Як зробити правильний вибір ручки стирачки для дитини
У сучасному світі ручки зі зникаючим чорнилом набирають величезної популярності. Їх активно використовують на роботі, у школах та у побуті. На ринку представлений широкий асортимент товару такого типу.
Види та особливості ручок зі зникаючим чорнилом
Ручки стирачки – https://germes.one/ruchki-c918/stirachka-t996/ відрізняються між собою типом чорнила, що стирається. Який би варіант не був обраний, важливо пам’ятати, що їх варто використовувати виключно для навчання або творчості. Вони не підходять для заповнення чи підписання важливих паперів, які мають довгостроково зберігатися. Компанії пропонують три основні різновиди ручок гелевих пиши стирай:
- Термочутливі. Найпоширеніший тип самостиральних ручок, схожі на клей-ручки, чорнила яких знебарвлюється під впливом тепла, наприклад, тертя гумкою об поверхню паперу. Такі ручки мають невелику щільну стирачку на корпусі, що дає змогу швидко видалити помилку чи помарку на сторінці. Гумку можна використовувати доволі довго, вона майже не стирається на відміну від звичайної.
- Змиваються розчинником. Ручки кулькові такого плану часто мають подвійний корпус. З одного боку розташований звичайний пишучий стержень 0,38мм або 0,5мм, з іншого – тонкий маркерний наконечник (через нього подається розчинник). Тобто однією стороною пензлів можна писати, а іншою – видаляти написане.
- Змиваються гумкою. Синя ручка, що стирається ластиком, за принципом дії схожа на звичайний олівець. Її чорнило лягає на поверхню паперу, не всмоктуючись у нього. Це дає змогу стерти текст звичайною гумкою. Однак видаляти помилки потрібно обережно, щоб не пошкодити папір.
Перевага ручок-стирачок над іншими типами шкільного приладдя:
- можливість виправляти помилки;
- можливість вести “секретне” листування;
- легше видалити сліди чорнила з одягу.
Перевага ручок пиши стирай над звичайними олівцями:
- стержень ніколи не зламається;
- не потрібно точити;
- різноманітні кольорові чорнила;
- не розмазуються після малювання.
Важливі особливості
Через чутливість до тепла настійно не рекомендується залишати написи, зроблені чорнилом термочутливих автоматичних ручок, чи сам стержень на відкритому сонці, а також поблизу будь-яких інших джерел тепла. Під час знебарвлення пігменту сама основа залишається на папері, а написам можна знову надати колір, просто охолодивши їх до -10 -18°C. Краще зберігати в пеналі або рюкзаку. Не підходять обкладинкам для зошитів.
Деяким ручкам розчинник потрібно докуповувати окремо (випускається у формі тонкого маркера або капілярної ручки наборами). Перевагою ручок “пиши-стирай” такого типу є те, що чорнило не боїться тепла та сонячних променів, а також не стирається гумкою. Однак через рясне надходження розчинника і частої необхідності кілька разів проходитися ним по напису до повного стирання папір у цьому місці може піти хвилями. Також не можна писати поверх стертого, поки розчинник повністю не висохне.
Написи, зроблені ручками з гумкою, не бояться нагрівання, але слід бути обережним, щоб не розтерти їх рукою. Не підійде як аксесуар для художників. Як і зі звичайним олівцем, можна відразу писати поверх стертого. Однак часто написане видаляється не повністю, і за інтенсивного використання стирачки в цьому місці травмується папір. Можна залишати на сонці, можна відразу писати поверх стертого. Підходить для розвиваючих занять дітям.