14 різних типів граблів і способи використання кожного з них

Девід Больє — експерт з ландшафтного дизайну та фотограф рослин з 20-річним досвідом.

Опубліковано 07/06/23

Для багатьох робіт у ландшафтному дизайні, садівництві та сільському господарстві потрібні граблі, і існує багато різних конструкцій, які відповідають різним потребам. Деякі з них є вузькоспеціалізованими інструментами, а інші — багатоцільовими, які можна використовувати по-різному.

Ось 14 типів граблів, які допоможуть вам у роботі на природі.

Пластикові граблі для листя

Стандартні граблі для листя, зазвичай виготовлені з пластику, також іноді виготовляються з бамбука. Головка має форму віяла, що дозволяє збирати дрібні предмети, розкидані по землі. Навіть ті, хто має невеликий досвід роботи у дворі або на фермі, знайомі з цим типом граблів.

.

Граблі для газону

Також відомі як «граблі з пружинними зубцями», ці металеві граблі для газону дійсно пружинять. Ключовим моментом в їхній конструкції є гнучкість зубців, що робить їх ідеальними для використання на нерівній поверхні, оскільки вони не зачіпляються за грудки бруду або каміння. Як і у граблів для листя, їхня головка має форму віяла. Це багатоцільовий інструмент для згрібання листя, прибирання сміття з газонів і садів та безпечного вилучення сміття з-під кущів.

.

Широкі граблі для листя

Якщо ваш газон великий, подумайте про придбання широких граблів для листя. Вони коштуватимуть трохи дорожче, ніж стандартні граблі для газону, але додаткове покриття призведе до зменшення обсягу роботи.

.

Садові граблі

Ви можете згрібати листя садовими граблями, але їхня основна функція — розчищення нерівностей. Сталева конструкція головки робить їх ідеальним інструментом для важких робіт, для яких граблі для листя були б занадто слабкими. Порівняно з граблями для листя, робочі поверхні садових граблів набагато менші і розташовані паралельно одна до одної. Ви можете заглибитися в землю за допомогою зубців, щоб розпушити ґрунт, видалити каміння або виконати легке вилущування. Ви можете перевернути граблі і використовувати гладку сторону головки для вирівнювання ґрунту або гравію, наприклад, під час вирівнювання горохового гравію на внутрішньому дворику.

.

Міні-садові граблі

Міні-садові граблі часто використовуються разом з іншими садовими інструментами, які можна тримати однією рукою, наприклад, садовими лопатками та ручними культиваторами. Ці міні-садові граблі добре підходять для вирівнювання ґрунту на невеликих грядках. Це мініатюрна версія садових граблів з таким же дизайном, але в меншому масштабі.

.

Граблі для асфальту

Граблі для асфальту — це більший і міцніший варіант садових граблів. Завдяки своїм розмірам і міцності вони підходять для професійних робіт, наприклад, для роботи з асфальтом.

.

Солом’яні граблі

Також відомі як «солом’яні» або «вилущувальні» граблі, цей інструмент призначений в основному для видалення соломи з газону. Його головка має ряди металевих зубців з обох боків. З одного боку зубці прямі, а з іншого — вигнуті. Прямі використовуються для власне зняття соломи, а вигнуті можуть бути використані для обробки ґрунту перед підсівом.

.

Електричні граблі

Для більших робіт з видалення насінників вам можуть знадобитися електричні граблі. Це інструмент, який ви штовхаєте, як газонокосарку. Оскільки велике вилущування — це не та робота, яку потрібно виконувати постійно, багато домовласників беруть граблі напрокат у найближчому магазині інструментів замість того, щоб купувати їх.

Продовжуйте до 9 з 14 нижче.

Вузькі граблі для кущів

Видалення листя з проміжків між кущами може бути трудомістким, особливо з кущів з низько розташованими гілками. Для цього краще використовувати граблі для чагарників, які краще підходять для цієї роботи, ніж граблі для газонів та листя. Якщо у вас є граблі для газону, доповніть їх вузькими граблями для кущів. Останні можуть витягувати листя з вузьких місць, а ви зможете використовувати граблі для газону в інших місцях.

.

Широкі граблі для кущів

Якщо ви шукаєте граблі, які можна легко використовувати як на газоні, так і між кущами, широкі граблі для кущів — хороший компроміс.

.

Японські садові граблі «Дзен

При створенні або підтримці дзен-саду вам доведеться перекидати багато гравію. Японські садові граблі для дзен-саду — це спеціалізований інструмент, призначений для цієї мети. Ці граблі виготовляються з металу або дерева.

.

Граблі для сіна

Традиційні ручні граблі для сіна мають широку головку і широко розставлені зубці. Вони виготовляються з дерева, щоб бути легкими. Зубці закруглені, щоб, проходячи крізь траву, вони не застрягали в підліску.

.

Ягідні граблі

Граблі зазвичай використовують для збору журавлини та низькорослої чорниці. Ягідні граблі складаються з трьох частин: ручки, гребінчастих зубців і ковша. Зачерпуючи, збирач розрізає рослини зубцями інструменту, які проходять крізь гілки подібно до того, як гребінець проходить крізь волосся. У процесі цього ягоди зштовхуються і падають у відро.

Позначки:, , , , , , ,
close