Корм для вагітних і годуючих кішок: варіанти та вибір

Корм для вагітних і годуючих кішок: варіанти та вибір - Ветеринар

Більшість людей заводять улюбленців, які проживають у будинку. Водночас деякі господарі не знають, як правильно скласти раціон, якщо тварина перебуває при надії. Сьогодні ми поговоримо про те, яке харчування необхідно вибирати для вагітних кішок.

Корм для вагітних і годуючих кішок: варіанти та вибір - Ветеринар

Вплив харчування на вагітність

Їжу для кішок, які перебувають при надії, необхідно підбирати дуже ретельно, тому що від цього може залежати розвиток кошенят. У раціон рекомендується додавати всі необхідні добавки вітамінів і мінеральні компоненти.

Їжа має бути виключно збалансованою. В іншому випадку вона може призвести до серйозних дефектів у здоров’ї кошенят. У відповідному кормі для улюбленців у цей період обов’язково має бути високий вміст справжнього м’яса й ідеальне поєднання вуглеводів із жирами.

Корм із вмістом хімічних добавок годувальницям і вагітним тваринам давати вкрай не рекомендується, інакше кошенята можуть народитися з відхиленнями у здоров’ї.

Огляд сухих кормів

Зараз є величезна різноманітність сухих кормів для вагітних домашніх кішок від різних брендів:

 • Arden Grange Kitten;
 • Pro Plan;
 • Cimiao;
 • Royal Canin Queen 34;
 • Now Natural Holistic;
 • Bosch Sanabelle Kitten;
 • Acana Wild Prairie;
 • 1st Choice “Здоровий старт” для кошенят.

Arden Grange Kitten

Дане харчування відносять до групи супер-преміум. До складу включено рисові зерна і куряче м’ясо. Злакові алергенні компоненти в раціоні відсутні. У виробництві цього корму не застосовуються хімічні ароматизуючі речовини.

Pro Plan

Ця фірма виготовляє спеціалізовану серію кормів, приготовану для годуючих і вагітних тварин, вона називається Junior. Основним продуктом для виробництва такого корму служить натуральне м’ясо курки.

Також до корму входять рисові зерна, яєчний порошок, риба, кукурудзяне борошно тощо. Виготовляють корм із добавкою різних мінеральних і вітамінних елементів.

Cimiao

Як і в попередньому різновиді, в цьому кормі основним елементом вважається курячим філе. Також у продукті є й інші інгредієнти, які необхідні для справжнього росту і розвитку кошенят: рисова крупа, риб’ячий жир, олія рослинна, глютен і буряк.

Royal Canin Queen 34

Цей корм вважається харчуванням преміум класу. У ньому міститься незліченна безліч жирних кислот і таурину, який збільшує рівень імунітету вихованця. Базою для корму вважається висушене філе домашньої птиці.

Під час виготовлення продукту застосовують також риб’ячий жир, рис і соєву олію.

Now Natural Holistic

У складі корму містяться філе індички, качки, подрібнені овочі. У продукті абсолютно немає зернових елементів, барвників, ароматизаторів. У кормі є незліченна безліч жирів і білків в оптимальній відповідності, за рахунок чого у кішки виникає достатня кількість молока з великою енергоцінністю.

У ролі джерел вітамінів застосовуються гарбуз і чорниця.

Bosch Sanabelle Kitten

Цей корм не містить компонентів, здатних спровокувати алергічну реакцію у кішки в період вагітності. У його складі зовсім відсутні погані барвники та консерванти. Водночас у складі є корисні для тварини рослинні насіння і ягоди: просо, сорго, лляне насіння, юка, чорниця і журавлина. Саме такі продукти здатні закріпити імунітет кішки.

Також вони застосовуються як профілактичні засоби від деяких хвороб.

В основу цього корму входять натуральне філе свійської птиці, печінка, м’ясне борошно. Також до складу включаються тваринні жири та особливі гідролізовані білки.

Acana Wild Prairie

Основу цього корму складають м’ясо, серце, хрящики індички та курки. Також у складі є яйця курей і риба. Такий корм вважається багатофункціональним. Він підійде практично всім кішкам незалежно від породи і віку. У складі цього корму зовсім відсутні зернові продукти, які можуть викликати сильну алергію тварини в період вагітності.

Ще, це харчування може призвести до значного поліпшення стану шерсті та слизових кішки.

1st Choice “Здоровий старт” для кошенят

Цей корм може підійти як маленьким кошенятам, так і вагітним кішкам. Він містить у собі мінімальну кількість натуральних протеїнових речовин (м’ясне борошно, курка). Також цей корм має у власному складі рисові зерна, листи петрушки, м’яту, горох, лососевий жир. До нього входять і особливі добавки вітамінів, необхідні для підтримки імунітету вихованця.

Чи можна годувати консервами?

Дуже багато домовласників не знають, чи можна давати в якості їжі вагітним кішкам вологий корм і консерви. Як вважають професіонали, тварині слід давати в цей період подібну їжу, однак при цьому потрібно вибирати тільки дуже якісні продукти. Найкраще власний вибір зупинити на вологому гіпоалергенному кормі з високим вмістом м’ясного білка і рису.

Водночас мають бути абсолютно відсутні штучні консерванти та шкідливі хімічні добавки. Крім цього, в консервних продуктах та іншому вологому харчуванні мають міститися обов’язкові для тварин, що годують, мінеральні та добавки вітамінів в оптимальній відповідності між собою.

Такий правильний раціон дає можливість підвищити кількість молока у кішки.

Важливі фактори підбору

При купівлі корму для вагітної або годуючої кішки потрібно вибрати дуже якісні варіанти групи преміум. Також необхідно приділяти велику увагу таким моментам.

 • Досконало харчування не повинно містити зернові деталі. Тому що вони можуть викликати алергію у тварини, що може зашкодити здоров’ю кішки і майбутніх кошенят.
 • Звертайте на те увагу, щоб у кормі містилася велика кількість натуральних білків, мінеральних (цинк, кальцій, залізо, магній) і вітамінних добавок. Адже власне ці компоненти важливі для гарного росту і розвитку кошенят і для підтримки здоров’я самої кішки. Вони впливають фактично на всі важливі тілесні процеси в організмі.
 • Також до складу харчування для годуючих і вагітних тварин входять вівсяні пластівці, сирні продукти, курячі або перепелині яйця, шлунки і печінка курки.
 • Чудово підійдуть продукти з морською рибою. Корми з річковою рибою підбирати не слід, оскільки вона може занадто складно засвоюватися кішкою. Крім того, така риба дуже часто заражена різними паразитами.

Під час вибору потрібно брати до уваги, що якщо в період вагітності у вашої кішки почалися проблеми з травною системою, то варто перейти на вологі корми або консерви.

У цьому варіанті краще підбирати рибні консерви або пюре з овочів.

Годувати вагітну кішку звичайним кормом буде мало, тому рекомендується заздалегідь отримати консультацію з ветеринаром з питання застосування додаткових полівітамінних продуктів.

Якщо ви годуєте вихованця спеціальним харчуванням, то тоді схожі речовини вводити не варто, інакше у кішки може статися гіпервітаміноз, що зашкодить і її здоров’ю, і здоров’ю кошенят.

Позначки:, , , , , , , ,
close