Скільки поверхів у найменшого хмарочоса у світі

У містечку Вічіто-Фолс у штаті Техас (США) є будівля, яку називають найменшим хмарочосом у світі, хоча це слово для неї недоречне. Бо висота становить лише 12 метрів. Однак усьому є кумедне пояснення, передає Tour2Go.

У 1912 році в околицях Вічіто-Фолс було знайдено нафту. Збираючись у подорож, недорогі авіаквитки шукайте на Aviata.kz.

Саме тоді тут перестало вистачати місця для проживання і виник дефіцит офісних приміщень.

У зв’язку з чим інженер на ім’я Дж. Макмахон запропонував побудувати в містечку, в якому не було будинків більше 2-3 поверхів, справжній хмарочос. Інвестори знайшлися швидко. Це були приватні особи, які купували частку в проекті.

Вдалося зібрати 200 тисяч доларів, що на той момент було значною сумою (хоча для хмарочоса виходило все одно дешево, але такий і був розрахунок).

Дж. Макмахон найняв людей, почав будівництво і навіть закінчив його вчасно, тільки інвестори побачили зовсім не те, що очікували. Вийшов 4-поверховий будиночок, який, звісно, на тлі навколишніх будівель виділявся своєю висотою, але все ж явно не був хмарочосом.

З’ясувалося, що в документах була вказана висота 480. Усі були впевнені, що це фути (тобто 150 метрів), а йшлося про дюйми.

Підсумкова висота будівлі вийшла точно за проектом — лише 12 метрів, тобто ті самі «обіцяні» 480 дюймів, що дорівнює всього 40 футам.

Ясна річ, що інвестори пішли до суду, але програли, бо в паперах усе було прописано. Мабуть, дрібним шрифтом у самому низу.

Про подальшу долю Дж. Макмахона нічого невідомо, але заробив він непогано. Будинок тепер називають Newby-McMahon («Новобуд Макмахона»). Тож ім’я своє хитрий інженер увічнити зумів, а містечко отримало пам’ятку.

Зазначимо, що в США і Європі хмарочосами заведено вважати будівлі заввишки не менше 150 метрів.

У світі багато дивовижних місць. Плануючи подорож, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак ви завжди зможете купити на сайті або в додатку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини.

  • США
  • Aviata

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , ,
close