VIXX: учасники і творчість колективу на шляху до популярності

VIXX («вікс») — це скорочення, яке асоціюється з трьома англійськими словами: «voice», «visual», «value in excelsis» («голос», «візуальність», «цінність на перевагу»). За задумом творців ці слова характеризують діяльність гурту.

Створення бойз-бенду

VIXX стала дебютним груповим проєктом лейблу Jellyfish Entertainment. Колектив створює музику, тексти пісень і хореографію, підпорядковуючи їх певній історії, ідеї, концепції, що домінує на певному етапі розвитку.

У VIXX є спільнота фанатів. Для неї придумано спеціальну назву «Старлайт» («зоряне світло»). Пишеться вона так: «ST?RLIGHT».

Перед тим як стати бойз-бендом, учасники пройшли відбір у шоу виживання MyDOL. Це шоу, яке транслювалося на південнокорейському платному музичному каналі Mnet. Прем’єра відбулася 12 квітня 2012 року. Останній епізод вийшов 23 травня того ж року. Протягом першої половини шоу потенційні учасники VIXX (10 трейні) проходили низку випробувань. На другому етапі шоу відібрані учасники займалися підготовкою до дебюту.

Скільки учасників у VIXX? Формально в групі станом на 2023 рік п’ять учасників. Раніше їх було шість, але 7 серпня 2020 року Хонбін (Лі Хонбін) вийшов зі складу VIXX. Для фанатів це стало несподіванкою, оскільки ще в травні 2019 року Jellyfish Entertainment оголосили, що Хонбін готувався продовжити контракт з агентством.

Учасники VIXX

Хто учасники гурту VIXX? У бойз-бенді п’ять осіб:

  • Ча Хак Йон. Він народився 30 червня 1990 року. Лідер групи, сценічний псевдонім якого лаконічний — N. Він головний танцюрист і провідний вокаліст. У березні 2019-го Ча Хак Йон VIXX вступив на військову службу, яка завершилася в жовтні 2020 року. Він не продовжив контракт із лейблом Jellyfish Entertainment, але залишився в групі та дебютував як актор у дорамі «Моє» (2021).
  • Чон Тек Ун. Народився 10 листопада 1990 року. Виступає під ім’ям Лео. Головний вокаліст, через незворушний вигляд носить прізвисько Poker Face. Він один із трьох, хто залишається з лейблом Jellyfish Entertainment. Переуклавши контракт у травні 2019 року, Лео в грудні пішов в армію і демобілізувався у вересні 2021 року.
  • Лі Джехван. Він народився 6 квітня 1992 року. Сценічний псевдонім — Кен. Він головний вокаліст. Співак залишається з Jellyfish Entertainment, хоча встиг дебютувати як соліст із мініальбомом «Greeting», який вийшов у травні 2020 року. У липні Кен пішов на військову службу, з якої повернувся 5 січня 2022 року.
  • Кім Воншик. Народився 15 лютого 1993 року. Працює під сценічним ім’ям Раві. Він головний репер, провідний танцюрист і вокаліст. Раві виявився першим учасником, який відмовився продовжувати контракт із Jellyfish Entertainment. Проте він залишився в групі, заснував два лейбли — GROOVL1N (2019) і L1VE (2021). Кім Воншик випустив у листопаді 2019-го мініальбом «Limitless», а в лютому 2022-го — студійний альбом «Love&Fight».
  • Хан Сан Хьок. Народився 5 липня 1995 року. Головний танцюрист, вокаліст і макне. Виконавець відомий під сценічним ім’ям Хьок. Він третій учасник, який продовжує працювати в лейблі, і перший, хто встиг здобути популярність як актор, дебютувавши у фільмі «У гонитві» (2016). У 2021 році Хьок знявся у веб-дорамі «Кольорова лихоманка».

Який вік учасників VIXX? Лідеру групи N у 2023 році виповниться 33 роки, як і Лео. Кену у 2023 році — 31 рік, а Раві — 30. Наймолодшому учаснику Хьоку виповниться цього року 28 років.

Творчий шлях гурту

VIXX дебютували в ефірі каналу M! Countdown 24 травня 2012 року. Група виконала свій перший сингл «Super Hero». За день до цього вийшов відеокліп на цю пісню.

Перші успіхи

У січні 2013 року вийшов сингловий альбом бойз-бенду «On and On». Йому передував реліз другої пісні «Don’t Want to Be an Idol». Заголовна композиція альбому дійшла в чарті Billboard Korea K-Pop Hot 100 до 96 позиції.

Перший міні-альбом VIXX «Hyde» вийшов 20 травня 2013 року. На Billboard US World він дістався до сьомого місця. На Seoul Music Awards йому дісталася премія «Бонсан». У липні альбом перевидали під назвою «Jekyll».

У листопаді 2013 року був випущений перший студійний альбом групи «Voodoo». За п’ять днів до нього фанатам презентували кліп на заголовний трек із нього «Voodoo Doll», який отримав KMC Radio Awards у номінації «Найкраще відео». У Gaon Music Chart weekly album він став першим і четвертим у тайванському FIVE-MUSIC Korea-Japan Album Chart.

З липня по вересень 2014 року VIXX здійснили перше турне Live Fantasia — Hex Sign по Японії, Угорщині та Польщі. З березня по травень 2015 року VIXX провели свій другий тур під назвою VIXX Live Fantasia — Utopia кількома країнами, включно з Південною Кореєю, Японією, Філіппінами і Сінгапуром.

У жовтні 2014-го одночасно з однойменним кліпом вийшов міні-альбом «Error». Альбом лідирував у Gaon Weekly albums chart і отримав «Бонсан» Seoul Music Awards, а також премію Disk Bonsang Golden Disk Awards.

Другий студійний альбом «Chained Up» з’явився в листопаді 2015 року. Одночасно був представлений кліп на однойменну пісню. Альбом отримав по «Бонсану» від Golden Disk Awards і Seoul Music Awards, а також інші премії.

У 2015 році було створено підрозділ групи VIXX LR, до якого увійшли Раві та Лео. Їхній дебютний міні-альбом «Beautiful Liar» вийшов 17 серпня 2015 року. Однойменна композиція з диска отримала KMC Radio Awards у номінації «Пісня року».

Нова віха в діяльності VIXX і останні новини

У березні 2016 року VIXX випустили «Concept Art Film», в якому коротко розглядається концепція майбутнього повернення групи.

У рамках нової концепції у квітні був представлений сингл-диск «Zelos», який став першою частиною трилогії «VIXX 2016 CONCEPTION», присвяченій грецькій міфології. Наступними частинами стали сингловий альбом «Hades» і міні-альбом «Kratos». «Zelos» і «Hades» посіли 1-е місце в чарті альбомів Gaon.

У травні 2017 року вийшов міні-альбом «Shangri-La» з однойменним кліпом, який потрапив у Billboard US World на четверте місце і став другим у Gaon album chart. Його випустили в рамках заходу VIXX V FESTIVAL, присвяченого п’ятиріччю гурту.

Квітень 2018-го ознаменувався випуском студійного альбому «Eau de VIXX» із заголовним синглом «Scentist», на який зняли кліп. Альбом посів перше місце в щотижневому альбомному чарті Gaon і третє місце в американському чарті Billboard World albums.

На початку лютого 2019 року у VIXX вийшов сингл «Walking», який був виконаний на зустрічі з фанатами 27 січня. Цим гурт подякував шанувальникам за їхню вірність і спробував підбадьорити перед тим, як піти на військову службу, двох своїх учасників.

Наприкінці грудня 2022 року учасники групи Лео, Кен і Хьок здивували фанатів, випустивши перше тизерне зображення для свого нового цифрового синглу «Gonna Be Alright». Композиція вийшла 3 січня 2023 року, майже через чотири роки після «Walking» і присвячена 10 річниці бойз-бенду.

Гурт VIXX з честю представляє південнокорейську індустрію розваг без малого 10 років. Її творчість захоплює мільйони людей по всьому світу, які з нетерпінням чекають нових пісень кумирів.

Позначки:, , , , , , , ,
close