Як правильно зберігати гуму з дисками і без них

Правильне зберігання гуми — важливе завдання для автомобіліста. Зберігають її в певних умовах з дисками і без них. Як це зробити, підказали автори тематичних публікацій Петті Лі та Лорен Томанн.

Поради щодо зберігання гуми без дисків

Час експлуатації шин багато в чому залежить від правильності їх зберігання. Як правильно зберігати гуму без дисків? Щоб не допустити деформації або інших пошкоджень шин, дійте так:

 1. Підготуйте шини до тривалого зберігання після зняття з дисків. Очистіть їх від забруднень, добре помийте і просушіть. Змастіть поверхню шини спеціальним захисним засобом.
 2. Перевірте поверхню гуми на цілісність. У разі виявлення тріщин та інших механічних пошкоджень проведіть ремонт у шиномонтажному центрі.
 3. Зробіть на покришках позначення маркером або фарбою, щоб знати, на яке колесо ставити шину після зберігання. Наприклад, позначка «ЛЗ» означає «ліве заднє».
 4. Упакуйте кожну шину окремо в поліетиленовий або спеціальний мішок із тканини. Поліетиленові мішки не закривайте щільно, щоб не утворився конденсат.
 5. Виберіть приміщення для зберігання шин. Для розміщення гуми підійде сухе темне місце в провітрюваному приміщенні (комора, опалювальний гараж, засклений балкон, сухий льох, спеціалізований шинний центр) з оптимальною температурою від +10 °С до +25 °С. Відповідний рівень вологості — 50-80%. Інтернет-портал Garage Results пише, що екстремальні температури на будь-якому кінці спектра можуть призвести до передчасного зносу гуми.
 6. Приберіть із приміщення мастила, розчинники та інші потенційно небезпечні для гумових покришок матеріали та речовини.
 7. Виберіть спосіб складання шин без дисків, щоб вони не деформувалися під час зберігання.
 8. Доглядайте за шинами до наступного сезону. Перекладайте їх час від часу, прибирайте пил, міняйте зону опори.

Автомобільні покришки доводиться зберігати 3-4 місяці. За такий період шини можуть деформуватися, і надіти їх на диски буде складно. Тому вибирайте відповідний спосіб складання шин на зберігання:

 • У вертикальному положенні. Поставте шини на стелажах, піддонах, на рівній підлозі. Щомісяця перевертайте, змінюючи точку опори, щоб форма покришки не змінилася. Гума має властивість витягуватися, тому підвішувати шини без дисків не можна, інакше порушиться геометрія колеса і пошкодиться внутрішній гумовий обідок у місці підвішування на кронштейни.
 • Горизонтально. Допускається зберігання шин стопкою одна на іншій не більше 30 днів. Висота стопки не повинна перевищувати 2 м (8-10 шин), щоб покришки не деформувалися під час бічного навантаження.

Під час укладання стежте, щоб шини лежали вільно. Якщо вкласти їх щільно в отвір, де вони поміщаються насилу, це призведе до деформації навіть найякісніших дорогих покришок. В якості опори застосовуйте напівкруглу поверхню, тоді гуму не доведеться перевертати в період зберігання.

Як зберігати шини з дисками

Для збереження гуми в ідеальному стані протягом декількох місяців не знімайте їх з дисків. Можливості якісного зберігання зростуть, а на внутрішню частину гуми не потрапить бруд і пил.

Як правильно зберігати гуму з дисками? Зберігайте гуму з дисками в підвішеному стані на гачках під стелею, на обладнаній стінці або складіть стопкою.

У підвішеному стані

Портал Мichelinman рекомендує зберігати змонтовані на дисках шини в підвішеному вигляді. Для цього дотримуйтеся такої схеми:

 • Вимийте і висушіть гуму з дисками. Поверхню протектора обробіть інгібітором окислення, щоб уповільнити процес старіння каучуку.
 • Звільніть приміщення, в якому зберігатимуться шини, від джерел тепла, хімічних і маслянистих речовин.
 • Прикріпіть на стелі потужні гачки на відстані діаметра колеса. Якщо кріпити гачки нікуди, вкручуйте гвинти в гачках безпосередньо в стіну.
 • Накачайте шини до рівня, зазначеного в інструкції.
 • Підвісьте колеса на гачки, обв’язавши їх попередньо широким ременем або товстою мотузкою. Покришки не повинні торкатися одна до одної або контактувати з іншими предметами і поверхнями.

Висоту підвішування гуми на дисках вибирайте за висотою стелі в приміщенні. Якщо стелі високі, ремені для підвішування робіть довгими. На стіні покришки прив’язуйте ближче до гачків, щоб заощадити місце.

Складання стопкою

Якщо в приміщенні не вистачає місця, блогери Петті Лі та Лорен Томанн рекомендують скласти шини з дисками одна на одну. При цьому дотримуйтеся таких правил:

 • Покришки очистіть від пилу, бруду і застряглих у протекторі камінчиків. За необхідності помийте їх під струменем води і залиште для просихання.
 • Виберіть для зберігання сухе прохолодне приміщення подалі від радіаторів і хімічних речовин, які можуть викликати сухе гниття шин.
 • Складіть гуму стопкою (не більше 4-5 шт.) на дерев’яному піддоні, дошках або полиці.
 • Поставте між шинами дерев’яні бруски, щоб запобігти появі проколів на нижній шині під тиском верхніх.
 • Міняйте шини місцями щомісяця, щоб запобігти деформації гуми.

Зберігання гуми з дисками у вертикальному положенні допускається тільки в тому випадку, якщо немає місця для іншого варіанту. Їх доведеться регулярно повертати, щоб змінити місце тиску на покришку. Якщо шина спустить, верхній диск її просто сплющить, і вона втратить круглу форму.

Автомобілісти двічі на рік змінюють гуму. Сезонне зберігання літньої та зимової гуми за всіма правилами дає змогу зберегти властивості покришок і продовжити їхню експлуатацію.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Чихалка: як правильно користуватися, тлумачення по днях

Медитація для сну: як проводити правильно

Лінія життя на руці: що означає і як правильно прочитати

Добавить комментарий

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Позначки:, , , , , , ,
close