13 ідей квіткових бордюрів

Девід Больє — експерт з ландшафтного дизайну та фотограф рослин з 20-річним досвідом.

Мері Марлоу Леверетт — одна з найавторитетніших експертів у галузі ведення домашнього господарства та догляду за тканинами, яка ділиться своїми знаннями про ефективне ведення домашнього господарства, прання та консервацію текстилю. Вона також є майстром-садівником з більш ніж 40-річним досвідом роботи та 20-річним досвідом написання статей. Мері також є членом Ради з питань садівництва та догляду за рослинами The Spruce Gardening and Plant Care Review Board.

Чи є ваші квіткові бордюри захоплюючим компонентом вашого ландшафтного дизайну? Коли ви проходите повз них по дорозі до поштової скриньки, чи викликають вони посмішку на вашому обличчі? Якщо ні, то настав час шукати нові ідеї, щоб оживити ці важливі зони і покращити загальний вигляд вашого подвір‘я.

Бордюр для весни: Виноградні гіацинти та жовтий аліссум

Жовтий аліссум, як і повзучий флокс, часто використовують як квітучу ґрунтопокривну рослину. Його яскраво-жовтий колір разюче контрастує з ароматними виноградними гіацинтами. Однак жовтий аліссум — квітка з поганим запахом, але якщо вас не турбує аромат, жовтий аліссум, безсумнівно, зачарує вас своїм кольором.

.

Літній бордюр: Патріотичні комбінації для американських садівників

Серед американських садівників популярною ідеєю є створення літнього квіткового бордюру з червоних, білих і синіх квітів. Такі патріотичні композиції зазвичай складаються, принаймні частково, з однорічних квітів. Однорічники — недорогі клумбові рослини, що дозволяють висадити вражаючу композицію без особливих витрат. Якщо ви хочете, щоб усі рослини цвіли одночасно (наприклад, 4 липня), обов’язково обирайте рослини, які будуть цвісти в унісон. У цьому патріотичному бордюрі червоний колір досягається геранню, білий — однорічним аліссумом, а синій — синім агератумом, але з таким же успіхом можна використовувати і інші рослини:

  • Червона сальвія (червона)
  • Ромашка Шаста (біла)
  • сальвія Вікторія Блю (синя)

.

Осінній бордюр: Седум Осіння радість

Седум Осіння радість — пізньоквітуча рослина, яка ідеально підходить для осінніх композицій. Це довгоквітуча багаторічна рослина, посадка якої забезпечить безперервний колір саду з кінця літа до перших сильних морозів. У цьому саду седум «Осіння радість» доповнений, серед інших рослин, мітлицею пильною «Срібний пил». Пиловидний міллер є загальним вибором, коли бажане сріблясте листя. Яскравість його морозного білого листя пом’якшує дизайн, в якому в іншому випадку домінують сутінково-рожеві тони седума Autumn Joy.

Продовжити до 4 з 13 нижче

Листя для проміжків між періодами цвітіння

Не завжди для певного квіткового бордюру настає «зоряний час». Для того, щоб ландшафт був цікавим протягом чотирьох сезонів, важливо спланувати квітковий бордюр так само уважно, як і для квітів, так і для листя. У цьому саду бук ‘Purple Fountain’ слугує фоном для золотистого виду повзучого ґрунтопокривного дерева дженні на передньому плані. Ця квіткова облямівка також демонструє приємну варіацію текстури. Наприклад, в той час як у дженні повзучої листя має дрібну текстуру, у рослин хости за ними вона значно грубіша.

Продовжуйте до 5 з 13 нижче.

Ідеальний бордюр для квітника

Цей бордюр для квітника робить все можливе, щоб зацікавити глядача кількома компонентами. На додаток до багаторічних рослин, він демонструє:

  • Однорічні рослини
  • Пахісандра
  • Вічнозелені кущі
  • Дворове мистецтво
  • Бордюр з бруківки
  • Дерев’яний паркан

Однорічники (чорнобривці) прикрашають композицію і забезпечують тривалий колір за невеликі гроші. Грунтопокривна пахісандра створює приємний суцільний зелений фон і не дає бордюру квітника виглядати надто перевантаженим. Тим часом вічнозелені кущі надають рослинам відмінну форму (вони мають форму кулі) від решти рослинності.

М’який ландшафт лише починає розповідати історію цього квітника, а твердий ландшафт гарно доповнює посадки. Дворове мистецтво слугує фокусною точкою, в той час як огорожа розбиває посадки на більш легкі для сприйняття сегменти. Нарешті, зверніть увагу на ефект бруківки на під’їзній доріжці, викладеної вздовж краю. Однією з функцій садового бордюру або газону є обрамлення експозиційної зони. Бруківка виконує цю функцію і не тільки. Її зовнішній вигляд досить сільський, щоб зберегти неформальність, подібну до бордюру квітника.

.

Декоративна трава в квіткових бордюрах

Декоративні трави можуть відігравати певну роль на клумбах. Високі або середні трави:

  • Привертають увагу глядача
  • Вносять різноманітність у форми рослин
  • Додають руху та звуку під час вітру

Декоративні трави від високих до середніх за висотою добре виглядають на клумбах, оскільки вони не пригнічують інші рослини. Популярними варіантами є дівоча трава, зебра і пурпурова фонтанна трава.

.

Бордюр, орієнтований на листя, форму і текстуру

Різні фактури та форми рослин можуть значно оживити квітник. Дві яскраво-червоні квітки в цьому саду — це «любов-брехня-кровотеча» і колеус. Колеус — це однорічна листяна рослина, незамінна для садівників, які прагнуть експериментувати з поєднаннями кольорів на клумбах. Це класична тіньова рослина, хоча багато видів чудово почуваються і на яскравому сонячному світлі, якщо отримують достатню кількість води. Праворуч від кровохлебки та червоного колеуса, рослини з повітряним листям — це космос. Їхнє пір’ясте листя приємно контрастує з рештою квіткової облямівки.

.

Рицина у квітковому бордюрі

Ефектна рослина в центрі цього квіткового бордюру з червоними стеблами і темно-бордовими листками — рицина. Це чудовий приклад того, як багато може зробити листяна рослина, щоб оживити посадку. Цей вид рицини має настільки темне листя, що його можна віднести до так званих «чорних рослин». Як така, вона чудово підходить для кольорових контрастів з більш яскравими рослинами. Однак рицина токсична, тому вона може бути не найкращою рослиною для вирощування у вашому дворі, якщо там граються діти.

.

Підтримання масштабу за допомогою квіткових бордюрів

Цей великий квітковий бордюр з чорноокими Сьюзен допомагає проілюструвати принцип правильного масштабу. Якщо уявити собі набагато менший квітник перед цим будинком, то можна побачити, як він буде поглинутий його оточенням. Будинок і ландшафт такого розміру потребують відповідного квіткового бордюру. Той самий принцип працює і навпаки. З естетичної точки зору, менші дерева для одноповерхових будинків, як правило, є найбільш доречним вибором.

.

Багатошарові квіткові бордюри

Шаруваті квіткові бордюри складаються з рядів (або «рангів», як кажуть англійці). Шарувата багаторічна посадка включає високі багаторічні рослини в задньому ряду і короткі багаторічні рослини спереду, а між ними ростуть рослини середнього розміру. Дизайнери іноді відступають від цієї схеми для досягнення ефекту, наприклад, коли відносно висока рослина встановлюється в першому ряду, щоб зробити сильну заяву. З практичної точки зору, нашарування гарантує, що найнижчі рослини не будуть позбавлені достатньої кількості сонячного світла. Ви також можете використовувати шари з естетичних міркувань, щоб рослини були розташовані в найбільш приємній композиції, особливо під основним кутом огляду.

.

Квіткові бордюри з петунії

Якщо ви думаєте, що ваші посадки завжди повинні бути складними, щоб викликати великий фурор, подумайте ще раз. Цей квітковий бордюр з петунії не потребує допомоги інших видів рослин, щоб засліпити глядача розкішним кольором. Бордюр також використовує деякі хитрощі, щоб відповідати своєму міському розташуванню:

  • Рослини на рівні землі ростуть у контейнерах, хоча контейнери настільки добре заховані, що, на перший погляд, можна подумати, що вони ростуть прямо в землі.
  • Варіювання кольорів петуній (є три кольори) забезпечує більший інтерес, ніж використання одного суцільного кольору.
  • Наземну експозицію доповнюють віконні ящики.

.

М’ята і діжки з петуніями

Квіткові бордюри з м’яти гарні, але їм може не вистачати пікантності, якщо їх залишити на самоті. У цьому прикладі м’яті допомагають діжки з петуніями. Контейнери не замасковані, і це правильно, адже керамічні діжки просто чудові.

Позначки:, , ,
close