Кастрація самця тхора

Коли господарі не збираються парувати тхора-хлопчика, то для збереження його здоров’я тварина необхідно каструвати.

Заводячи тхора-хлопчика, господарі повинні подумати, чи зможуть вони пред’явити йому самку під час гону, який триває від півроку до року. У цей період вихованець стає агресивним, починає гадити в неправильному місці і цілити територію, неприємно пахне. Для задоволення статевого інстинкту самцеві потрібно як мінімум 4 самки, адже він не «взяти себе в руки» після першої в’язки. Тому якщо господарі не збираються розводити звірка, кастрація тхора — єдине прекрасне рішення.

Необхідність кастрації

Каструвати тхора необхідно, щоб зберегти його здоров’я, а часом і життя, адже в пошуку самки звір може навіть втекти або вистрибнути у вікно і померти.

Після того як проведена операція тхір перестає бути агресивним, стає знову адекватним.

Кастрація проста операція: під час втручання хірургічним шляхом тварині прибирають насінники через невеликі розрізи. Її проводять під загальним або тутешнім наркозом.

Після того як проведена операція тхір не зможе запліднити самку, у нього не буде статевого потягу, так як в кров не надходить тестостерон.

Разом з тим можна видалити параанальні залози, які стають основою поганого запаху, коли тварина перелякана. Однак деякі фахівці не радять цього робити, так як таке втручання провокує ряд значних складнощів.

За часом вся операція займає 5-20 хвилин.

Відповідний вік для операції

Господарям тхора-хлопчика необхідно знати, в якому віці каструвати власного вихованця. Адже якщо зробити це не вчасно, то у звірка почнуться складності зі здоров’ям.

Ідеальний час для виконання операції до початку першого гону. Однак не можна проводити кастрацію, коли у звірка не оформилася насінники в яєчках. Інакше це підштовхне затримку фізичного і розумового розвитку тварини.

Освіта сім’яників у самця відбувається у віці 6-8 місяців.

Перед початком першого шлюбного періоду у вихованця змінюється поведінка, його шерсть придбає поганий запах, насінники опустяться вниз і яєчка стануть чітко помітні (до цього вони будуть фактично непомітні).

Коли господарі не збираються допускати власного вихованця до спаровування, в цей період пропонують проводити операцію.

Якщо це не зробити, тхір стане агресивним, почне шукати самку, а не знайшовши її буде намагатися «спаровуватися» з іграшками і ногами господаря. Через зміни гормонального фону сальні залози починають працювати невірно, хутро засолюється, з’являються вогнища алопеції. У звірка лисіє хвіст і живіт.

Спільне проживання з тхором стане не максимально комфортним, адже він почне цілити територію і перестане ходити в лоток. Якщо вихованець напаскудив в неправильному місці і його не вийшло застигнути на місці злочину, то лаяти її пізніше марно, більш того тварина образиться і сходить в туалет в іншому помсти. Мучаться і господарі, і сам звір. Якщо тхір став агресивним, то він може вкусити і людини, а щелепи у нього занадто потужні вони можуть роздрібнити кістку, перебити кровоносну судину і вирвати шматок м’ясо.

Кастрацію тварини можна проводити і після закінчення гону і навіть під час нього. Оперують звірка під час сезону розмноження виключно в разі якщо він почав лисіти і відчувають себе погано.

Але господарі повинні пам’ятати, що тхір, який пережив один гон, залишається агресивним і як тільки вихованця каструють.

Підготовка до операції

Оперувати можна лише здорове і активне тварина.

На 7 днів до втручання хірургічним шляхом його необхідно показати ветеринару, який проведе огляд звірка і переконається, що він добре перенесе процедуру.

Увечері в переддень операції потрібно:

  • провести велике прибирання в кімнаті, де міститься звір, почистити його клітку і будиночок;
  • поміняти підстилку;
  • випрати гамак;
  • взяти з собою в клініку власний паспорт і ветпаспорт вихованця, гроші, рушник або ковдри, які необхідні для зігрівання тхора в період відходження його від усього наркозу.

З клітки необхідно прибрати всю їжу і не годувати тварину мінімум протягом 5 годин перед операцією і не давати пити за 2-3 години до втручання хірургічним шляхом.

Щоб вихованець легше переніс голод, процедуру найкраще проводити вранці.

Період реабілітації

Коли тварина принесуть після кастрації, його потрібно згорнути в щось тепле і акуратно відвезти до будинку.

Відходить від наркозу звір швидко, перший час він буде гойдатися, падати, мотати головою, дезорієнтуватися в просторі, але на наступний день все прийде в норму.

Коли тваринного прокинеться його можна напоїти, а ось годувати варто, коли дія наркозу пройде повністю.

Ветеринару тхора слід показати, якщо він нічого не їсть, його рве, гноїтися або кровоточити шов.

Заздалегідь потрібно потурбуватися про харчування звірка після того як проведена операція, для цього необхідно придбати спеціалізований м’який корм. Якщо вихованець до кастрації їв сухий корм, то все одно його необхідно розмочувати, перш ніж давати тхору.

Для обробки швів необхідно купити в аптеці хлоргексидин або інший антисептик, прописаний ветеринаром. Протирають місце операції ввечері і вранці.

Поки шов не заживе повністю, його не можна мочити. Відбувається це протягом 14 днів, протягом яких не можна гуляти з вихованців.

Протягом 72 годин після втручання хірургічним шляхом бажано тримати звірка в клітці і не дозволяти йому досить динамічно рухатися.

По закінченню 2-х тижнів після кастрації слід показати вихованця ветеринара для контрольного огляду і зняття швів.

Не потрібно очікувати, що прооперована тварина відразу змінити власну поведінку, особливо, якщо втручання хірургічним шляхом проводилося під час сезону розмноження або після гону.

Неправильна поведінка вихованця може зберігатися протягом 1-2 місяців.

Кастровані Тхори рідше хворіють і живуть довше, їх характер змінюється в хорошу сторону, вони стають більш активними, слухняними і ласкавими. Вага їх залишиться колишнім. Зникає поганий запах від шерсті, зменшується ймовірність розвитку злоякісних новоутворень і патологій надниркових залоз.

Позначки:, , ,
close