Інсульт у кішок симптоми і лікування

Багато хвороб у кішок, схожі з хворобами людини. На відміну від людей, у кішок не відкладаються холестеринові бляшки, але від інсульту кішки не захищені. У клінічній практиці ветеринарних лікарів інсульт діагностується у літніх тварин. При несвоєчасно наданої допомоги, тварина гине.

для того щоб вчасно помітити зміни в організмі тварини при інсульті, потрібно знати причини і чітко визначати перші симптоми патології. Це дасть можливість надати потрібну допомогу вихованцеві і допоможе уникнути похмурих наслідків.

Інсульт визначається як стан, при якому різко зменшується надходження необхідного кисню в головний мозок. В результаті патологічного зміни приходить гіпоксія (кисневе голодування), порушуються робочі особливості центральної нервової системи, гинуть клітини мозку.

Види інсульту і причини його появи у кішок

Інсульт у кішок ділиться на 2 головних види – геморагічний і ішемічний. Перший вид інсульту відрізняється розривом кровоносної судини і подальшим крововиливом, що виникають при зниженнях або ж порушеннях нормального струму крові в головному мозку.

Ішемічна форма інсульту у кішок відрізняється закупоркою судинного просвіту кров’яним згустком або ж паразитом. Головними причинами розвитку геморагічного інсульту вважаються:

 • пошкодження мозку;
 • порушення будови стінок судин в мозку;
 • крововиливи, спровоковані розвитком пухлинного процесу в головному мозку; ;
 • патології запального характеру в артеріях; з супутнім розвитком гарячкових станів;
 • стреси і емоційні потрясіння у тварини;
 • порушення в режимі годування, що провокують витончення і ламкість судин мозку.

Другий тип інсульту розвивається на тлі закупорки судин головного мозку і головними причинами, що провокують ішемічну форму патології, вважаються:

 • хвороби судинно-серцевої системи (патології міокарда); ;
 • внутрішні паразитарні захворювання;
 • порушення функцій ендокринної системи (цукровий діабет, хвороба Кушинга, дисфункція щитовидки).

Більшість клінічних випадків складно піддаються діагностиці та установці причини захворювання. При відсутності можливості провести вихованцеві магнітно-резонансну або КТ, ветеринарні фахівці діагностують інсульт як ідеопатіческій (виник при відсутності важливої причини).

Але інсульт завжди розвивається на тлі хвороб органів знаходяться всередині, тому важливо встановити причину і постаратися для усунення основної патології. Це дасть можливість уникнути допустимих повторень і смертельного результату.

Симптоми інсульту у кішок

Симптоми інсульту у кішок потрібно дізнатися вчасно, що дасть можливість призначити адекватне лікування в стислі терміни і допомогти хворому тварині. Є багато ознак, що вказують на проблеми в судинах головного мозку, але основними вважаються:

 1. Відмітний нахил голови . При інсульті у кішки виникає своєрідний нахил голови в одну сторону. Провокує відмітний нахил голови-ригідність м’язових волокон в шиї. Даний ознака захворювання може залишитися з самого початку до 3 тижнів після нападу.
 2. Порушення координації і втрата рівноваги . Тварина ставати ніяким чином не стійким, навіть на твердих поверхнях, втрачає рівновагу, ХОДА ставати хиткою і невпевненою. Не виключаються часті падіння і переміщення по колу. Атаксія м’язів в кінцівках при інсульті, провокує сильну слабкість і неможливість пересування навіть на маленькі відстані.
 3. Сліпота (тимчасова). Відсутність зору у кішки на період розвитку інсульту зустрічається дуже часто і відрізняється тим, що тварина перестає розрізнити предмети, лякається простих речей, не може знайти власну миску з їжею або водою.
 4. Порушення в поведінці. Розвиток інсульту у кішки супроводжується зміною в поведінці тварини. Вихованка ставати полохливою, уникає перебувати серед людей, намагається сховатися в темне місце. Кішка ставати млявою і апатичною. Радували кішку іграшки та ласощі стають їй не цікаві. В результаті слабкості м’язових волокон в області морди, процес пережовування їжі ставати важким і кішка може втратити свідомість під час прийому їжі. Проблеми з м’язами гортані і горла, провокують труднощі при ковтанні. Це провокує асфіксію.
 5. Мимовільна спорожнення і сечовипускання. Пошкодження структур мозку провокує порушення в роботі м’язів очеревини. Тварина може бути розгубленим, так як не контролює процеси випорожнення.
 6. Параліч м’язів . При інсульті спостерігаються посмикування очних яблук, зміни діаметра зіниць, скорочення м’язів в задніх і передніх кінцівках, параліч передніх лап. Проблеми з м’язами у всьому тілі провокують порушення в процесі дихання, епілептичні напади, виверження шлункового вмісту.

Ознаки інсульту у кішок не мають конкретної специфіки, тому діагностика ускладнюється. При появі одного із симптомів патології, потрібно запам’ятати його докладніше і описати потім ветеринарному професіоналу.

Перша допомога при інсульті у кішок

При появі симптомів інсульту у кішки, слід звернутися до ветеринарної клініки за допомогою. Лікувати в побутових умовах тварина не рекомендується, можна лише надати невідкладну допомогу, яка полягає в правильному розташуванні тварини на поверхні.

Важливо перевернути вихованця на одну сторону, відкрити пащу і ретельно оглянути її на предмет западання язика. Можливо, у кішки під час нападу почалося виверження шлункового вмісту, а блювотні маси залишилися в пащі. Якщо знадобиться необхідно видалити сторонні предмети з порожнини рота, а ще дуже велике накопичення слини, запобігши таким чином можливість асфіксії.

Давати якісь препарати тварині заборонено, особливо людські. Перш за все, потрібно встановити розвиток ішемічної енцефалопатії і лише потім визначаться з подальшим лікуванням. Крім діагностування інсульту, в умовах ветеринарної клініки можливо встановити причину патології і вжити заходів щодо її ліквідації.

Також фахівець зможе надати допомогу і стабілізувати стан пацієнта спеціалізованими препаратами. Після огляду, доктор призначає додаткові лабораторні та інструментальні дослідження. Основними вважаються:

 • загальний аналіз крові;
 • хімічний аналіз крові;
 • аналіз урини (дозволяє визначити наявність патологій гепаторенальной системи);
 • Гормональна панель (дає можливість визначити наявність порушень гормонального фону при дисфункції щитовидки).

Лікування інсульту у кішок

Лікування інсульту у кішок базується на використання медикаментозних засобів, що ліквідують процес запального характеру в головному мозку. Крім цього, потрібно введення препаратів, що мінімізують ризик розвитку складнощів на тлі інсульту – геморагічного або ж ішемічного характеру.

Основний пункт терапії-створення обов’язкових умов для хворої тварини. Вводяться розчини, що запобігають зневоднення організму.

Необхідно не забувати, що нестандартних препаратів, що ліквідують патологічний процес, не існує, а терапія спрямована на відновлення порушених процесів кровопостачання в головному мозку. Активно застосовуються такі варіанти препаратів:

 • відновлюють порушений кровотік і зміцнюють судинні стінки ;
 • препарати знеболювання;
 • протизапальні засоби;
 • спазмолітики і нейромедіатори;
 • загальнозміцнюючі;
 • транквілізатор.

Крім цього, призначаються ліки, що ліквідують причину геморагічного або ішемічного інсульту. Організм тварини витрачає пристойну кількість рідини під час блювоти і мимовільних актах сечовипускання, тому призначаються інфузії фізрозчину, глюкози і Рінгера-Локка. Підтримка судинно-серцевої системи виконується шляхом призначення кордіаміну, Еуфіліну, Сульфокамфокаїну.

При терапії інсульту, потрібно призначення спазмолітиків і препаратів, що активізують проходження нервових імпульсів по волокнах. Серед подібних препаратів найпопулярнішими є-але-Шпа, Нейромідин, Мілдронат, Церебролізин. В основному, препарати призначаються у вигляді внутрішньовенних ін’єкцій, однак при відсутності можливості у власника самостійно робити уколи, ветеринарний фахівець прописує таблетовані форми препаратів.

Не допустити набряк структур головного мозку дозволяють спецзасоби-діуретики (Фуросемід), а для захисту мозкових оболонок, призначаються антиоксиданти. Використовують Еміцідін, вітаміну Е ацетат, аскорбінову кислоту.

Збільшення процесів обмінного характеру, тим більше в пошкоджених інсультом частинах мозку, виконується шляхом введення нестандартних засобів, що дозволяють відтворювати клітини нервів. Такими препаратами є-пірацетам, Глиатилин, Ноотропил.

Зняти запалення дозволяють медикаментозні засоби групи кортикостероїдів-дексаметазон, Гідрокортизон, Преднізолон. Тривалість терапії залежить від ступеня ураження мозку і супутніх симптомів, однак у багатьох випадках становить близько 14 днів. Головне завдання власника-строго дотримуватися настанови і рекомендації лікаря, не пропускаючи призначений прийом лікарських засобів.

Важливе місце в терапії інсультів у кішок відведено прийому імуномодулюючих засобів. Тварина з міцною імунною системою легше переносить патологічний загальний стан здоров’я в зв’язку з інсультом і швидше відновлюється. У більшості випадків призначаються засоби, що поліпшують циркуляцію крові в капілярах, але лікування такими ліками проводитися виключно під наглядом ветеринарного фахівця.

При своєчасному виявленні перших ознак почався інсульту у вихованця і наданої допомоги, поліпшення видно вже через 72 години після початку лікування. Це свідчить про задовільний напрямку лікування і відновних процесах в організмі (зокрема в головному мозку). При відсутності позитивних змін протягом тижня, шанси на відновлення у тварини мізерно малі.

Тварині, який переніс інсульт, потрібно надати найбільшу увагу, перевертати з одного на інший бік, проводити масаж кінцівок. Дуже важливо створити умови в приміщенні, де знаходитися вихованець. Не можна допустити протягів і холоду, так як існує небезпека розвитку процесів запалення в легеневих структурах.

Рекомендується проведення фізіотерапевтичних процедур, що дозволяють організму швидше відновитися після перенесеного інсульту.

Результати геморагічного або ішемічного інсульту у кішок менш виражені, ніж у людини. Тварина може страждати від проблем з пам’яттю, порушуються рухові функції кінцівок, можлива втрата слуху або зору.

Профілактика

Профілактика інсульту у домашнього вихованця зводитися до організації умов утримання. Гарне харчування, нормальна фізнагрузка, своєчасні вакцинації і лікування хронічних хвороб, дозволяють уникнути патологічного стану у кішки в подальшому.

Кішка після інсульту відновлюється тривалий термін часу, а може і абсолютно не вийти з плачевного стану. Тому для усунення інсульту у кішки потрібно зменшувати кількість жирів в живильному раціоні, заміщаючи їх на вітамінні і мінеральні комплекси.

Обов’язково доведеться проводити профілактичні обробки вихованця від паразитарних інвазій. Кішок в похилому віці найкраще постійно показувати ветеринарному професіоналу, контролюючи функції організму, а тим більше спостерігаючи за артеріальним тиском.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close