15 різних стилів ландшафтного дизайну навколо дерев

Ліза Геллетт Тейлор — експерт з архітектури та ландшафтного дизайну, яка за 12 років написала понад 1 000 статей про басейни, патіо, сади та благоустрій будинків. Вона має ступінь бакалавра в галузі екологічного дизайну і є сертифікованим експертом з оцінки образотворчого та декоративного мистецтва.

Оновлено 12.04.23

Земля під деревами часто занедбана, що призводить до оголення коріння дерев та бур’янів, що ростуть на ній, як на долоні. Традиційним методом озеленення під деревом або навколо нього було обкласти його цеглою, каменем або гумою. Але існує безліч творчих способів озеленення навколо існуючого дерева, які доповнять його природну красу, зберігаючи при цьому його здоров’я. Типи рослин, які ви виберете, залежать від вашого клімату та оточення, а також від стилю існуючого ландшафтного дизайну. Надихайтеся цими ідеями для озеленення навколо дерев, які допоможуть прикрасити ваш задній двір або підвищити привабливість бордюру.

Посадіть кільце тюльпанів

Кільце тюльпанів оточує доросле дерево на газоні цього будинку від Finding Lovely. Вибір однієї квітки додає сильний кольоровий акцент, який робить заяву навесні.

.

Прикрасьте голу землю сукулентами

Білі піски оточили доросле дерево перед цим бунгало в іспанському стилі в Південній Каліфорнії невибагливими в догляді сукулентами, які додають кольору і тепла, що підвищує його привабливість

.

Побудуйте самшитовий лабіринт

Яскраво-зелений японський клен Кото Но Іто оточений лабіринтом живоплоту з самшиту, хейхери та корейської трави «но-моу». Цей сад в Окленді, штат Каліфорнія, спроектований Zeterre Landscape Architecture, створювався протягом 15 років. Мета: створити п’ять різних садів на території будинку, об’єднаних спільним смаком і матеріалами, що доповнюють архітектуру будинку. Невисока стіна була побудована з вапняку New Haveli in aqua від Rhodes Architectural Stone. Японські клени цінуються за їх малі та середні розміри, що робить їх ідеальними для піднятих грядок, великих контейнерів та патіо. Їхнє листя привертає увагу цілий рік, і його можна знайти в різноманітних кольорах, таких як помаранчевий, червоний, жовтий і яскраво-зелений. Гейхера (коралові дзвіночки) — компактні багаторічні рослини з округлим листям з зубчастими краями. Вирощувані завдяки своєму барвистому листю, гейхери вражають у альпінаріях, перед чагарниками, у бордюрах та в контейнерах. Кольори включають світло- і середньо-зелені, темно-червоні, помаранчеві та строкаті сорти.

.

Побудуйте навколо неї терасу

Що робити з дорослим деревом на задньому дворі з широко розлогими гілками? Замість того, щоб залишити ділянку під деревом голою, компанія Tim Davies Landscaping побудувала навколо нього терасу. Це дало власникам цього будинку у Флоріті, Австралія, більше простору, щоб насолоджуватися своїм подвір’ям і демонструвати архітектурні гілки дерева.

Порада

Будівництво внутрішнього дворика або тераси навколо дерева може бути корисним, як стверджують експерти Austin Tree Experts. Патіо допоможе зменшити ущільнення ґрунту, спричинене пішохідним рухом навколо коріння, що може спричинити стрес для дерева. Крім того, невеликі проміжки між дошками дозволяють воді та кисню легко отримувати доступ до ґрунту та коріння дерева, а листя зможе прослизати крізь щілини дощок, щоб переробляти поживні речовини назад у ґрунт.

.

Заповніть хостами та рослинами-феєрверками

У кутку вимощеного бруківкою подвір’я в Брукліні зріле сливове дерево дає тінь і сезонний колір. Дизайнери Flo’s Gardens спроектували низьку кам’яну грядку, на якій росте дерево, підсаджене до тіньовитривалих хост і феєрверків «Вогонь святого Ельма». Листяні квітучі сливи створюють приголомшливі квіткові виставки взимку або навесні. Деякі з них також дарують осінній колір, наприклад, глибокий димчастий пурпур.

.

Застеліть землю кропивою

Бордюр з бруківки пісковика створює площину для цих прибережних живих дубів у будинку поблизу Санта-Барбари, штат Каліфорнія. Створений Donna Lynn Landscape Design, простір був засаджений сріблясто-плямистою мертвою кропивою (Lamium maculatum) і облямований розлогим клопогоном (Ajuga reptans). Незважаючи на назву, кропива дуже навіть жива. Родом з Європи та Західної Азії, ці енергійні рослини мають зубчасте листя і утворюють квіткові грона білого, рожевого або жовтого кольору.

.

Створіть кактусовий сад

Теплолюбне південноафриканське дерево алое (Aloe bainesii) оточене великим камінням, скелями і гравієм, а також кактусом із золотистими стовбурами в цьому саду, розробленому Succulent Designs LA. Алое та інші сукуленти створюють природну, красиву обстановку. Це багатогіллясте дерево має масивний стовбур і добре виглядає в середземноморських садах. Хоча алое швидко росте і стійке до посухи, воно любить воду і добре дренований ґрунт, а також компост.

.

Оточіть його англійським садом

Lady Landscape висадили безліч рослин навколо невеликого дерева в цьому щедро засадженому палісаднику, який створює атмосферу англійської сільської місцевості, що не вимагає особливих зусиль.

.

Застеліть землю папороттю, яку не потрібно косити

Дерево шовкової нитки (Chorisia speciosa) підсаджено папороттю лисячого хвоста та трав’янистим ґрунтовим покривом, який не потрібно косити. Створена EPT Design, низька бетонна лавка слугує підпірною стінкою для цього дерева. Її прямокутна форма повторюється в довгих бруківках, що тягнуться по морю річкового каміння. Рослини за папороттю — тропічні канни; праворуч — посухостійка агава аттенуата (Agave attenuata)

.

Оточіть оливкові дерева мульчею з червоного дерева

Оливкові дерева в каліфорнійському винограднику недосаджені сеслерією ‘Greenlee’, олеєю ‘Little Ollie’, вестрінгією фруктовою ‘Smokey’ та артемізією ‘David’s Choice’. За проектом компанії Carson Douglas Landscape Architecture ця ділянка під’їзної дороги була замульчована місцевим червоним деревом. Валуни з пісковика Санта-Барбара додають фактурної цікавості. Оливкові дерева, Olea europaea, є середземноморськими аборигенами, які добре ростуть у Каліфорнії та частинах південної Арізони. Вони були завезені до місіонерських садів сотні років тому і цінувалися за олію, яку виробляють їхні плоди. Ці повільні рослини найбільш привабливі, коли їх вирощують у глибокому, багатому ґрунті. Якщо врожай плодів іноді буває надто великим, оливкові дерева можна проріджувати щороку, що також демонструє їхні вражаючі візерунки гілок.

.

Додайте об’єму за допомогою місцевих трав

Сталева окантовка кашпо Corten в сільському стилі утримує підняту грядку, яка включає це центральне багатостовбурне оливкове дерево, а також різноманітні місцеві камені та скелі. Інші рослини включають карекс і седум видовищний ‘Осіння радість’, а також місцеві трави. Проект був розроблений компанією Carson Douglas Landscape Architecture, і знаходиться в місті Альпайн, штат Каліфорнія, в глибині країни, в напрямку до Сан-Дієго.

.

Використовуйте тіньолюбні рослини

Грядки цієї формальної, обсадженої деревами доріжки оживляють лаймово-зелені хости і білоквітучі чагарники. Hively Landscapes of Dover, штат Пенсильванія, додали тіньолюбні рослини, такі як хости і рододендрони, які завжди добре почуваються під кронами дерев, особливо якщо їх обрізати і доглядати за ними.

.

Побудуйте колоду навколо стовбура

Побудова тераси навколо двох змієподібних дубів надала цьому будинку поблизу Окленда, штат Каліфорнія, більше приватності. Замість того, щоб видалити дуби, ODS Architecture створили безшовне поєднання внутрішнього і зовнішнього простору і додали більше житлової площі.

.

Озеленення тераси на даху

Невелика відкрита тераса на даху в новій секції Швейцарського котеджу в центрі Лондона отримала сучасний вигляд від John Davies Landscape. Натхненний нью-йоркським хмарочосом Хай-Лайн, Девіс уявив простір як сади в небі, що забезпечують приватний і розкішний простір для відпочинку. Дерева висаджені на базальтових терасах і включають японський клен (Acer palmatum) та османтус бурквудський (Osmanthus burkwoodii). Османтус обрізають і тренують у формі парасольки, щоб надати йому акуратного, доглянутого вигляду.

Позначки:, , , , , ,
close