Чи люблять собаки носити одягу

Суперечки з приводу одягу для собак, постійно залишаються актуальними. У сьогоднішніх магазинах з товарами для тварин, представлені цілі стелажі з одягом для собак всіляких порід і розмірів. Раніше це вважали дивиною і новинкою, зараз же абсолютно не дивує бачити собаку на вулиці, одягнену в комбінезон або кофточку.

Зрозуміло, зооіндустрія зробила крок вперед і на рівні зі звичайною щоденної одягом, для вихованця можна вибрати справжній ексклюзив, у вигляді мереживного плаття або смокінга. Але важливо тут, про що повинен пам’ятати володар собаки – комфорт улюбленця.

Є собаки, які з радістю носять одяг, є ті, які категорично проти будь-яких нарядів і врешті-решт, є ті собаки, які просто терплять на собі гардеробні предмети з любові до власника.

Для чого собаці одяг

Одяг для собак, на відміну від кішок, не просто предмет гардероба. Крім зовнішнього вигляду, одяг для собак має власну функціональність. За однією з версій це надмірність і собака сама зможе відігрітися якщо знадобиться. Подібна заява правильно тільки частково. Сучасне собаківництво зробило крок вперед. Було виведено велику кількість порід, що відносяться до декоративних і навіть екзотичним, позбавлених густого підшерстя або вовни зовсім.

Нащадки сірих хижаків в стародавні часи-одомашнені собаки, пройшли великий ряд еволюційних змін. Тому носити одяг для деяких собак не просто норма, а дуже важлива і обов’язкова необхідність. На відміну від своїх прадідів, Сучасні пси знаходяться в основному вдома, не сплять на вулиці і проводять на чистому повітрі не весь день.

До одягу для собак відносяться не тільки Комбінезони і светрики, але і черевички. У зимовий час вулиці часто посипають хімічними реагентами і сіллю, щоб уникнути ожеледі. Але хімічні речовини погано впливають не тільки на стан людського взуття, машини і гуму для зими. Лапи собак сильно страждають від солі і реагентів. З’являються тріщини і рани, що доставляють вихованцеві дискомфорт і біль. Для цих випадків рекомендується одягати на лапки захисні черевички. Нехай улюбленцю перший час буде не особливо комфортно, але через час тварина оцінить аксесуар по достоїнству.

Якщо собака часто гуляє в місцевості, де можуть бути гострі шматочки гравію або осколки від пляшок, то в подібному випадку спеціалізовані черевички послужать прекрасним захистом від пошкоджень лап вихованця.

Експерти радять підбирати одяг для собаки в наступному випадку:

  • Якщо вихованець ставитися до екзотичної породи собак, не пристосованих до суворих умов клімату (тварина просто мерзне при несуттєвих зниженнях температури повітря)
  • Якщо собаку стандартно породи потрібно тримминговать, то в подібному випадку без одягу також навряд чи можна обійтися. А справа вся в тому, що в процесі тримминга, відбувається порушення терморегуляції, і кошлатий на вигляд вихованець, починає відчувати холод і не здатний нормально відігрітися.

Спецодяг для собак, придбана в зоомагазині або ж зроблена власними руками, вважається відмінним додатковим захистом шерсті тварини від вогкості, холоду або ж зимових хімічних реагентів від ожеледі. Необхідно відзначити, що породи собак з короткою шерстю, наприклад джек-рассел тер’єр, такса, боксер або пінчер звичні до змін атмосферних умов. Але їм буде ще більш комфортним гуляти на вулиці в мороз і шквальний вітер, якщо буде захист.

Господарі довгошерстих порід собак відзначають, що одягнений на тварину комбінезон в сльотаву і мокру погоду дає можливість захистити шерсть улюбленця, таким чином полегшивши догляд за вовняним покривом. Якщо собака мисливської породи, звикла бігати по чагарниках і узліссях, наявність комбінезона дасть можливість уникнути сплутування вовни в результаті попадання колючок і реп’яхів в шерсть.

Рекомендується одягати і літніх улюбленців. Це пов’язують з труднощами терморегуляції в їх організмі. Але для того, щоб собаці було зручно ходити в одязі, слід правильно її вибрати і спробувати м’яко привчити улюбленця до її носінні.

А чи подобатися собаці носити одяг

Зооіндустрія може похвалитися значною кількістю самих різних комбінезонів, як зимових так і осінніх, жилетів, попон, в’язаних светрів і курточок, приготованих для побутових собак. Забарвлення, фактури, тканини і фурнітура – все це широко представлено на просторах online-магазинів і точках поширення зоотоварів.

Господарі карликових порід собак часто не дивляться на цінник, в гонитві за красою і гламуром витрачають дуже великі гроші на одяг і аксесуари для улюбленця, тільки щоб він виглядав красиво і забавно. Думка собаки в даному випадку не питають, а в дійсності, собаці навряд чи сподобається достаток тканин і рюшів на одязі, що сковують рухи і заважають нормально відпочивати.

Що ж говорити про собак, які дуже багато часу проводять в русі, без якої-небудь одягу. І раптом володар починає одягати комбінезон. Природно, багато улюбленці стають некерованими, намагаються скинути з себе одяг, інші ж навпаки, впадають в ступор, не хочуть робити ні кроку.

Тому, щоб тварині було зручно носити одяг, слід правильно її вибрати. Враховувати слід такі тонкощі:

  • Обрана одяг не повинна викликати сором в рухах, передавлювати кінцівки, шию або ж навпаки, сильно бовтатися.
  • Одяг повинен не тільки легко зніматися, але і одягатися.
  • Підбирати гардероб потрібно з огляду на специфіки анатомічної будови улюбленця. Самкам рекомендується один вид комбінезонів, самцям трохи інший.
  • Займаючись вибором комбінезона або курточки для улюбленця, необхідно звертати ретельну увагу на тканини, з яких зроблений одяг. Дуже дорогі моделі роблять із застосуванням мембранних, дихаючих тканин, які широко використовують для шиття одягу спортсменам, мисливцям або рибалкам. В такому одязі тварина не перегріється, не намокне і не замерзне.
  • Осінні моделі одягу обов’язково повинні мати тонку і справжню підкладку, а ще непромокальний верх. Вага такої одягу повинен бути невеликий, максимально легкий. Однаково важливо дивитися на можливість частих прань одягу.

Важливою частиною на одязі для собак вважаються спеціалізовані світлоповертаючі смуги. Тим більше взимку, коли темніє набагато раніше, а прогулянка з собакою відбувається уздовж жвавої траси або ж варто переходити дорогу кілька разів. Світлоповертаючі смуги в даному випадку послужать додатковим орієнтиром для автолюбителів.

Від в’язаних вручну речей в зимовий час краще відмовитися. Не звертаючи уваги на популярність і ошатність, практична цінність у подібних речей маленька. Крім того, що в’язані кофтинки і светрочки погано тримають форму, вони досить швидко просочуються вологою, мокнуть і стають важкими, а ще брудняться. Експерти рекомендують вимірювати одяг для вихованця прямо в магазині, щоб точно вгадати з розмірами.

Привчати улюбленця до носіння одягу потрібно потроху. Бажано починати привчання з наймолодшого віку.

Допускати, щоб щеня починав рвати, знімати з себе одяг за допомогою зубів – неприпустимо, так як в даному випадку в набагато дорослому віці вихованець стане робити це систематично і навіть під час прогулянок.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close