Паста для виведення грудок шерсті у кішок

Домашні кішки по власній натурі надзвичайно охайні створення. Вони ретельно доглядають за власною шерстю і шкірою, вилизуючи і очищаючи їх. Вилизуючи шерсть тварина позбавляється від зайвих запахів і прибирає зайві волоски.

Мова кішок шорсткий за рахунок покривають його поверхню бугорочков – паппіляров. Під час вилизування частина шерстинок проникає в травний тракт, осідаючи в області шлунка і формуючись в грудку. Паста для виведення вовни для кішок повинна знаходитися в арсеналі у всіх господарів кішок, що мають шерстний покрив.

Це пов’язано з тим, що в результаті скупчення грудочок вовни в області шлунка, відбуваються серйозні порушення в роботі системи травлення. У нормі частинки шерстинок виводяться з організму поряд з каловими масами. Але є також ризик їх повного не виведення при дуже високій пухнастості кішки.

У чому небезпека вовняних грудочок

Шерсть, з’їдена кішкою, починає проходити по стравоходу, сідає в шлунку, а потім починає надходити в кишечник. У переважній безлічі випадків, кішки відригують грудочки шерсті, що не несуть небезпеки для їх організму, а тільки доставляють дискомфорт господарям.

У більшості випадків з’явився вовняний грудку може стати реальною загрозою для здоров’я вихованця. Буває це коли кому дуже великий і не може пройти через сфінктери шлунка і стравоходу.

У запущених випадках грудочки вилизаної вовни як правило провокують закупорку тонкого відділу кишечника і без втручання хірургічним шляхом обійтися не вийти.

Рекомендується вивести шерсть зі шлунка, коли грудочки не досягли великих розмірів. Для цього і призначаються спеціалізовані пасти.

Тріхобезоари-назва з’явилися грудочок вовни, можуть виявитися причиною розвитку таких симптомів:

  1. Порушення апетиту або ж відмова від їжі . Вихованець перестає доїдати покладену порцію, однак при цьому виглядає голодним, часто підходить до власної мисці. Це пов’язано з тим, що в шлунку не багато місця для їжі через трихобезоаров.
  2. Шерсть стає тьмяною . Порушення харчування різко погано проявляється на загальному стані тварини. Кішка недоотримує корисні вітаміни і мінерали. Крім вовняного покриву, страждають і внутрішні системи організму через нестачу потрібних нутрієнтів в харчуванні.
  3. Блювота, кашель, нудота . Якщо кішку рве шерстю, то причина ясна – переповнення шлунка трихобезоарами. Вихованець починає кашляти, прагнучи викликати рефлекс блювоти. Деякі тварини власне починають їсти листи бур’яну, що має шорсткі Листя, для того щоб спровокувати рефлекс блювоти. Дуже великий кому з’явилася вовни може не пройти через сфінктер, який об’єднує стравохід зі шлунком, що в результаті буде причиною закупорки.
  4. Переповнення шлунка трихобезоарами-наявність вовни на іклах. В першу чергу необхідно оглянути порожнину рота вихованця і якщо буде виявлено налипання вовни на ікла, то її слід буде видалити. Шерсть, що залишилася на іклах, може викликати процеси запального характеру в яснах при вростанні в них.
  5. Млявість, байдужість, запор . Різка зміна настрою тварини виявляється у вигляді млявості, сонливості може говорити про скупчення вовни в організмі. Крім цього, наявність тріхобезоаров можна визначити по запору, що спостерігається у тварини пару днів. Основою порушення стільця може бути не добре обраний корм для кішок, але в переважній безлічі випадків відбувається закупорка кишкового тракту грудками вовни, що призводить до порушення кровообігу в тканинних структурах. Запускаються дегенеративні процеси відмирання клітин слизової кишечника і як наслідок, приходить загальне отруєння організму.

для того щоб захистити тварину від мук, найкраще купити заздалегідь спеціалізовану пасту, яка допомагає впоратися з проблемою без наслідків. Володар не буде спостерігати болісних рухів тварини, коли воно намагається вирвати накопичилася шерсть, а ще вбереже від небезпечних наслідків, наприклад як закупорка травного тракту трихобезоарами.

Як діє паста

Паста для виведення шерсті у кішок має у власному складі спеціалізовані речовини, іменовані баластними, а ще рослинну клітковину і масла рослинного походження. Дуже часто виробники додають в пасту для виведення вовни солод.

У складі пасти також можна помітити трансгалактоолігосахарид, речовина дозволяє додатково активізувати процеси травлення у кішки, посилюючи перистальтику, а ще добре впливаючи на нормалізацію мікрофлори кишечника.

Дія пасти для виведення шерсті зі шлунка кішки направлено на обволікання тріхобезоаров, а ще змазування стінок тонкого і товстого відділу кишечника, для полегшення проходження вовняних грудочок.

Засіб для виведення шерсті не робить розчиняє дії, як впевнені більшість власників кішок. Воно лише робить легше виведення трихобезоаров з шлунка і кишечника поряд з каловими масами, додатково стимулюючи перистальтику.

Незалежно від виробника пасти для виведення шерсті у кішок, потрібно заздалегідь отримати консультацію з ветеринарним фахівцем. Наявність хронічних або ж загострених хвороб системи травлення є прямим протипоказанням до використання цього засобу.

Одні з найпопулярніших пасти для виведення вовни

Пасти для виведення вовни випускаються багатьма фірмовими компаніями, що надають товари для тварин. Найпопулярнішими вважаються Дуо Мульти Паста для кішок і паста торгової компанії Джим ПЕТ. Головна перевага цих препаратів, вироблених у вигляді гелів в тому, що вони додатково вітамінізовані і дають можливість не тільки дуже легко видалити проблему утворення грудочок, але і є своєрідною добавкою до основного раціону харчування.

Крім препаратів, володар тварини повинен дотримуватися кількох головних правил, для того щоб не допустити утворення тріхобезоаров в травному тракті вихованця. Важливо регулярно вичісувати кішку, тим більше якщо вона відноситься до довгошерстих порід. Це дає можливість істотно знизити кількість шерстинок, що потрапляють через порожнину рота.

Бажано прочісувати шерсть кішки день у день, а ще витирати вологою чистою ганчіркою, щоб прибрати обсипалися ворсинки.

Потрібно приділяти велику увагу раціону харчування тварини. Існують цілі лінійки кормів супер-преміум класу, які крім важливих поживних елементів, в собі містять речовини, що дозволяють не допустити утворення вовняних грудочок.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close