“Антипар” для риб: опис та інструкція із застосування

Антипар для риб: опис та інструкція із застосування - Ветеринар

Кожен акваріуміст знає, що догляд за рибками, навіть найвимогливішими, зовсім непростий. Їм потрібно багато турботи, підтримання ставка в чистоті, надходження кисню і спеціалізований мікроклімат. Для створення зручної обстановки і здорового біоценозу нерідко застосовують препарат «Антипар».

Що це таке?

«Антипар» являє собою протигрибковий, фунгіцидний і антипаразитарний склад, який застосовують під час терапії багатьох хвороб водних мешканців. До нього входять:

 • малахітовий зелений — 0,2-0,3%;
 • формалін — близько 10%;
 • вода.

«Антипар» має комплексний ефект: малахітовий зелений вирізняється протипаразитарною та антигістамінною дією, він зв’язує цитоплазматичні внутрішньоклітинні структури бактерій і паразитів, а формалін сприяє денатурації їхніх білків.

Внаслідок такої комплексної атаки в інфекційних збудників відбувається порушення метаболізму, і вони гинуть.

«Антипар» належить до речовин III класу небезпеки згідно з ГОСТом 12.1.004-76 — це значить, що засіб малонебезпечний, не чинить отруйної дії на рослини у воді, а в разі дотримання рекомендованих дозувань прекрасно переноситься рибами.

Малахітовий зелений додатково збагачує воду іонами водню, а ще має більшу ефективність у разі отруєння мешканців акваріума нітритами, нітратами та іншими продуктами розкладання органіки.

Випускається розфасованим у пластикові туби по 15, 20 і 25 мл, упакованими в маленькі коробки з картону. Дозволена інша розфасовка за ТУ, узгоджена в установленому законом порядку.

Кожну коробку обов’язково маркують, прописують назву препарату і його склад, додатково вказують найменування підприємства-виробника, його дані контактів і брендовий знак. Відповідно до вимог упаковка також повинна містити відомості про масу продукту, термін придатності, умови зберігання складу, а ще включати інструкцію з його використання.

Призначення

Застосування «Антипара» можна починати при появі таких симптомів:

 • рибки стають млявими, малоактивними, мало їдять і часто завмирають на місці;
 • фарбування покриву блякне;
 • на тілі вихованців виникають плями, патьоки і нарости;
 • тварини труться об корчі та інші компоненти декору акваріума;
 • регулярно піднімаються до водної поверхні і жадібно ковтають повітря.

«Антипар» успішно лікує такі захворювання рибок, як:

 • костіоз — небезпечна інвазійна патологія, вражає зябра і покриви шкіри риб;
 • криптобіоз — хвороба, що викликається мікроорганізмами, які паразитують у крові та на зябрах рибок;
 • амебіаз — інвазійне захворювання, що проявляється в коліті з внутрішньокишковими проявами, захворювання рецидивуюче;
 • сапролегніоз — грибкове захворювання, що спричиняє серйозне ураження зябер, плавників і покривів шкіри;
 • трихофріоз — викликається паразитами, що прикріплюються до зябер тварини.

Більшою ефективністю «Антипар» також відрізняється під час лікування уронельозу, бруклінельозу і безлічі інших хвороб акваріумних рибок.

«Антипар» часто використовується для попередження гнильних інфекцій, тому він актуальний навіть під час простого запуску в резервуар нових улюбленців.

Як правильно використовувати?

Якщо ви помітили, що ваші рибки показують ознаки захворювання, то слід негайно розпочинати боротьбу з небезпечними паразитами, грибками і бактеріями.

Для початку хворих тварин потрібно пересадити із загального акваріума в маленьку окрему ємність.

Важливо створити там умови, що відповідають звичній для них обстановці проживання — найкраще застосовувати воду з акваріума, заздалегідь замінивши її на 20-30% чистою, і зробити це необхідно кілька разів.

«Антипар» застосовувати дуже легко:

 • достатню кількість препарату розраховують виходячи зі співвідношення 1 мл складу на 50 л води — для прісноводних риб;
 • для тварин, що віддають перевагу солонуватій воді, цілком вистачить 10 мл на кожні 10 л води.

Під час проведення терапевтичних процедур не варто пропонувати рибам їжу. Якщо ви все ж захочете погодувати вихованця, то зробити це необхідно не раніше, ніж через 2 години після застосування препарату, і обов’язково після годівлі всі харчові залишки прибирають.

Фільтр і лампи на момент обробки відключають. Рекомендується проводити обробку після завершення дня, коли ні природне, ні електричне освітлення не потрапить в акваріум.

У разі грибкових інфекцій лікування проводять 5 днів, при цьому з наступною процедурою кількість препарату потроху зменшують, так щоб наприкінці терапевтичного циклу дозування було знижено в кілька разів.

Якщо рибки серйозно хворі, препарат застосовують дещо інакше: риб слід викупати в ньому протягом 2,5-3 годин, після цього повертають в акваріум. Схожі дії повторюють через день аж до повного одужання вихованців.

У результаті проведення лікування потрібно замінити воду в резервуарі та прибрати залишки «Антипару», зазвичай, щоб це зробити, застосовують вугілля активоване — його розстеляють по дну в мішках. Матеріали, які застосовувалися для дезінфекції, обов’язково необхідно вимити фунгіцидним засобом.

Ґрунт, декоративні елементи і рослини у воді на період обробки не прибирають.

Негативні реакції та передозування

У разі недотримання точних дозувань препарату може трапитися інтоксикація організму рибок, зазвичай вона вимальовується у втраті рівноваги рибками і порушенні їхньої координації рухів. У такому разі тварин потрібно якомога швидше помістити в ємність із чистою водою, коли всі небезпечні симптоми минуть, можна буде повернути улюбленців на місце.

Щоб зменшити ризик настання негативних реакцій, перед тим як застосовувати «Антипар» завдяки додаванню його в штучний ставок, бажано випробувати його на парі-трійці хворих рибок.

Подібним чином ви зможете визначити ступінь його впливу на вихованців і, якщо є можливість, підкоригувати концентрацію і час обробки кожної особини.

Протипоказання

Звертаємо свою увагу — виливати розчин прямо з пляшечки у воду не потрібно, буде правильним розвести його заздалегідь зі звичайною водою в індивідуальній ємності, а потім вже виливати в акваріум.

Якихось протипоказань до застосування «Антипару» немає, однак якщо ваші рибки мають видимі пошкодження і синці — не потрібно використовувати засіб без підготовчої консультації ветеринара.

Звертаємо свою увагу — неприпустиме застосування препарату одночасно з профілактичними засобами на основі срібла, цинку, ртуті, а ще поряд з окислювачами і лужними розчинами.

Потрібно дотримуватися обережності під час лікування безлускатих вихованців, припустимо, для терапії неонів найкраще взяти тільки половину рекомендованої дози.

Умови зберігання

«Антипар» необхідно правильно зберігати. Засіб рекомендовано до застосування протягом 2-ох років після його виготовлення. Для зберігання краще застосовувати затемнене місце за температури від 0 до +25 градусів за Цельсієм.

Не рекомендується зберігати «Антипар» поряд з кормами та іншими продуктами харчування.

Препарат слід тримати в закритому доступі, так щоб його не мали змоги взяти діти — до його структури входить формалін, тож випадкове вживання в середину зазвичай чинить негативний вплив на загальний стан організму дитини.

Позначки:, , , , , , , ,
close