5 способів підвищити успішність дитини в школі

Довгі вони за календарем, а короткі через те, що, як здається, закінчуються, не встигнувши як слід початися. Минають роки, змінюються соціальні та суспільні формації, але 1 вересня мільйони дітей вирушають за парти.

Навчання в школі для абсолютної більшості дітей є перманентною кризою. Виправив оцінку з одного предмета — тут же потрібно писати контрольну з іншого. Здав географію — пиши реферат із фізики.

Чи є можливості зробити навчання школярів більш рівномірним і водночас підтягнути загальну успішність, без застосування кардинальних заходів, на кшталт тотального зубріння і стовідсоткового занурення в навчання?

Безумовно, способи існують. Дитячий нейропсихолог Лейсан Усачова у своєму Instagram-блозі розглядає основні з них.

«От би разом зі шкільним рюкзаком на шкільному ярмарку можна було вибрати вчителя. Вам якого? Розуміючого чи суворого? Лояльного чи вимогливого? Може досвідченого похилого віку, чи молодого, сповненого життєвих сил?

Можна вибрати, які життєві цінності він транслюватиме дитині, як він буде з нею спілкуватися. Чи буде з розумінням ставитися до ваших прохань, чи буде більш чемним із вашою дитиною.

За додаткову суму можна купити пакет «ваша дитина — улюбленець учителя».

А може було б краще, якби у продажу були найкращі якості школяра? Купити для дитини старанність, посидючість, уважність. І все, жити собі спокійно, насолоджуватися навчанням.

Але, на жаль, чи на щастя, найважливіші речі купити не можна. Світ так придуманий, що для досягнення бажаного потрібно докладати зусиль», — пише експерт (тут і далі орфографію і пунктуацію автора збережено — прим.ред.).

Як підвищити успішність дитини в школі?

Зберігайте ресурсний стан дитини

Виснажена дитина, як би не старалася, не зможе ефективно вчитися і приносити додому п’ятірки. Ба більше, виснаження призводить до зниження імунітету, перевантаження нервової системи. Є ризик замість відмінника отримати дитину, яка вічно хворіє і схильна до неврозів.

Тому, навіть якщо в школі свято вірять, що навчання понад усе, не поділяйте цієї віри. Якщо ви бачите, що в дитини скляні очі, кам’яні м’язи і мозок, що гальмує, — стоп — йдемо поповнювати ресурс.

Дім — це безпечне місце

Здоровий розвиток дитини можливий лише в умовах безпечного середовища. Шкільний стрес дитина буде здатна пережити тільки в тому разі, якщо в її житті буде безстресове місце.

Дитина має твердо знати: що б не трапилося в школі, вдома завжди підставлять плече підтримки, нагадають про те, що оцінки не показник її здібностей.

Отримавши вдома відчуття безпеки, у дитини підвищаться когнітивні функції, стійкість до стресів Вона отримає сили та інструмент справлятися з невдачами в школі.

Приймайте дитину безумовно

Схема «я вчуся погано = батьки лають, я вчуся добре = батьки люблять і хвалять», призводить до того, що в дитини не формується самоцінність, унаслідок чого вона стає невпевненою в собі.

А невпевнені в собі діти, як правило, навчаються набагато гірше.

Замініть словесну прочуханку

Якщо дитина принесла погану оцінку, замініть словесну прочуханку на такі запитання:

  • Для тебе це завдання виявилося занадто складним?
  • Як ти думаєш, що б ти міг зробити, щоб краще розібратися в цій темі?
  • Як би ти вчинив наступного разу?
  • Чим я можу тобі допомогти?

Спочатку допомагайте дитині відповідати на запитання, пропонуючи можливі варіанти відповідей.

Таким чином ви даєте дитині інструменти для того, щоб у майбутньому вона могла сама справлятися зі складними навчальними ситуаціями. Також даних підхід розвиває свідомість і здатність до рефлексії.

Не саджайте за уроки за принципом: «не встанеш, поки все не зробиш»

Дитині необхідне перемикання. Краще розбийте домашнє завдання на невеликі пункти, а між ним п’ять хвилин перерви на приємні дії.

Нехай дитина ставить галочки після кожного пройденого етапу. Хваліть за кожен виконаний пункт.

Таким чином ви позбавите дитину відчуття, що домашнє завдання ніколи не закінчиться. Вона сама почне бачити, що вже добре попрацювала і залишилося небагато.

Дотримуючись цих інструкцій ви зможете:

  • Підвищити успішність вашої дитини в тисячу разів ефективніше, ніж репетитори.
  • Впливати на здоровий особистісний розвиток вашої дитини.
  • Будувати близькі та довірливі стосунки.
  • Пом’якшити страшні прояви підліткової кризи, що насувається.

«Інструкції написані на підставі доведеної теорії: дитина любить вчитися добре. У неї закладена величезна потреба в пізнанні. Якщо в неї не виходить, потрібно шукати причину.

Вона не робить це вам на зло, з неї не вибити лінь качалкою. Ситуація неуспіху свідчить лише про те, що ваша дитина потребує вашої допомоги. І вона сама страждає від цього не менше», — підкреслює фахівець.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , ,
close