Апатія у кішки

Володар тварини не завжди з точністю може сказати, класно його тварина чи ні. Ці натуральні хижаки ретельно ховають власний природний стан, не виявляючи власних справжніх почуттів-біль, розлад.

Відчуваючи власну пригніченість, кішка починає уникати контакту з власним господарем. Помітивши, що тварина апатично, рекомендується звернутися до ветлікаря, так як пригнічений стан може вказувати як на маленькі зміни у здоров’ї, так і бути ознакою значних і небезпечних патологій.

Дуже частими причинами апатій у кішки є вірусні захворювання і запальні процеси в організмі. Байдужість може бути ознакою вірусного гепатиту, кальцівіроза, запалення підшлункової залози. Загальна активність тварини зменшується, воно відмовляється їсти, дуже мляве і інертне.

Ознаки млявості і слабкості

У звичайному стані домашня кішка дуже грайлива, виділяється особливою активністю і допитливістю. Досить багато сильно залежить від темпераментності кішки, але необхідно пам’ятати, що млявість і апатичність не звичайний стан для вусатих вихованців.

Байдужість говорить про початок патологічних процесів в організмі, іноді дуже значних. Важливими ознаками апатії у кішки вважаються:

 • зміна поведінки;
 • млявість і відмова від ігор, уникнення рухливості і прогулянок на чистому повітрі;
 • тварина намагається сховатися в прихованому місці, не бажаючи контактувати з членами сім’ї;
 • загальне зниження апетиту і полідипсія (дуже висока спрага);
 • диспепсичні розлади-виверження шлункового вмісту, розлад шлунку, різке зменшення маси тіла;
 • порушення в диханні;
 • поява тремтіння і сильної слабкості;
 • сплутаність свідомості, збільшення показників температури тіла.

Причини млявості

Патологічні процеси в організмі кішки соматичного типу, спровоковані внутрішніми або зовнішніми факторами, які не мають зв’язку з розладами психіки, супроводжуються апатією у кішки, млявістю і дуже високою слабкістю. При цьому вихованець може припинити їсти, видає жалібні звуки, виникає нудота і виверження шлункового вмісту. Можливий розвиток диспепсичних розладів.

Необхідно розуміти, що провокує апатію у кішки і вчасно вжити заходів щодо ліквідації можливої патології. Якщо байдуже стан у кішки триває близько 24 годин, не супроводжується іншими симптомами, то в подібному випадку турбуватися не потрібно. Подібний стан може вказувати на звичайне відсутність настрою і не вимагає втручання фахівця.

Можливо вихованець вказує на те, що потрібно його погодувати, поміняти котячий лоток або дати ласощі.

Якщо у кішки немає апетиту, а стан байдуже, основою може бути реакція на зміни в погоді. Таке пригнічений стан має тимчасовий характер, тривалістю не більше доби, до моменту поліпшення атмосферних умов.

Основою млявості може стати депресія, яка пов’язана з овуляцією у некастрірованной кішки. Люблячий володар кішки дуже легко відзначить зміни в стані вихованки. Крім цього, основою апатії у кішки може стати депресія, яка пов’язана з від’їздом власника з дому на тривалий час. Тварина може стати сонливим, ховається під ліжком або диваном, не бажає їсти.

Наприклад якщо господар помітив байдуже стан, що не проходить пару днів, потрібно відразу показати кішку кваліфікованому ветеринарному професіоналу. Якщо можливості звернутися в клініку немає, можна особисто провести термометрію і оглянути кішку.

Великі температурні показники можуть бути свідченням хвороб інфекційного типу або ж розладів гормонального фону. Показником дуже високої температури можуть бути сухий ніс, дуже висока спрага і відмова від їжі.

При тому, що промацує живота власного вихованця, володар може помітити ущільнення, що свідчать про паразитів або ж чужих предметах в травному тракті.

Велику увагу слід звернути на покриви шкіри, відзначаючи будь-які садна, подряпини, укуси або ж набряки. Діагностувавши у кішки порушення цілісності покривів шкіри, господар може запідозрити початок патологічного процесу.

Знаючи вагу вихованця, володар може зважити кішку. При надмірному наборі маси, велика ймовірність розвитку діабету цукрового типу, а ще при порушеннях роботи щитовидки.

Основою апатії і зниження апетиту може стати розвиток злоякісного або доброякісного новоутворення.

Якщо тварина намагається уникати контактування з господарем або іншими тваринами, ховається під стіл, ліжко або шафи, відмовляється пити і їсти – потрібно відразу звертатися до ветеринарної лікарні. Крім того, як поводиться кішка, варто відзначити і наявність інших симптомів – колір урини, частота виділень сечі, наявність відчуттів болю, кількість і консистенція мас калу, домішки і запах. Наявність змін вказує на порушення в роботі травного тракту, гепаторенальной системи, інтоксикаціях і алергіях.

Лікування

Основою апатії у кішки можуть бути дуже різні патології. Тільки ветеринарний фахівець швидше за все поставить точний діагноз на підставі отриманих даних з лабораторних та інструментальних досліджень.

Для постановки діагнозу проводяться такі дослідження:

 • загальний клінічний аналіз крові;
 • хімічне дослідження крові;
 • загальний аналіз урини;
 • копрограма;
 • рентгенологічне дослідження органів грудної клітини і порожнини живота.

Наприклад якщо діагностичні дослідження не дали результату, проводяться додаткові дослідження:

 • дослідження за допомогою ультразвуку органів порожнини живота;
 • аналіз крові на серологію (дає можливість визначити наявність інфекції в організмі);
 • бактеріальний посів і Гормональна панель;
 • цитологічні дослідження та біопсія;
 • дослідження на неврологію;
 • імунологічна панель (тести на імунну відповідь організму).
 • комп’ютерна та магнітно резонансна томографія.

Лікування призначається залежно від поставленого головного діагнозу. Необхідно пам’ятати, що байдужість собою являє лише ознака, що вказує на наявність більш небезпечного стану.

Якщо млявість і слабкість триває у кішки не довше доби, немає необхідності проводити лікування. Наприклад якщо тварина себе почуває погано, слід звернутися до професіонала.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close