Гематометра у кішок-топ питань ветлікарю

Гематометра-порівняно рідкісна патологія, діагностується у ветеринарній практиці у кішок. Назва перекладається з латині як накопичення крові в порожнині матки.

Найчастіше діагностується у домашніх улюблениць у віці до 4-х років. Достовірних причин розвитку гематометри у кішок не виявлено.

Орієнтовно, факторами, що провокують розвиток патологічного процесу виступають порушення гормонального фону і активізація патогенної бактеріальної мікрофлори.

1. Що таке гематометра і чому вона з’явилася власне у моєї кішки

До відома господарів домашніх кішок-гематометра однаково може з’явитися як у улюбленець не народжували, так і у народжували. Головною причиною розвитку ветеринарні майстри вважають занесення бактеріальної мікрофлори в порожнину матки. Відбувається це в момент проникнення патогенів, коли шийка матки відкрита по завершенні періоду статевої охоти.

З’являється процес запалення в результаті інфікування, потроху порушує цілісність стінок матки. У порожнині матки частіше накопичується гній і слиз, рідше кров. Закрилася після тічки при гормональних змінах шийка матки, не пропускає ексудат назовні.

Гематометра відрізняється різким збільшенням розмірів живота, як при піометрі, більш частою патології зустрічається в ветеринарії. Накопичення ексудату без можливості виходу дуже часто завершується розривом стінок матки і виходом вмісту в тулуб. Розвивається перитоніт.

Якщо ж розрив не трапився, погані наслідки для всього організму неминучі. Токсичні речовини з вмісту маткової порожнини, потроху проникають в системний кровотік, відрізняються загальною отруєнням.

Зрозуміти, що у кішки гематометра в побутових умовах дуже важко на перших етапах розвитку патології. Тим більше тоді, коли шийка матки щільно закрита.

При відкриванні шийки матки, зміст може сочитися або ж виливатися великими дозами з статевих органом кішки. Патологічний процес супроводжується:

  • різким збільшенням розмірів живота в обсязі; ;
  • слабкістю в області задніх кінцівок;
  • пригніченість;
  • дуже висока спрага.

Відзначається, що гематометра частіше розвивається після тічки через 1-1.5 місяці. Термін розвитку гематометри від 4 до 10 тижнів після завершення періоду статевої охоти.

2. Який прогноз при захворюванні

Залежно від усього стану тварини і занедбаності патологічного процесу, ветлікар як правило складе подальший прогноз. Для постановки точного діагнозу потрібно проведення загального аналізу крові та діагностики ультразвуком органів порожнини живота. Пріоритетне значення мають дані УЗД.

Гематометра розвивається дуже швидко, тим більше при травмах матки у самок в період виношування кошенят. Слабкість і байдужість збільшуються вкрай швидко. Також відзначається зміна відтінку слизових оболонок. Вони стають блідими.

Збільшення в розмірі обсягів живота може вказувати на піометру, гідрометру або ж гематометру якщо з піхви не з’являться виділення. На явну гематометру вказують згустки крові, що випадають з статевих органів самки.

При своєчасному зверненні до професіоналів сприятливий прогноз. При діагностуванні дисфункціонального маткової кровотечі, призначаються ін’єкції гідрокортизону одне або дворазово. Якщо ж фахівець виявив гематометру, лікування передбачає термінове своєчасне втручання, в ході якого прибирають внутрішні репродуктивні органи. Оваріогістероектомія може якщо знадобиться доповнюватися процедурою переливання крові.

3. Чи можна обійтися без стерилізації

У тому випадку, коли тварина представляє племінну цінність і загальний стан кішки дає можливість не проводити своєчасне термінове втручання, доктор приймає рішення про консервативної терапії.

Потрібно пам’ятати, що лікування діагностованою гематометри довгий, дороге і не дає повної гарантії, що патологічний процес не розвинеться із завершенням наступної статевої охоти.

Консервативна терапія гематометри в себе включає призначення:

  • протимікробних засобів;
  • медичних препаратів дозволяють матці стискатися ефектніше для виводячи крові;
  • ряд гомеопатичних засобів;
  • антисептичні розчини для промивання порожнини матки;
  • проведення блокад.

Кращим лікуванням вважається операція-оваріогістероектомія. Видалення матки і придатків, дає можливість врятувати тварину від мук і подальших повторень хвороб. Більш того, небезпеки розвитку злоякісних новоутворень в області молочних залоз у стерилізованої самки зменшуються в кілька разів.

4. Як правильно організувати подальше життя кішки після лікування

Грамотна організація життя кішки після того як проведена операція багато в чому забезпечує процес відновлення організму. Пріоритетне значення має загальний стан здоров’я на момент операції і внутрішні резерви.

У період після того як проведена операція потрібно забезпечити тварині хороший догляд, щоб зменшити післяопераційні ускладнення. Шви необхідно проводити обробку розчинами на основі антисептиків і ретельно ховати їх від разлізиваній і інших пошкоджень. Щоб це зробити потрібно на тварину одягати спеціалізовану попону.

Стерилізовану кішку слід правильно годувати, підібравши дієту, щоб уникнути ожиріння в подальшому.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close