір’я

Ліза Геллетт Тейлор — експерт з архітектури та ландшафтного дизайну, яка за 12 років написала понад 1 000 статей про басейни, патіо, сади та облаштування будинків. Вона має ступінь бакалавра з екологічного дизайну та сертифікат з оцінки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Оновлено 02/09/22

Басейн — не єдиний тип водного об’єкта, який можна облаштувати на відкритому повітрі. Не у всіх є місце для приватного басейну, і не всі хочуть мати басейн. Незважаючи на це, у багатьох з нас може залишитися бажання води, базовий, вроджений потяг до природного, заспокійливого звуку і заворожливого вигляду води, який закладений в нас природою.

Відкрийте для себе різні способи облаштування водного простору на відкритому повітрі, незалежно від розміру вашого подвір’я.

Басейн

Басейни не обмежуються лише одним розміром чи формою. Маленькі, великі — басейни для плавання по колу, плаваючі або для розваг сім’ї та друзів — всі вони існують. Незалежно від того, чи шукаєте ви ефектний басейн для плавання по колу або невеликий басейн для занурення, існує незліченна кількість конструкцій, які допоможуть втілити ваші мрії про плавання в реальність. Відчуваєте надзвичайну авантюрність? Басейни з водоспадами або водними атракціонами — популярний спосіб об’єднати два типи водних об’єктів в одному просторі.

.

Ставок

Садовий ставок може мати схожі на лотоси водяні лілії, що плавають над водою, і бути населений яскравими та доброзичливими рибками коі. Якщо вам не потрібен такий рівень догляду, це може бути невелика, чиста, прозора, порожня водойма — просто для роздумів і насолоди. Як і в басейнах, у деяких ставках є красиві водоспади, які додають естетичної та сенсорної насолоди вашому простору на свіжому повітрі.

.

Гідромасажна ванна або спа

Хоча гідромасажні ванни та спа-салони будують більше для релаксації та розваг, ніж для естетики, вони все одно можуть бути привабливими. Основна функція гідромасажної ванни — розважати власника будинку, сім’ю та друзів, або ж це цілюще джерело терапії для втомлених, хворих тіл і м’язів. Деякі гідромасажні ванни та спа-салони навіть будують на замовлення, щоб вони виглядали як невеликі басейни або ставки. Ви також можете додати до спа-центру водні елементи, наприклад, водоспади.

.

Автономний фонтан

Якщо фонтан спроектований і побудований з урахуванням водозбереження, він рециркулює воду (можливо, з басейну), подаючи її назад до головки або вхідного отвору фонтану, де вона використовується знову. І знову, і — ви отримали ідею. Мало того, в жаркому кліматі або в спекотні дні фонтан наповнює повітря вологою, приносячи таке необхідне полегшення вашій родині, а також рослинам і ландшафту, що ростуть поблизу. Фонтани можуть бути різних стилів, матеріалів і розмірів — обмежені лише вашими навичками майстра, уявою і бюджетом.

.

Струмок

У природі струмки мчать через гранітні гори, ліниво звиваються на піднесених луках або дзюрчать у долинах. Перш ніж розпочати проект зі створення струмка, вивчіть, як рухаються і виглядають справжні струмки. Струмок на задньому дворі, зроблений своїми руками, повинен забезпечувати такий потік води, з яким може впоратися ваша ділянка і ґрунт.

Порада

Більшість приватних струмків найкраще працюють, якщо вони розташовані на рівній місцевості або під дуже невеликим нахилом чи ухилом..

Водоспад

Відвідування національного парку може викликати у вас бажання створити власну версію водоспаду Малтнома на північному заході Тихого океану, від якого перехоплює подих. Можливо, ви не зможете відтворити одне з природних чудес світу, але ви можете надихнутися на це. Таким чином, кожен раз, коли ви будете дивитися на свій власний водоспад, ви будете згадувати ту незабутню поїздку в Йосеміті або кудись ще. Перш ніж почати, зрозумійте, що водоспад на задньому дворі, швидше за все, буде складатися з двох або більше басейнів або водойм на різній висоті. Верхній басейн буде найменшим — достатньо великим, щоб вода розганялася, перетворюючись на своєрідний бурхливий потік. У домашніх водоспадах часто використовують природні або штучні скелі та валуни. Крім того, ви можете організувати будь-яку течію водоспаду — пряме падіння (вільне падіння), переплетення каналів або розбиття на низку невеликих басейнів або сходинок.

.

Добре

Якщо ви хочете створити вигадливий водний об’єкт, вам підійде колодязь, що виконує бажання. Деякі колодязі слугують практичній меті, витягуючи воду з глибоких шарів землі внизу. Інші є більше декоративним елементом, що нагадує казку. Колодязі як декоративний елемент ландшафту, ймовірно, насолоджувалися своїм розквітом в епоху після Другої світової війни. Проте деяким людям подобається їхня старомодна привабливість, а колодязі доповнюють деякі періоди архітектури та ландшафтного дизайну, наприклад, тюдорівський або ранньоамериканський стилі будинків.

.

Душ на відкритому повітрі

Якщо ви живете біля пляжу або просто любите змитися після довгого дня роботи у дворі, душ на відкритому повітрі — це чудовий спосіб насолодитися простором на свіжому повітрі. Додайте стіну або дві навколо душу для додаткової приватності або просто сховайте його в кутку, як ви можете бачити в цьому просторі.

.

Настінний фонтан

Настінний фонтан — приголомшливий спосіб інтегрувати воду в ландшафтний дизайн, якщо ви хочете, щоб він виглядав більш вбудованим. Візьміть приклад з цього водного об’єкту в середземноморському стилі і використовуйте ліпнину і земляні відтінки, щоб принести відчуття сонячної погоди прямо на ваш задній двір.

Позначки:, , , , , , ,
close