Найдорожчі картини у світі: топ-10

Найдорожчі картини у світі викликають різні почуття — від захоплення до подиву. Очолює топ-10 картина вартістю $450 млн. До десятки найдорожчих картин увійшли творіння Сезанна, Клімта, Пікассо і Рембрандта.

«Спаситель світу» (Леонардо да Вінчі)

«Спаситель світу» («Salvator Mundi») — картина, яка, ймовірно, належить пензлю генія епохи Відродження Леонардо да Вінчі. Вона була написана між 1499 і 1510 роками.

На картині зображений Ісус Христос у синьому вбранні. Права рука зображує благословляючий жест, а в лівій Ісус тримає кришталеву кулю, що символізує небесну сферу. Достовірність авторства да Вінчі досі не підтверджена.

Картина «Спаситель світу» 15 листопада 2017 року була продана на аукціоні Christie’s за рекордні $450,3 млн. Така сума зробила картину найдорожчим твором мистецтва в історії людства.

Картину купив від імені Міністерства культури і туризму Абу-Дабі наслідний принц ОАЕ Мухаммед ібн Салман. Передбачалося, що картину експонуватимуть у Луврі Абу-Дабі після того, як його добудують. На сьогодні точне місцезнаходження картини невідоме, припускають, що вона перебуває на особистій яхті принца ібн Салмана.

«Обмін» (Віллем де Кунінг)

«Обмін» («Interchange») — картина американського експресіоніста Віллема де Кунінга. Художник написав її 1955 року.

Протягом 1950-х Кунінг працював над переосмисленням жіночої фігури в рамках абстракції. Пізніше його стало цікавити абстрактне відображення архітектури Нью-Йорка. «Обмін» — перший абстрактний пейзаж художника.

Де Кунінг писав в унікальній техніці. Він працював на повністю вологій поверхні, завдяки чому виникала безшовність, яка надавала його полотнам незвичайної, схожої на екран якості.

Спочатку де Кунінг продав картину за $4 тис. архітектору Кауфману з Піттсбурга. У 1989 році на аукціоні Sotheby’s Кауфмани продали картину за $20 млн. У вересні 2015 року чинний власник картини Д. Геффен продав її за $300 млн американському фінансисту і мільярдеру Кеннету Гріффіну.

На сьогоднішній день «Обмін» поступається за вартістю тільки «Спасителю світу». За 60 років вартість картини зросла в 75 тисяч разів.

«Гравці в карти» (Поль Сезанн)

«Гравці в карти» — це серія з п’яти картин французького художника Поля Сезанна. Полотна написані олією в період з 1892 по 1895 роки.

Кожна з картин дещо відрізняється від інших розміром і сюжетом. Так, кількість чоловіків, зображених на картинах, коливається від 2 до 5. Критики вважають ці картини важливим етапом у творчості Сезанна і предтечею його занепаду.

Найбільш відомою стала картина 1892-1893 року. Її розмір становить 97×130 см. На ній зображено двох зосереджених гравців у карти, один з яких курить люльку.

Картину «Гравці в карти» було продано 2011 року королівській сім’ї Катару за нечувані $250 млн під час приватної угоди з грецьким магнатом Дж. Ембрикосом. Це зробило її найдорожчою картиною у світі на той момент. Рекорд тримався до продажу «Обміну» де Кунінга 2015 року.

«Коли весілля?» (Поль Гоген)

«Коли весілля?» («Nafea Faa Ipoipo?») — картина французького живописця Поля Гогена. Написана 1892 року на Таїті, тому й назва таїтянською мовою.

Художник прибув на острів у пошуках раю на землі, бажаючи звернутися до первісного мистецтва. Не знайшовши Едему, Гоген все ж взявся малювати місцеві краєвиди і тубільних жінок.

На картині «Коли весілля?» зображені дві таїтянки. Одна з них у більш розкутій позі та в місцевому вбранні (парео), інша — у суворому вбранні, насаджуваному європейськими місіонерами. Дівчата зображені на тлі тропіків.

У 2014 році картину продали за $210 млн, хоча спочатку повідомлялося про $300 млн. «Коли весілля?» придбано державою Катар у швейцарського бізнесмена і колекціонера Рудольфа Штехеліна під час приватної угоди.

«Номер 17А» (Джексон Поллок)

«Номер 17А» («Number 17A») — абстрактна експресіоністська картина американського художника Джексона Поллока. Картина написана олійними фарбами на ДВП. Художник використовував техніку «крапельниця» — фарба розбризкувалася на горизонтально розташовану поверхню «полотна».

«Номер 17А» — одна з перших картин Поллока, в яких він застосував техніку «крапельниці». За роз’ясненням сайту JacksonPollock, велика кількість фарби створює складний колірний вихор, у якому неможливо розрізнити верхній і нижній шари. Плями жовтого, синього і чорного кольорів на ДВП допомагають пом’якшити зображення, а три майже паралельні білі мазки привертають увагу і спрямовують погляд вгору по зображенню і по діагоналі.

Популярність картина здобула після публікації в журналі Life 1948 року. У вересні 2015 року картину за $200 млн придбав у Девіда Геффена мільярдер Кеннет Гріффін. Під час подвійної приватної угоди Гріффін обзавівся відразу двома картинами («Обмін» і «Номер 17А») загальною вартістю $500 млн.

«Водяні змії II» (Густав Клімт)

«Водяні змії II» («Wasserschlangen II») — картина австрійського художника Густава Клімта. Написана між 1904 і 1907 роками. Полотно зараховано до золотого періоду творчості Клімта. Картина написана олією на полотні і присвячена чуттєвості жіночих тіл.

З моменту створення картина змінила багато власників — від вдови фабриканта, представників нацистської влади, французького арт-дилера і шахрая до російського мільярдера Дмитра Риболовлєва.

Остання угода була пов’язана з гучним скандалом. Дмитро Риболовлєв придбав «Водяних змій» за $183 млн за нібито посередництва Іва Був’є. Насправді Був’є вже був власником картини і, завдяки махінаціям, виручив понад $60 млн. Цей скандал став відомий як «справа Був’є».

«Номер 6 (фіолетовий, зелений і червоний)» (Марк Ротко)

«Номер 6 (фіолетовий, зелений і червоний)» («No. 6 (Violet, Green and Red») — картина американського художника латиського походження Марка Ротко. Написана 1951 року олією на полотні. Як і інші роботи живописця, картина являє собою великі простори кольору, окреслені нерівними лініями туманних відтінків.

Рекордний продаж картини пов’язаний зі скандалом у рамках сумнозвісної «справи Був’є». Французький дилер і шахрай перепродав мільярдеру Дмитру Риболовлєву «Номер 6» за $140 млн, хоча сам придбав її за $80 млн.

Портрети Мартена Сулманса і Оп’єн Коппіт (Рембрандт)

Пандани (дві картини, однакові за розмірами і призначені для симетричного розміщення на стіні) з портретами Мартена Сульманса і Оп’єн Коппіт — весільні портрети. Вони написані з нагоди одруження Мартена та Оп’єн 1634 року.

До 2015 року портрети належали родині Ротшильдів. У 2015 музей Лувр (Париж) і Рейксмюсеум (Амстердам) під час приватної угоди придбали картини за €160 млн, сплативши вартість у рівних частках.

При цьому обидві картини не розділяються, а експонуються разом. Музеї виставляють їх по черзі. Примітно, що Лувр і Рейксмюсеум — єдині музеї, які змогли придбати полотна з топ-10 найдорожчих картин у світі.

«Алжирські жінки (версія О)» (Пабло Пікассо)

«Алжирські жінки (версія О)» («Les Femmes d’Alger (Version O)» — картина, написана іспанським художником Пабло Пікассо. Полотно входить до серії з 15 картин і малюнків «Алжирські жінки». «Версія О» — остання з картин серії. Її художник написав у 1955 році.

У 1997 році картину продали на аукціоні Christie’s за $31,9 млн невідомому арабському колекціонеру. На тому ж аукціоні Christie’s 1 лютого 2016 року за $179 млн «Версію О» купив колишній прем’єр-міністр Катару Хамад бен Джасім бен Джабер Аль Тані.

«Оголена, що лежить» (Амедео Модільяні)

«Лежача оголена» («Nu couché») — картина італійського художника Амедео Модільяні. Майстер написав її олією на полотні 1917 року. Полотно має розміри 60×92 см.

Критик і мистецтвознавець Джонатан Джонс зазначав, що «Оголена, що лежить» бере початок від Венери Урбінської Тиціана і вважається продовженням багатовікового культу прославлення людського тіла.

У листопаді 2015 року картину продали на аукціоні Christie’s за рекордні на той момент $170 млн. Придбав шедевр китайський бізнесмен Лю Іцянь.

Любителі високого і дорогого мистецтва готові викласти статки за шедеври. Найдорожчі картини у світі пішли з молотка за сотні мільйонів доларів. Більшість із них перекочували в приватні колекції мільярдерів або змінили прописку на катарську.

  • Пабло Пікассо
  • Леонардо да Вінчі

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , ,
close