Найрозумніші породи собак у світі топ-20 рейтинг собак за інтелектом

Найрозумніші породи собак у світі топ-20 рейтинг собак за інтелектом - Ветеринар

Собака-унікальна тварина. Вчені з’ясували, що вона може робити дуже прості математичні обчислення, розпізнає 300 слів і жестів, може виконувати різні функції – оберігати будинок, бути в ролі пастуха, навчатися. На таких характеристиках і особливостях грунтується рейтинг найрозумніші породи собак.

Види собачого інтелекту

Класифікація інтелекту собак була запропонована доктором психологічних наук Стенлі коренем.

  • інстинктивний-функції, здійснювані тваринами на природженому рівні-Охорона житла, випас худоби;
  • адаптивний-вимальовується при вирішенні щоденних завдань;
  • здатність до навчання, слухняність, особливості виконання команд дресирувальника.

В основі рейтингу найрозумніших собак у світі лежить третій вид інтелекту. До нього не увійшли тварини з низькою, середньою навчаністю. Найрозумніші породи виконують команду в 85% випадках з 100, при цьому роблячи 5-15 повторень.

У чому вимальовується інтелект собаки

Собачий інтелект вимальовується в будь-якій дії, скоєному особиною. Наприклад, одні особини прекрасно охороняють будинок, пасуть стадо. Інші служать поводирями для сліпих, грають роль психотерапевта для людей, що потрапили в біду. Треті здатні до навчання, виконання команд – «сидіти», «принести палицю», «лежати». Високі вміння властиві для порід, яких активно беруть на полювання, пошуки, операції з порятунку.

Найрозумніші породи собак у світі топ-20 рейтинг собак за інтелектом - Ветеринар

Рейтинг розумних собак по всьому світу

Найрозумніші породи собак включені в топ-20. Їх рейтинг побудований на навченості, слухняності. Перша 10-ка виконує завдання в 95% випадків, друга (85%) володіє меншим ступенем інтелекту, виконує команди з першого разу.

1. Бордер-коллі

Спочатку собак вивели для випасу овець в районах Шотландії, Англії. Їх популярність пов’язана з спостережливістю породи, правильною, своєчасною реакцією на команду пастуха.

Це віддані, розумні, енергійні собаки. Вони доброзичливі до людей і дітей. Для їх розвитку потрібні чисте повітря, активні ігри, свобода, фізнагрузкі. При відсутності необхідної уваги з боку господаря бордер-коллі може проявити впертість, непослух. При професійній дресируванню пси займають перші місця на змаганнях, які пов’язані з фізичною підготовкою, спритністю. Наприклад, стрибки по довжині. Подробиці про зміст породи читайте тут.

2. Пудель

Ці декоративні собачки з модними стрижками і бантами володіють дивовижними здібностями до навчання, любов’ю до рухливих ігор з господарем і займають друге місце в топ-кращих 10 порід. Їх виділяє високий інтелект, здатність до дресирування, виховання, дружелюбність до дітей, велика необхідність в щоденних вправах.

Раніше подібних собак брали на полювання, наприклад, які здатні до плавання особини діставали підстрелену дичину з води. Тепер вони створюють роль декору, беруть участь у виставках, змаганнях.

Тільки один мінус породи – шерсть, яка вимагає щоденного догляду. Але завдяки спеціальним салонам це тепер не проблема.

3. Німецька вівчарка

Порода займає третє рейтингове місце за інтелектом. Спочатку вона застосовувалася для випасу худоби, виконання ролі солдатів, поводирів, охоронців, охоронців.

Німецьку вівчарку потрібно дресирувати з маленького віку-1,5-2 місяців від народження. Це допоможе прищепити уроки слухняності, виростити надійність, відповідальність. Їй потрібні часті фізичні тренування, розумове навантаження.

Вівчарки дуже прив’язуються до господаря, можуть бути агресивні в порівнянні з іншими вихованцям.

4. Золотистий ретривер

Це справжні інтелігенти, які здатні запам’ятати до 200 команд. Їх часто знімають у фільмах, застосовують в якості поводирів для сліпих, залучають в пошуково-операціях з порятунку. Подібних особин від інших родичів виділяє розвинене нюх, дружелюбність, ніжність і ласка по відношенню до власника.

Золотистому ретриверу потрібна щоденна фізнагрузка: гра з м’ячем, плавання, пробіжки, прогулянки, виконання спеціалізованих комплексів тренувань.

Найрозумніші породи собак у світі топ-20 рейтинг собак за інтелектом - Ветеринар

5. Шелті

Собачки цієї породи нагадують Коллі в мініатюрі. Спочатку вони містилися в якості сторожів, для випасу худоби. Ці тварини люблять увагу, з радістю показують трюки перед публікою, готові все зробити заради похвали або ласощі.

Особливостями характеру Шелті є сором при незнайомцях, велика ступінь тривожності. При самому невеликому підозрі на виникнення травматичної ситуації від них можна почути пронизливий гавкіт.

Шелті входять в список собак-компаньйонів для житлової площі, детальніше ви можете дізнатися це тут.

Ця порода легко дресирується: вона легко виконує і освоює нові складні команди, завдання на спритність, пошук.

Найрозумніші породи собак у світі топ-20 рейтинг собак за інтелектом - Ветеринар

Улюбленим заняттям цієї собаки вважається гонка за дрібними тваринами, автомобілями, навіть дітьми. Таке пристрасть бажано припиняти.

6. Лабрадор-ретривер

Собаку виділяє доброзичливий характер, енергійність, лояльність власнику. Вона може брати участь в операціях з пошуку, надавати допомогу психотеропевта в дитячих будинках і лікарнях, бути поводирем, рятувальником.

Порода досить добре налаштована до людей, тому її небажано застосовувати в якості сторожа. Улюблене її заняття-активні ігри, фізнагрузка у вигляді прогулянок, пробіжок. Особливих успіхів особини можуть досягати при виконанні команд на послух.

7. Папільйон

Ці невеликі, декоративні собачки-компаньйони відомі дуже маленькими розмірами і вухами, що нагадують крила метелика. Вони дуже пильні, обережні, легко навчаються, виконують дуже не прості команди.

Папильоны є власниками. Це потрібно брати до уваги якщо є наявність в будинку дитини. Якщо собака відчує небезпеку, вона може вкусити дитину.

8. Доберман

Це Уважний, безбоязний сторож, за яким дуже легко доглядати. Він доброзичливий по відношенню до людей, занадто сильно прив’язується до власника.

Доберман відрізняється впертістю, тому йому потрібен досвідчений володар, методичний підхід у вихованні. Він швидко вчиться, дуже легко виконує команди. Дресирування повинна обов’язково включати активні заняття з високою кількістю рухів.

9. Ротвейлер

Пес може стати надійним, хоробрим, вірним компаньйоном. Він застосовується для охорони, служби.

Господар такого собаки повинен володіти сталевим характером, при дресируванні висловлювати наполегливість, вимогливість. Не можна ні в якому разі допускати виникнення агресії. Підкріплювати успіхи при виконанні команд можна похвалою, ласощами.

10. Хілер

Недоліком подібних пастуших собак вважається агресивний, дивний характер. Це часто заважає при виступах на виставках, змаганнях. Власнику такого пса потрібно навчити його розкриватися перед суддями і бути завжди насторожі.

З молодого віку з цим вихованцем важливо відвідувати курси слухняності, де використовують гуманні методи виховання. Фізичні покарання не прийнятні.

Найрозумніші породи собак у світі топ-20 рейтинг собак за інтелектом - Ветеринар

11. Австралійська вівчарка

У цієї породи не проста зовнішність, хороші зовнішні і розумові дані. Для виховання собаки потрібні активні, довгі прогулянки, ігри на місцевості і достатня фізнагрузка. При їх відсутності тварина сама знайде собі заняття, яке може не сподобатися господареві.

12. Курцхаар

Це дуже активна порода, що володіє цікавим, добрим характером, любляча суспільство і дітей. Вона славиться невгамовною енергетикою, розвиненим інтелектом, тому важливо займатися з нею, регулярно прищеплювати чудові якості і вчити чомусь новому.

Курцхаар можна застосовувати для полювання, ці особини не бояться холодів і комах.

13. Був’є

Був’є називають «бельгійськими ведмедями» через великі розміри і кудлату, рясну шерсть. Вони сильні, сміливі, витривалі і здатні виконувати багато команд. Наприклад, оберігати, пасти худобу, стежити за територією біля будинку, перетягувати речі з одного місця на інше.

При відсутності ранньої соціалізації пси відрізняються агресивним, злим характером. Господар був’є повинен бути твердим, впевненим лідером, який вміє чітко, поступово давати команди.

При виникненні собакою впертості без помітних на це причин, не можна їй потурати і йти у неї на приводу.

14. Бріар

Це розумна і відважна порода володіє зовнішністю декоративних видів і великим розміром. Бріар слухняні і віддані, потребують фізичних, емоційних навантаженнях. При недостатніх тренуваннях стають млявими, апатичними, іноді – озлобленими.

Дресирування повинна включати довгі активні вигули, завдання на реакцію, витривалість, гнучкість і спритність. На змаганнях порода часто отримує титули не тільки за успіхи, а й за зовнішню красу.

15. Американський стаффордширський тер’єр

Характер амстаффа залежить в підході до виховання. Собака може бути добрим, відданим істотою, що не загрожує суспільству. Однак при недосвідченому навчанні і дресируванню, спеціальному провокуванні агресії вона стає лютим, жорстоким тваринам.

Ці особини успішно вчаться, люблять довгі активні вигули. Якщо це неможливо, для виплеску енергії собаці потрібен правильно оснащений вольєр.

16. Вельш-коргі

Представники цієї породи входять в список високоінтелектуальних собак. Вони життєрадісні, швидко і легко прив’язуються до власника, домочадцям. У навчанні схильні виконувати циркові трюки, брати участь в собачих видах спорту – флайбол, аджиліті.

17. Цвергшнауцер

Ця порода має незвичайну зовнішність-на морді красуються густі брови і довга борода.

Цвергшнауцерів часто називають»вусачами». Вони дуже сміливі, іноді ворогують з родичами. Незнайомців розцінюють як небезпеку їх сім’ї. Особини розумні, вперті. При дресируванні слід висловлювати помірну напористість, почуття такту.

Найрозумніші породи собак у світі топ-20 рейтинг собак за інтелектом - Ветеринар

18. Спрингер-спанієль

Це інтелектуальна, Добра, обачна і уважна порода. Вона може бути нянькою для дітей, нечасто застосовується в якості охоронця.

Для підтримки гарної фізичної форми псам потрібне навантаження, щоденні вигули. Їх виділяє надмірна допитливість, розвинений нюх, тому, опинившись на вулиці, Спрінгер-спанієль обшукує і обнюхує територію в пошуку чогось оригінального.

Найрозумніші породи собак у світі топ-20 рейтинг собак за інтелектом - Ветеринар

19. Померанський шпіц

Ця карликова порода займає 19-е рейтингове місце. Вона досить активна, любить суспільство і інших, недомінуючих тварин. На вулиці собаки з радістю стрибають, бігають, граються. При відсутності потрібної фізнагрузкі Померанський шпіц проявить неприємні для власника поведінкові лінії.

20. Міттельшнауцер

Через зовнішність таких особин називають» бородатими і бровастими » собаками. Вони володіють норовливим характером, дуже активні, грайливі. Особливість породи-прагнення догодити власнику застосовується досвідченими дресирувальниками при їх вихованні.

Іншою рисою характеру міттельшнауцера вважається впертість, тому господар повинен бути Людиною з твердою рукою, великим досвідом. Собаці потрібна фізична і розумова навантаження, спілкування, спільне проведення часу з людиною.

Найрозумніші породи собак — це просто рейтинг. Будь-якому вихованцеві потрібно постійне виховання, навчання, розвиток інтелектуальних і фізичних здібностей.

Найрозумніші породи собак у світі топ-20 рейтинг собак за інтелектом - Ветеринар

При досвідченому підході і достатньому часу пес виконає традиційні команди, а потім складні трюки. Головне, не забувати про специфіку породи, її рівень інтелекту, індивідуальні та вроджені якості.

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60RdujM6K9IbEGX2uTBC180b0 playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

Позначки:, , , , , , , ,
close