Аніме про кохання та школу: топ-10

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Красиві персонажі, заплутані стосунки та неочікувані розв’язки — усе це робить аніме про кохання та школу надзвичайно популярними. Шукаєте найкращі мультфільми цього жанру? Розповімо про десять талановито знятих аніме, у яких кохання не заважає навчанню, а сусідить із ним.

«Торадора!» (2008-2009)

Почнемо з мультфільму «Торадора!» наш топ аніме. Романтика, школа — головні теми серіалу. Його назва складена з імен головних героїв:

 • Тайга звучить як англійське «тайгер» — «тигр», по-японськи — «тора».
 • В імені Рюдзі перший ієрогліф означає ‘дракон’. Англійською — «драгон», який японці вимовляють як «дорагон».

Режисер аніме, яке отримало на IMDb 8 балів, Тацуюкі Нагаї зняв ще один дуже популярний мультсеріал «Май-Хіме».

Головних персонажів озвучували:

 • Ріе Кугімія («Гінтама 2»);
 • Дзюндзі Мадзіма («Абетка квітів»);
 • Юї Хоріе («Історії ран»).

Школяр Рюдзі не надто популярний у класі — однокласники бояться його вічно насупленого погляду. Одного разу хлопець, який звик до самотності, прокидається з розумінням, що він закохався в однокласницю.

Рюдзі просить поради в сусідки на ім’я Тайга, але та, не сказавши нічого слушного, зізнається в симпатії до Кітамару. Хлопець і дівчина вирішують діяти спільно, але незабаром розуміють, що люблять не тих.

«Одному лише Богу відомий світ» (2010-2013)

В основі аніме сюжет, узятий з манги, придуманої Тамікі Вакакі. Любовна історія малювалася і видавалася в Японії та Кореї протягом шести років. Аніме, зняте пізніше, стало не менш популярним.

У мультфільму на IMDb рейтинг 7,4 бала. Зняв його режисер Котомі Деаї, чиєю найкращою роботою поки залишається фентезійне аніме «Зошит дружби Нацуме».

Озвучували головних героїв:

 • Іто Канае («Абетка квітів»);
 • Хіро Сімоно («Винищувач демонів: Поїзд «Нескінченний»»);
 • Акі Тойосакі («K-On! Фільм»).

Любитель комп’ютерних ігор Кейма Кацурагі — герой цього аніме. Школа кохання для 17-річного юнака — це симулятори побачень. Герой домігся чималого: він носить титул «Бог-підкорювач», яким його нагородили такі ж, як він, ігромани. У віртуальному світі немає дівчини, яка здатна встояти перед Кацурагі.

Його вміння стали в пригоді новим повелителям Пекла. Вони хитрістю укладають із хлопцем контракт, і він стає ловцем демонів, які втекли після революції з Пекла.

«Маленькі пустуни» (2012-2013)

Це аніме про школу створено не за мангою. Його сюжет базується на комп’ютерній грі, зробленій у форматі графічного роману.

Мультфільм, який отримав на IMDb оцінку 7 балів, створив Йосікі Ямакава. Трохи пізніше він також зняв популярний серіал «Хіба погано шукати собі пару в підземеллі?».

Головних героїв озвучили:

 • Женев’єва Сіммонс («Сутінкова Діва і Амнезія»);
 • Джульєт Сіммонс («Золотий час»);
 • Кейтлін Френч («Чорна куля»).

Серіал «Маленькі пустуни» не просто увійшов у топ аніме: романтика в ньому посідає центральне місце. Усі учні старшої школи-інтернату очікують на повернення Кьосуке Нацуме. Цей хлопець навчається у випускному класі і хоче, щоб шкільний час запам’ятався назавжди.

Нацуме пропонує членам своєї групи «Маленькі пустуни» зайнятися бейсболом, до того ж у команду вирішили брати і дівчат. Нацуме не врахував того, що стосунки між гравцями можуть вийти за рамки суто дружніх.

Аніме про школу і кохання: «Щомісячне сьодзьо Нодзакі-куна» (2014)

Ідея романтичної комедійної манги спала на думку Ідзумі Цубакі. Він втілив її в класичному чотирикадровому форматі енкома. Історія сподобалася жіночій аудиторії, і вже за рік графічний роман став третім у списку найбільш продаваних у Японії.

У 2014 році створенням аніме, яке отримало в підсумку оцінку 7,7 на IMDb, зайнявся режисер Міцуе Ямадзакі. Найкращий проєкт за його участю — пригодницьке аніме «Дюрарарара!!!».

Озвучили героїв аніме про шкільне кохання:

 • Юіті Накамура («Кланнад»);
 • Арі Одзава («Бездомний бог»);
 • Нобухіко Окамото («Синій екзорцист»).

Тійо Сакура по вуха закохана в Уметаро Нодзакі. Дівчина вирішує відкритися спортсмену і красеню. Хлопець, не вникаючи в її слова, спочатку дає автограф, а потім запрошує Тійо в гості. Тут вона дізнається, що Нодзакі робить свою мангу. Дівчина погоджується йому допомагати, вірячи, що зможе розбудити в хлопцеві почуття.

«Твоя квітнева брехня» (2014-2015)

Аніме, яке отримало на IMDb оцінку 8,6, зняли за мангою Наосі Аракави. У 2014 році вона стала 14-ю за популярністю в Японії. Режисер Кьохеї Ісігуро також працював у команді, яка випустила популярний мультиплікаційний бойовик «Психопаспорт».

Головні ролі озвучили:

 • Нацукі Ханае («Сатана на підробітках!»);
 • Ріса Танеда («Альдерамін у небі»);
 • Аяне Сакура («Промар»).

Юний піаніст залишився після смерті матері зовсім один. Трагедія сильно вплинула на 11-річного Косея Аріму: тепер він не чує свою гру. Втративши талант, Косей Аріма перетворюється на пересічного школяра.

Одного разу хлопчик знайомиться з Каорі Міядзоно і закохується в неї. Як виявляється, дівчинка не тільки красива, але ще й грає на скрипці. Вона-то і допомагає Арімі повернутися у світ музики.

«Повторне життя» (2016-2018)

Сюжет п’ятнадцятитомної манги, створеної Яйойсо, сукупний тираж якої перевищив мільйон примірників, став основою повнометражного фільму та аніме. Останнє отримало на IMDb оцінку 7,8. Режисер — Сатору Косака.

Головних героїв озвучили:

 • Кенсе Оно («Форма голосу»);
 • Рьохей Кімура («Східний Едем»);
 • Аї Каяно («Корона грішника»).

Арата Каідзакі у свої 27 років став закінченим невдахою і втратив роботу. У цей відчайдушний час Арата зустрічає Рьо Йоаке. Цей учений пропонує хлопцеві прийняти ліки, які повернуть юність.

Щоправда, 17-річним Арата зможе пробути лише рік. Герой погоджується і після омолодження вирушає до школи, де не тільки змінює ставлення до життя, а й знаходить кохання.

«Ласкаво просимо до бальної зали» (2017)

Манга Томо Такеуті виходила з 2011 року. За версією «Kono Manga ga Sugoi!», 2013-го вона увійшла до десятки найкращих. Аніме-серіал за нею вийшов у момент, коли через хворобу автора випуск манги перервали на рік. У підсумку вся увага дісталася мультфільму, оцінка якого на IMDb склала 7,8 бала.

Головний режисер аніме Сінтаро Ітога працює також у команді, яка знімає «Атаку титанів». До озвучування залучили:

 • Сімба Цутія («Спалити відьму»);
 • Аяне Сакура («Шарлотта»);
 • Нобухіко Окамото («Рубаки»).

У цьому аніме кохання приходить до Татара. Хлопець вирізняється сором’язливістю і вважає за краще не виділятися з натовпу школярів, уникає конфліктів.

Одного разу, тікаючи від хуліганів, Татара знайомиться з Канаме. Той приводить хлопчика в танцювальний клас, у якому навчається однокласниця Татара Сідзуку.

«Дівчина не промах» (2018)

Комедійно-романтична манга про школу авторства Осікірі Ренсуке складається з 10 томів. Вона виходила з 2010-го по 2018-й. У 2013-му стала другою за популярністю в Японії за версією видавництва «Такарадзімаса, Inc». Аніме зняв раніше згаданий Йосікі Ямакава, і воно отримало на IMDb 8 балів.

Головних героїв озвучили:

 • Кохей Амасакі («Моб Психо 100»);
 • Саюмі Судзусіро («Ми не можемо вчитися!»);
 • Юкі Хіросе («Реінкарнація безробітного»).

Шестикласник Ягуті Харуо обожнює ігри і одного разу приймає виклик однокласниці Ооно Акіри. Та легко перемагає хлопця в його ж улюбленій комп’ютерній грі. Ба більше, дівчинка продовжить переслідувати Ягуті, обігруючи його раз по раз.

Що ж змушує розумницю і красуню Ооно ходити по п’ятах за відлюдним мишеням Ягуті? Чи не кохання?

«Пані Кагуя: У коханні як на війні» (2019)

Про популярність манги Акі Акасакі, яка лягла в основу аніме, свідчить її тираж, що перевищив 8,5 млн примірників, і номінація на премію Shogakukan Manga Award.

Романтично-комедійне аніме про навчання зняв Мамору Хатакеяма, який працював і над проектом «Крізь епохи: Узи ракуго» (2016). Найкращим його твором залишається «Пані Кагуя». Її оцінка на IMDb — 8,4 бала.

Озвучували головних персонажів:

 • Аої Кога («Полум’яний загін»);
 • Макото Фурукава («Ванпанчмен»);
 • Кономі Кохара («Реінкарнація безробітного»).

Міюкі Сірогане — відмінник і голова студради найпрестижнішої школи Японії. Його заступниця Кагуя Сіномія — перша красуня. Хлопець і дівчина подобаються одне одному, але про почуття наважуються заявляти тільки божевільними вчинками.

«Хорімія» (2021)

Аніме створено на основі веб-манги «Хорі-сан і Міямура-кун» Хірокі Адаті. Її 2011 року адаптував для друку Дайсуке Хагівара. Виходить манга в «Monthly G Fantasy» під назвою «Хорімія». Зняв аніме Масасі Ісіхама, його робота на IMDb отримала оцінку 8,3.

Головні герої говорили голосами:

 • Харука Томацу («Покійні»);
 • Кокі Утіяма («Серце хоче кричати»);
 • Сейітіро Ямасіта («Апельсин»).

Хорі змушена доглядати за братом, поки батьки працюють. Дівчинці ніколи розслабитися і подумати про себе.

Міямура виглядає недружнім і намагається залишатися в тіні, але, вийшовши зі школи, повністю змінюється. Ці двоє одного разу знайомляться. Поступово дружба переростає в більш глибоке почуття.

Аніме про кохання і школу — це довгі історії з намальованих світів, у яких персонажі живуть своїми проблемами і радощами. Глядачам залишається тільки стежити за цікавими поворотами сюжетів і гадати, чим же закінчиться черговий серіал.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Прикмети кохання: як розпізнати щастя, що наближається

Ворожіння на кохання і стосунки: що кажуть карти Таро просто зараз

Ким я був у минулому житті: онлайн тест за 3 хвилини

Позначки:, , , , , ,
close