На якому пальці носять обручку і каблучку для заручин чоловіки і жінки в різних країнах

Як стверджують експерти журналу The Voice, традиція дарувати нареченій каблучку для заручин корінням сягає в історію Стародавнього Риму. У ті часи весілля було всього лише приводом повеселитися, а заручини перетворювалися на важливі переговори, на яких обговорювали фінансові питання і розміри неустойки в разі скасування одруження.

Каблучка для заручин не мала сакрального значення. Ця прикраса слугувала гарантією нареченому, що його власниця відтепер належить тільки йому. Своєю чергою за майбутнім чоловіком таким чином закріплювалися зобов’язання перед сім’єю нареченої.

Пізніше ця традиція зміцнилася у християн. У IX столітті папа римський Микола I віддав розпорядження дарувати нареченій золоту каблучку на заручини. Лише в XIII його наступник Інокентій III дозволив чоловікам використовувати для цієї мети вироби зі срібла або заліза. Каблучки з діамантами, які стало модно дарувати нареченій у сучасному світі, почали дарувати тільки в XV столітті, наслідуючи приклад ерцгерцога Австрії Максиміліана I і його обраниці Марії Бургундської.

Нині каблучка для заручин не має такого важливого значення. Це скоріше гарний подарунок нареченій, що супроводжує пропозицію руки і серця, і демонстрація наміру закоханих узаконити свої стосунки. Самі ж заручини слугують відправною точкою в підготовці до одруження. Якщо наречена розірве стосунки і до весілля справа не дійде, то їй доведеться повернути каблучку для заручин дарувальнику. Якщо ж пара розлучається з ініціативи нареченого, дівчина може залишити дорогоцінний подарунок собі як компенсацію.

На якій руці носять каблучку для заручин? Традиція носіння каблучок для заручин безпосередньо пов’язана з національними та культурними особливостями. На пострадянському просторі наречені носять цю прикрасу на тій самій руці, на якій і обручку, на безіменному пальці правої руки. У європейських країнах і за океаном каблучку для заручин надягають на безіменний палець лівої руки.

Після весілля каблучка для заручин стає сімейною реліквією. Її зберігають у скриньці та передають наступним поколінням. Однак трапляється, що жінка продовжує носити цю прикрасу разом з обручкою або одягає її на середній палець. Каблучку для заручин можуть носити на ланцюжку у вигляді медальйона.

Значення обручки та традиції носіння

Традиції обмінюватися обручками під час весільної церемонії багато століть. Експерти видання Bride впевнені, що в стародавні часи обручкам надавали ледь не магічного значення. Ця прикраса слугувала символом нескінченного кохання і з’єднувала серця закоханих.

На якому пальці носять обручку? У США і в Західній Європі обручки найчастіше носять на безіменному пальці лівої руки. Так само чинять у Туреччині, в Японії та на Кубі. У багатьох країнах Східної, Центральної та Північної Європи обручку носять на безіменному пальці правої руки. Дотримуються цієї традиції і жителі Індії. На їхню думку, ліва рука нещаслива, тому обручці на ній не місце.

Сімейні пари з Колумбії та Бразилії носять обручки на правій руці як символ заручин і майбутнього весілля. Після одруження переносять прикраси на ліву руку. Роми і представники інших кочових народів воліють носити таку дорогоцінну річ на ланцюжку як кулон.

Місце розташування обручки змінюється залежно від релігійних традицій: православні християни носять цю прикрасу на безіменному пальці правої руки як символ законності шлюбу перед Господом, а католики надягають обручки на безіменний палець лівої руки.

На якому пальці носять обручку чоловіки? Здебільшого представники сильної половини людства носять обручки на тому ж пальці, що і їхні дружини. Винятком можна вважати жителів Китаю. Місцеве населення практикує особливу традицію: чоловік прикрашає обручкою ліву руку, тоді як дружина носить її на правій.

На якому пальці носять обручку мусульмани? В ісламі не існувало традиції обміну обручками під час вступу в шлюб. Цей ритуал мусульмани перейняли у європейців. Як стверджують експерти порталу LoveDevani, мусульманка може надягати цю прикрасу на будь-який палець на свій вибір, мусульманин не повинен носити її на вказівному або середньому пальці. За бажання він може і зовсім відмовитися від носіння обручки. Почасти це данина традиціям багатоженства, почасти результат існуючого для чоловіків табу на золоті та позолочені прикраси.

Чоловіки-євреї також можуть обійтися без обручки. У євреїв шлюб набуває законної сили після вручення обручки жінці. Дружина носить цю прикрасу на вказівному або середньому пальці.

Обручки — не просто прикраса, а символ шлюбу. На якій руці і на якому пальці її носити, людина обирає самостійно, зважаючи на свої релігійні та соціальні уподобання.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , , , , , ,
close