Нарости на яснах у кішки

Запальні процеси, що розвиваються в ротовій порожнині домашньої кішки, називаються стоматитом. Патологія може мати масу різновидів в залежності від факторів, що спровокували розвиток захворювання. Одним із значних видів стоматиту вважається папілломатозний, спровокований вірусним агентом.

На тлі проникнення в котячий організм вірусу папіломи, розвиваються відмінні зміни, в тому числі і на слизовій оболонці рота. Діагностується цей вид стоматиту легко-у хворої тварини на слизовій знаходять нестандартні нарости, тим більше в області ясен. Виглядає новоутворення як суцвіття цвітної капусти.

Тварини, що володіють сильним імунним захистом, самостійно позбавляються від проявів вірусної інфекції через 2-3 місяці. Якщо ж тварина ослаблене, має ряд хронічних хвороб органів знаходяться всередині, то без втручання хірургічним шляхом навряд чи можна обійтися.

Виявивши в пащі у улюбленця нарости на яснах, рекомендується звернутися до ветеринарної лікарні за допомогою і допомогою. В умовах клініки фахівці розроблять індивідуальну схему лікування, в себе включає не тільки видалення наростів, а й призначення медичних препаратів, що пригнічують активність вірусу і підвищують роботу імунної системи.

Причини і симптоми наростів на яснах

Причина розвитку папілломатозного стоматиту-інфікування вірусом. Утворюються папіломи, є новоутвореннями доброякісного характеру. Відбуваються вони з епітеліальних тканин, можуть зустрічатися не тільки на слизових оболонках, але також і на поверхні покриву шкіри.

У ветеринарній практиці кількість діагностованих папілломатозних стоматитів серед вихованців проживають в будинку щорічно збільшується. Більшість власників не заглядають в пащу до власних улюбленців, або ж знаючи про наявність наростів, пускають справу на самоплив, не звертаючись до ветеринара за допомогою. Небезпека полягає в тому, що тварина, яка хворіє в прихованій формі вірусом папіломи, вважається потенційним носієм інфекції, що заражає інших тварин.

Крім цього, наявність наростів на яснах у кішки, заважає їй нормально жувати їжу. Тверді шматочки можуть травмувати нарости, викликаючи кровотечі, зараження поверхні рани і ускладнення протікання захворювання. На тлі порушеної цілісності тканин, що утворюють нарости, дуже часто виникають виразки і запальні процеси.

Обов’язково потрібно згадати, що нарости є новоутвореннями доброякісного типу, але схильні до трансформації в злоякісну форму патології. Невчасно вилікувана папілома у кішки на яснах, буде причиною розвитку лускато-клітинної карциноми.

Важливо проведення диференціальної діагностики при підозрі на папілломатозний стоматит. Спровокувати утворення наросту може розвиток генералізованої гіпертрофії тканин ясен.Патологія відрізняється гіпертрофією тканин у вигляді зернистих розростань, з рівною поверхнею, щільною консистенцією і круглою формою. З’являється в результаті хронічних процесів запалення або ж під дією довгого прийому конкретних медичних препаратів. Виявитися причиною постійного запалення ясен з подальшим розвитком гіпертрофії, може бактеріальний наліт або ж утворення каменю на зубах. Характерною ознакою генералізованої гіпертрофії, на відміну від папілломатозного стоматиту, вважається розростання тканин і збільшення їх в обсязі поруч із зубом. У запущених випадках, розрослися тканини можуть абсолютно покрити поверхню зуба.

Характерними ознаками розвитку папілломатозного стоматиту у кішки на перших стадіях, вважається:

  • поява на губах маленьких зернистих розростань, в подальшому поширюються по всій слизової рота, чіпаючи навіть глотку;
  • запалення слизових оболонок через впровадження вірусного агента в маленькі тріщинки і мікротравми;
  • кровоточивість слизової при пошкодженні наросту грубими кормами, чужими предметами;
  • порушення апетиту через хворобливості і дискомфорту у тварини;
  • проблеми в роботі системи травлення на тлі порушень правильного пережовування їжі.

Папіломатоз порожнини рота у кішки провокує появу дискомфортних відчуттів, дуже високе виділення слинного секрету і кровотеча при пошкодженні слизової з наростами. Самих новоутворень на перших кроках може бути мало, але з перебігом захворювання папіломи поширюються на слизові очей, покриви шкіри і повіки. Нечасто діагностують папіломи в стравоході, в області носового дзеркала і куточків рота.

Діагностика та лікування

Діагностика проводитися виключно в умовах клініки професіоналами. Проводитися загальний клінічний огляд вихованця, збір анамнезу, аналіз раціону харчування і його якість. Ветеринар в ході огляду робить забір матеріалу з уражених слизових для бактеріологічного дослідження. На підставі отриманих даних, доктор розробляє тактику подальшого лікування стоматиту.

Лікування патології залежить від тяжкості перебігу. Терапія, в основному, комплексна, що включає в себе як консервативні, так і хірургічні методики. Рясні розростання припікають. Призначаються ліки імуномодулюючої та противірусної дії. Тварині обов’язково наказують комплекси вітамінів і мінералів і поправляють раціон.

Профілактика папілломатозного стоматиту у кішок полягає в дотриманні важливих пунктів:

  • недопущення контакту домашнього вихованця з бездомними родичами;
  • уникнення застосування загальних ЛОТКІВ ТА ІГРАШОК;
  • часте спостереження за стан слизової оболонки рота;
  • виконання правил гігієни-чищення зубів.

При появі змін на слизових оболонках у домашнього улюбленця, потрібно якомога швидше відвідати ветеринарного фахівця. Це дасть можливість уникнути великих проблем і вчасно почати лікування будь-яких патологій у тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close