10 способів організувати маленьку спальню без безладу

Елізабет Ларкін — професійний організатор з великим інтересом до продуктивності, тайм-менеджменту та вдосконалення процесів. Вона використовує свої організаторські навички та ефективність для написання статей з корисною інформацією про прибирання, організацію житлового простору та наведення ладу в помешканні.

Коли справа доходить до організації маленької спальні, обмеженість простору може ускладнити підтримання порядку. На щастя, легко прибрати безлад за допомогою порад щодо економії місця та розумних організаційних стратегій, які допоможуть зберегти кімнату чистою та свіжою.

Ви будете спати набагато краще, якщо не будете турбуватися про те, як скласти білизну, що нагромадилася біля шафи, і легше вставати з ліжка, коли не будете спотикатися об предмети на підлозі у вашій спальні. Застосувавши трохи креативу у своїх організаційних методах, ви можете зробити навіть найменші кімнати просторими та охайними.

Тут ви дізнаєтеся, як організувати маленьку спальню за допомогою простих методів TK».

Мисліть як мінімаліст

Багато з того, що продається як меблі для спальні, насправді не є необхідним. Наприклад, лавка в ногах ліжка, туалетний столик або велика шафа можуть мати гарний вигляд в журналі, але в середньостатистичному будинку всі ці меблі можуть зробити простір тісним. Якщо у вас маленька спальня, дотримуйтесь мінімалістичного підходу і включіть в інтер’єр лише найнеобхідніше. Все, що вам дійсно потрібно в спальні, окрім ліжка, — це тумбочка і місце для зберігання одягу. Ви навіть можете зробити так, щоб меблі виконували подвійну функцію, наприклад, використовувати комод поруч з ліжком для зберігання одягу і тумбочку.

Тримайте тумбочку вільною

У маленькій спальні з мінімумом меблів легко створити безлад, нагромаджуючи різні предмети на тумбочці. Щоб уникнути цього, використовуйте тумбочку з висувними ящиками для прихованого зберігання. Обмежте простір на поверхні лише двома-трьома предметами — можливо, лампою, коробкою серветок і невеликою тарілкою для зберігання прикрас. Ви навіть можете повісити приліжкову лампу на стіну поруч з ліжком, щоб звільнити місце на тумбочці.

Використовуйте простір під ліжком

Якщо у вашому ліжку є місце для зберігання під ним, це чудове місце для міжсезонного одягу. Це допоможе звільнити підлогу та шафу. Просто переконайтеся, що простір під ліжком охайний і вільний від пилу. Подумайте про використання широких, пласких пластикових коробок з кришками, щоб тримати все в чистоті та порядку. Окрім одягу, під ліжком можна зберігати багаж, подарункові упаковки, іграшки, постільну білизну та книги.

Встановіть порядок дій для прибирання

Після того, як ви прибрали зі спальні всі непотрібні меблі та предмети, наведення ладу ще не закінчено. Чим менша кімната, тим швидше вона перетвориться на безлад, навіть якщо у вас не так багато речей на початку. Тому важливо почати регулярно впорядковувати та розгрібати речі. Принаймні щотижня прибирайте в спальні одяг і прибирайте захаращеність, наприклад, квитанції або контейнери з-під їжі, які могли там накопичитися.

Використовуйте вертикальний простір

Маленькі спальні зазвичай мають невеликі шафи і мало інших місць для зберігання, тому вам доведеться проявити трохи креативності, щоб розмістити речі. Спробуйте використати переваги вертикального простору за допомогою полиць, підвісних органайзерів та інших подібних предметів. Якщо у вашій шафі ще немає полиці над штангою для одягу, подумайте про те, щоб додати її для зберігання складеного одягу. Ви навіть можете прикріпити гачки до задньої стінки шафи та дверей спальні, щоб мати більше місця для підвісного зберігання.

Зберігайте взуття в одному місці

Не обов’язково зберігати взуття у спальні лише тому, що там знаходиться решта вашого одягу. Насправді, якщо у вас є шафа в передпокої або інше місце для зберігання речей ближче до вхідних дверей, часто практичніше зберігати взуття там. Це звільнить дорогоцінний простір для зберігання у вашій маленькій спальні. Але якщо ви хочете зберігати взуття в спальні, зберігайте його акуратно і в одному місці, а не розкидайте по підлозі. Подумайте про використання органайзера для взуття, який можна повісити на задню стінку дверей. Або покладіть взуття в пластиковий контейнер, який можна легко засунути під ліжко.

Встановіть настінні стелажі

Якщо ви шукаєте невеликі рішення для зберігання речей у спальні, подивіться вгору. На стінах знайдеться місце для ваших книг, аксесуарів, колекцій улюблених предметів тощо. Встановіть плаваючі полиці над ліжком або над комодом для додаткового вертикального зберігання. Вони можуть бути суто декоративними, щоб допомогти зібрати речі, які інакше могли б захаращувати комод, або ж слугувати функціональним цілям, допомагаючи знайти місце для речей, до яких вам потрібно мати регулярний доступ.

Покладіть комод у шафу

Якщо вам пощастило мати достатньо місця в шафі, незважаючи на невеликий розмір спальні, використовуйте його з користю, зберігаючи комод там, а не в самій кімнаті. Заховавши його подалі від сторонніх очей, ви створите гардеробну кімнату, яка буде виглядати розкішно, до того ж, вам не доведеться турбуватися про те, що розгорнутий одяг може потрапити на верх комода і спричинити безлад у вашій кімнаті.

Підвісні кутові полиці

Один з найрозумніших способів використати простір і розмістити речі першої необхідності — це скористатися перевагами кутів. Часто кути використовуються недостатньо, але вони можуть дати вам вдвічі більше місця для зберігання, якщо ви повісите плаваючу полицю вздовж обох сторін кута. Цей невеликий трюк з простором дає вам вдвічі більше місця, не займаючи дорогоцінну площу на підлозі.

Використовуйте багатоцільове узголів’я ліжка

Кожна річ у маленькій спальні має бути корисною, а якщо вона ще й слугує місцем для зберігання речей, то це додатковий бонус. Зверніть увагу на узголів’я ліжка, за яким є книжкова шафа або додаткові місця для зберігання, наприклад, вбудовані тумбочки чи розкладні ліжка. Ліжко займає більшу частину простору в маленькій спальні, тому немає жодної причини, чому б йому не виконувати подвійну функцію, забезпечуючи ще й місце для зберігання.

Як зберегти маленьку спальню без безладу?

У маленькій спальні кожен сантиметр має значення, і для підтримання порядку необхідно дотримуватися суворого правила «все забирати, все виносити». Перебирання одягу, книг і навіть декоративних предметів на комоді чи тумбочці має стати регулярним пунктом у вашому списку справ, щоб зберегти простір свіжим і вільним від безладу.

Якщо вам подобається мати сезонний декор, подумайте, де ви можете його зберігати, щоб мінімізувати безлад протягом року. Чи є в шафі висока полиця, яка не потрапляє в поле зору? Чи є місце під ліжком, куди можна закочувати коробки з-під ліжка? Коли ви організовуєте свій простір, особливо в маленькому приміщенні, має бути місце для всього.

І, звичайно ж, обирайте меблі меншого розміру, які зроблять маленьку кімнату великою і просторою, а також дадуть вам більше місця для зберігання необхідних речей, які можуть виглядати як безлад, якщо їх залишити на відкритому просторі.

Як облаштувати маленьку спальню?

Коли ви працюєте над плануванням маленької спальні з мінімальною площею, кожна річ повинна або займати якомога менше місця, або виконувати кілька функцій. Для початку подивіться на найбільші предмети меблів. Чи можете ви присунути ліжко до однієї стіни замість того, щоб плавати, щоб створити більше простору з одного боку? Тоді шукайте високий комод, який використовує переваги вертикального простору, замість того, щоб обирати довгий і широкий комод. Подумайте про невеликий письмовий стіл, який можна використовувати як тумбочку, або оберіть узголів’я ліжка з вбудованими книжковими шафами. Кожне рішення повинно максимально використовувати простір, який у вас є, не жертвуючи при цьому ні стилем, ні функціями.

Позначки:, , , , , ,
close