Інсулінома у тварин

Інсулінома-патологія підшлункової залози, що має пухлинну природу і супроводжується надмірним виділенням інсуліну, який призводить до руйнування глюкози і станом хронічної гіпоглікемії.

Захворюванню можуть бути схильні до всі різновиди звірів. Дуже часто оформляється захворювання у собак, особливо порід німецька вівчарка, коллі, Ірландський сетер.

У кішок патології дуже рідкісні.

Статевої приналежності у захворювання не простежується.

Етіологія

Причини цілком не визначені.

Орієнтовно причинами порушення функціонування конкретних зон підшлункової залози можуть бути пошкодження механічного типу (здавлювання, удари, удари). В результаті травми, ділянка залози, що відповідає за виробництво гормону розростається за рахунок бета клітин, і починає посилене утворення інсуліну, що зі свого боку сприяє постійної, хронічної гіпоглікемії.

Інсулінома вважається тією пухлиною, яка дає метастази і вражає не тільки підшлункову залозу, а й регіональні лімфо вузли, печінку.

Захворювання діагностується рідко і здебільшого у собак середнього і старшого віку.

Симптом

Оскільки захворювання вимальовується падінням рівня глюкози в крові, то найбільш чутлива до цього нервова система і з’являються нейрогенні симптоми.

М’язові спазми, судоми, слабкість організму тим більше після чергової атаки важливі ознаки.

Часом вимальовується м’язове посмикування, кульгавість, бажання тварини лежати, відмова від виконання команд.

Апетит тварини посилений, вимальовується дуже висока спрага. Протягом певного часу збільшення маси тіла до ожиріння.

Оскільки дуже високий викид інсуліну може не носити регулярний характер, то і напади можуть бути чергуються зі стабільною поведінкою, що спочатку не буде помічено або не насторожить.

У тварини вимальовується тимчасове або постійне хвилювання, позиви до блювоти, порушення концентрації уваги і відповіді на команди. Собака проявляє ознаки сонливості, загальмованості, повільних реакцій, які змінюються з нормальним станом. Згодом симптоми посилюються, до них додається посилене серцебиття, пітливість, тимчасова ворожість.

Згідно з даними статистики від початку захворювання, до стабільних симптомів може пройти до 12 місяців.

Діагностика

Діагностика грунтується на анамнестичних даних з невід’ємним аналізом крові на вміст глюкози в ній. Про захворювання можна судити за постійними показниками глюкози в крові нижче 2,8 ммоль / л.

Щоб провести дослідження правильно потрібно витримувати голодну дієту протягом не менше 8 годин перед здачею крові. Процедуру краще виконувати в лікарні, оскільки можливо буде необхідність проведення аналізів кожні дві години. Для постановки діагнозу необхідно визначити співвідношення рівня глюкози та інсуліну в крові.

Невід’ємним при установці діагнозу є обстеження всіх систем організму тварини з проведенням УЗД, хоча саму пухлину таке дослідження не покаже через невелику величину.

Відокремити захворювання потрібно від патологій печінки, панкреатиту, недостатності функцій кори надниркових залоз, сепсису.

Останній діагноз швидше за все поставить тільки проведення лапаротомії з гістологічним дослідженням.

Лікування

Гостра гіпоглікемія вимагає введення внутрішньовенно розчинів глюкози або глюкози. Призначаються вітаміни групи В.

Дієта рекомендує споживання складних вуглеводів з рівними проміжками в згодовуванні корму тварині.

Застосовні глюкокортикоїди. З них преднізолон спочатку 0,25 мг/кг ваги тварини через кожні 12 годин. Починають лікування з малих доз. Збільшення дози можливо до 2 мг на кг.

Діазоксид 5 мг/кг з інтервалом в 12 годин зі збільшенням дози до 30 мг / кг.

Позитивний ефект показує аналог сосатостатіна-октреотид 15-20 мг/кг через кожні 12 годин. Препарат застосовується одночасно з глюкокортикоїдами.

Основне лікування хірургічне. Для допомоги проходить парціальна панкреаектомія.

Своєчасне втручання проводять під загальною анестезією в спинному положенні тварини. Лапаротомія виконується в надпупочной області по білій лінії.

Уражену пухлиною залозу роз’єднують на певній відстані і за допомогою пінцета оголюють внутрідольковую артерію, лигируют судини і прибирають уражену частину.

Якщо уражена частина не велика і метастази відсутні сприятливий прогноз.

При безлічі метастазів пацієнт вважається не операбельним і йому призначається консервативна підтримуюча, знеболююча, при потребі, терапія.

Життєву тривалість пацієнтів від 2-х місяців до двох років.

Профілактика

Правильний раціон годівлі та утримання з дотриманням зоогігієнічних правил.

Позначки:, ,
close