“Шлюбна історія”: сюжет, актори, факти про фільм

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Протистояння чоловіків і жінок набирає драматичних обертів, коли особисті стосунки доводиться з’ясовувати в суді. Чи може правосуддя вирішити питання кохання? Над цим розмірковували творці фільму «Шлюбна історія». Картина отримала найвищі кінонагороди, але потенційним глядачам потрібно зрозуміти, чи така вона гарна.

Фільм «Шлюбна історія»: сюжет, жанр, історія створення

Справжньою сенсацією у світі кіно став вихід на широкі екрани 2019 року американської драми «Шлюбна історія» режисера Ноа Баумбаха.

У фільмі розкриваються драматичні стосунки театрального режисера, продюсера Чарлі Барбера та його дружини — актриси Ніколь. Конфлікт у сімейної пари виник на ґрунті їхньої професійної діяльності, хоча холодок між Ніколь і Чарлі пробіг уже давно.

Чарлі планує зайнятися постановкою мюзиклу на Бродвеї, а Ніколь отримала цікаву пропозицію в серіалі, який знімається в Лос-Анджелесі. Жінка мріє переїхати на батьківщину, де їй уже запропонували роль у телепроекті. Вона домовляється з чоловіком про те, щоб роз’їхатися мирно і забрати з собою сина.

У якийсь момент Ніколь здалося, що Чарлі блефує і готує чергову каверзу, щоб розлучити її з сином. Вона наймає висококласного адвоката, яка ставить питання про позбавлення Чарлі опікунських прав над дитиною. Конфлікт переростає в судові тяжби.

Юристи захоплені пошуками доказів зради Чарлі і шкідливих звичок Ніколь. Публічні розгляди в суді все більше віддаляють подружжя, і вони втрачають контроль над ситуацією, що склалася.

Кінострічка «Шлюбна історія» — драма з елементами комедії. В її основу частково лягли події особистого життя режисера, а точніше, історія шлюбу Ноа і Дженніфер Джейсон Лі. Пара розлучилася у 2013 році.

Зйомками фільму Баумбах зайнявся у 2018-му. Основні кадри були відзняті за кілька місяців — з січня по квітень 2019 року. На Венеціанському фестивалі 2019-го відбулася прем’єра «Шлюбної історії» («Мarriage story»). До кінця грудня 2019 року картина зібрала в прокаті до $2,3 млн, що було непоганим результатом за обмежених переглядів на «Нетфлікс».

«Шлюбна історія»: у ролях

До закінчення написання сценарію Ноа Баумбах почав пошуки претендентів на головні ролі. Йому було важливо, щоб актори вдосконалювали характери персонажів і сюжет кінострічки разом із ним. Головні ролі виконали:

Адам Драйвер

Відомий американський актор Адам Драйвер розпочав кар’єру в кіно 2010 року. Двічі був номінований на премію «Оскар» і «Золотий глобус», зокрема за виконання головної ролі у фільмі «Шлюбна історія». Не обійшлася без талановитого актора і номінація премії «Еммі».

Дружні стосунки 37-річного Драйвера з головним режисером Ноа Баумбахом дозволили внести зміни в сюжет фільму. З його подачі головний герой Чарлі переїжджає до Нью-Йорка з Індіани. Цей епізод був частиною біографії Адама, який теж приїхав із провінції.

Скарлетт Йоганссон

Фільми за участю талановитої Скарлетт Йоганссон останніми роками особливо популярні серед кінокритиків. Її навіть називають актрисою десятиліття, яка зіграла в понад 60 фільмах. У номінаціях «Золотого глобуса» її представляли п’ять разів. Скарлетт встигла заявити світові про себе як співачка, дебютувавши 2008 року із сольним альбомом «Anywhere I Lay My Head».

Погодившись на ключову роль Ніколь у фільмі «Шлюбна історія», Скарлетт Йоганссон долучилася до завершального етапу написання сценарію. Вона особисто пережила шлюборозлучний процес, тому роль ображеної жінки їй підходила ідеально.

Лора Дерн

Народилася кінозірка в акторській сім’ї, тож її майбутнє було визначено наперед. У кіно Лора почала зніматися з шести років. За роки акторської діяльності 54-річна знаменитість знялася в десятках популярних фільмів і серіалів. Першу премію «Золотий глобус» вона отримала 1992 року за роль у фільмі «Форсаж».

Виконуючи роль адвоката Нори Феншоу у фільмі «Шлюбна історія» (2019), Лора Дерн показала всю свою майстерність. Шлюборозлучний процес у суді, що перетворився на юридичні бої двох адвокатів, притягує до екрану тисячі глядачів. Сімейна пара Чарлі та Ніколь у цей момент відходять на другий план. За чудову гру Лора Дерн у 2020 році була нагороджена в одній з номінацій премії «Оскар» і «Золотий глобус».

Рей Ліотта

Відомий актор Рей Ліотта протягом усієї акторської кар’єри знявся в десятках фільмів. Він став упізнаваним після участі в кінострічці 1986 року «Дика штучка» Джонатана Деммі. Але популярним актор прокинувся після ролі у фільмі Мартіна Скорсезе «Славні хлопці». У грудні 2020 року Рею виповнилося 66 років.

У фільмі «Шлюбна історія» Ліотта став одним зі старших акторів за віком, зігравши роль адвоката Джея Маротти — захисника інтересів Чарлі. Сцени їхнього протистояння з Норою Феншоу в суді оцінені глядачами і кінокритиками як найкращі драматичні епізоди фільму.

Крім ключових ролей, у фільмі «Шлюбна історія» багато другорядних та епізодичних ролей. Загалом у картині знімалися 74 актори. Талант і майстерність кожного доповнили драматичний сценарій гумором і переживаннями.

«Шлюбна історія»: рейтинги, нагороди, факти

Старання всього колективу, який брав участь у зйомках фільму, одразу вивели «Шлюбну історію» в топові перегляди. Касові збори склали понад $2,3 млн, за рейтингом IMDb фільм отримав 7,9 бала.

Наразі, за опитуваннями кінокритиків, рейтинг цієї картини становить 94%, у глядацької аудиторії — 83%. Серед 250 найкращих кінофільмів року стрічка посіла 161-шу позицію.

Для Ноа Баумбаха кінострічка «Шлюбна історія», відгуки про яку можна знайти на онлайн-ресурсах, стала головним проєктом усієї його творчої діяльності. Критики та глядачі відзначають позитивний бік режисерської роботи — сфокусованість на природних діалогах.

Оуен Глейберман наголосив на режисерських знахідках Баумбаха, які дали йому змогу досягти такого результату:

  1. Правильне планування роботи операторів, які чергували великі та середні плани під час діалогу.
  2. Чітке визначення місця ключових і другорядних персонажів у кадрі, використання дрібних деталей і гумору в діалогах.
  3. Прагнення привернути увагу глядача до історії, яка часто зустрічається в житті.

Кінокритик Крісті Піна в рецензії відзначила такі моменти:

  • У сценарії фільму розкрита більше не трагічна, а романтична сторінка розлучення.
  • Наростання драми простежується в сюжеті.
  • Присутня безкомпромісність у характерах і поведінці головних героїв.
  • Сценарій підводить глядача до драматичного підсумку і допомагає розібратися в сімейних проблемах.

Ной Баумбах взявся за тему шлюборозлучного процесу вже після того, як відомі фільми «Крамер проти Крамера» (1979) і «Розлучення Надера і Сімін» (2011) отримали «Оскар». Головним завданням сценариста і режисера було не допустити вторинності кінострічки: на це міг вплинути приївшийся сюжет.

Особистий досвід режисера і талановита гра акторів не допустили падіння рейтингу нової стрічки. Ба більше, фільм «Шлюбна історія» нагороди отримує в різних номінаціях на престижних конкурсах. У 2020 році фільм був представлений у шести номінаціях на премію «Оскар».

Ось нагороди, які отримала Лора Дерн:

  • «Оскар» у номінації «Найкраща жіноча роль другого плану»;
  • «Золотий глобус» у номінації «Найкраща жіноча роль другого плану — кінофільм».

Драматична стрічка американського режисера Ноа Баумбаха «Шлюбна історія» користується популярністю у глядачів. Їм близькі переживання головних героїв, які люблять одне одного, але спалюють мости взаєморозуміння назавжди. Артистам Адаму Драйверу і Скарлетт Йоганссон вдалося передати на екрані емоції та почуття, близькі кожній людині

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Бурштин: магічні властивості, цікаві факти про камінь

Місячний камінь: значення, властивості, факти

Камінь авантюрин: кому підходить, властивості, факти

Позначки:, , , , , , ,
close