Червоні вуха у кішки

Слуховий орган у кішок-вуха, вважається одним з дуже чутливих на всій поверхні тіла. За однією з версій станом вух можна визначити стан тварини, а ще визначити температуру тіла.

Червоні вуха у кішки — дуже яскрава ознака, що вимагає ретельно вивчення, так як може бути свідченням порушень в організмі тварини або ж захворювання самих вух. Відкладати з візитом до ветеринара не варто.

Багато захворювань при несвоєчасному лікуванні, можуть виявитися причиною порушення слуху, повної глухоти, а в варіантах з запущеним отитом, привести до запалення оболонок головного мозку.

Можливі захворювання

У нормі раковина вуха всередині і зовні має блідо-рожевий відтінок. Почервоніння вух хвилює власника, але не завжди основою гіперемії можуть бути патологічні процеси.

Так, збільшення тиску артерій, що в результаті призводить до почервоніння вушних раковин, відзначається у кішок після активних навантажень фізичного плану, сну, пережитого стресу. Також гарячі на дотик вуха можуть бути у вихованця, що знаходиться в приміщенні з температурою вище 26 градусів.

Причинами почервоніння вух можуть бути і патології. Основними вважаються:

  1. Реакція алергічного типу . Виникнути алергічна реакція у кішки може на корм, прийом медикаментозних засобів, хімічні речовини. При алергічні реакції у кішки крім почервоніння вух як правило спостерігаються такі ознаки-порушення дихання (забиті ніс), витікання з носових ходів, свербіж і лущення на вухах.
  2. Чужорідне тіло в вушному каналі. При травмуванні внутрішньої частини раковини травинками або дрібним сміттям, відбувається роздратування чутливої шкіри вуха. При цьому тварина намагається самостійно видалити заважає предмет лапою і поводиться неспокійно.
  3. Травми вуха. При бійках з іншими кішками вихованці дуже часто отримують поранення. В результаті травми може з’явитися підшкірна гематома, що відрізняється почервонінням і припухлістю вушної раковини. При приєднанні бактеріальної інфекції з’являється серйозне запалення, що відрізняється хворобливістю, гарячими вухами і занепокоєнням тварини. . Запалення вуха розвивається під дією самих різних факторів. Це може бути бактеріальна або ж грибкова мікрофлора, вушний кліщ або алергічна реакція. При розвитку отиту у кішки відзначається не тільки гіперемія вушних раковин, але також свербіж і відчуття болю. Несвоєчасно надана допомога може призвести до ускладнень. Розвиток інфекційного процесу по висхідному шляху призводить до глухоти або ж менінгіту (в значних запущених випадках).
  4. Опіки від прямих сонячних променів. Виниклі червоні плями на вухах у кішки можуть бути пов’язані з появою дерматиту на тлі опіків від сонячних променів. При невеликих пошкодженнях зовнішньої частини вушної раковини, тварина майже не відчуває дискомфортних почуттів. Однак при глибокому ураженні покрив шкіри від опіку починає злазити, з’являються ранки. Небезпека постійних сонячних опіків полягає в переродженні шкірних клітин в плоскоклітинний рак. . Поява почервоніння на вухах пов’язано і з захворюванням, викликаним грибковими мікроорганізмами. Трихофітія, а конкретно даний вид грибків іменується позбавляємо, призводить до гіперемії уражених ділянок, випадання шерсті, появи свербежу і дискомфорту у тварини.

Як врятувати вихованця від проблеми

Червоні вуха у кішки не самостійне захворювання, а всього одна з ознак патологічного стану. У частоті клінічних випадків вихованець чеше уражений орган, уникає, щоб господар доторкався до вух.

При запальних процесах кішка втрачає апетит, а може навіть висловлювати агресію по відношенню до господаря. для того щоб видалити почервоніння, потрібно спочатку встановити причину, що викликала гіперемію.

Рекомендується звернутися до ветеринарної клініки і після ретельної діагностики почати займатися лікуванням.

Тварині у ветеринарній клініці проведуть клінічний огляд, а ще призначать спектр діагностичних заходів, що включають в себе загальний аналіз крові, пробу з уражених ділянок вуха для виявлення збудника.

При підозрі на алергічну реакцію, тварині проводять аналіз крові, що дає можливість виявити своєрідний імуноглобулін Е (збільшення показників даного імуноглобуліну говорить про алергічну природу захворювання).

Залежно від отриманих результатів, ветеринар призначає схему лікування. Якщо основою почервоніння стала бактеріальна мікрофлора, призначається курс антибіотиків, обраних з урахуванням висіяного на поживних середовищах збудника.

Грибкові інфекції лікуються шляхом призначення протигрибкових препаратів для внутрішнього використання. Також показані мазі та гелі для обробки вушної раковини, що дозволяють не тільки видалити патогенну мікрофлору, але і зняти запалення і свербіж.

При алергіях, показана елімінаційна дієта, що виключає певні продукти з раціону харчування. Можливо, кішці потрібно вибрати спеціалізований цілющий корм.

З метою попередження важливо стежити за чистотою вух у кішки, проводити регулярний огляд не тільки зовнішньої, але і внутрішньої сторони слухового органу.

При появі виділень з вушного каналу, почервоніння органу, появі свербежу або ж хвилювання тварини, не варто затягувати з візитом до лікаря. Актуальна діагностика і лікування захворювання – запорука успіху і міцного здоров’я домашнього вихованця.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close