Розеткові морські свинки: особливості породи та тонкощі догляду

Розеткові морські свинки: особливості породи та тонкощі догляду - Ветеринар

Морська свинка — доброзичлива і ніжна домашня тварина, яку можна зустріти у більшості людей. Однією з дуже невимогливих порід вважається абіссинська свинка, її ще називають розеткою. Цей милий гризун підходить як друг навіть дитині.

Розеткові морські свинки: особливості породи та тонкощі догляду - Ветеринар

Але щоб звір відчував себе щасливим вдома, потрібно забезпечити йому затишні умови утримання.

Особливості породи

Підбираючи серед морських свинок жорсткошерсту абіссінку, потрібно завчасно познайомитися з особливостями цієї породи. Розеткові свинки мають добрий характер, вони швидко приручаються і підлаштовуються до нових умов. Серед особин нечасто зустрічаються ті, хто дозволяє собі вкусити за палець господаря. Дуже часто тварини народжуються чорно-біло-рудими. Зрідка зустрічаються черепахові та чалі особини.

Свою назву розеткові свинки отримали за наявність незвичайних візерунків із шерсті, схожих на розетки. Чистокровні тварини мають від 8 до 12 симетрично розміщених розеток. По дві розетки розміщені на спинці носа, в області передпліччя, на задніх ногах, на крижах. Ще чотири розетки можуть бути присутніми на спинці. Також породу можна відрізнити за яскраво вираженими вусами, опуклими очима, насиченою жорсткою шерстю, наявністю бакенбард, широко розставленими вушками.

Утримання в будинку абіссінської морської свинки часто виявляється одним єдиним виходом для астматиків і людей, схильних до алергії. На шерсть таких звірят не завжди буває алергічна реакція. Крім того, і самі ці тварини володіють досить міцним імунітетом перед захворюваннями, хоча зрідка буває, що захворювання і не обходять їх стороною. Вважається, що особини цієї породи дуже розумні та кмітливі, і тому прекрасно піддаються дресируванню.

Ще одна Основна особливість розеток — їхній тонкий слух. Наприклад, гризун може почути наближення господаря, який щойно зайшов у під’їзд, і почати радісно пищати, вітаючи власника.

Абіссінські свинки люблять сидіти на руках у людини і добре ладнають з дітьми. Деякі вихованці можуть навіть облизувати пальці господаря, висловлюючи таким чином свою довіру. Але під час утримання важливо взяти до уваги, що свинки цієї породи бояться різких звуків і рухів, будь-яка непередбачена зміна може призвести до нападу паніки.

У природі морські свинки вважають за краще жити групами по 5-10 особин, вони разом будують нори і добувають їжу, а вдома два родича часто не можуть зжитися, тим більше якщо вони однієї статі, і особливо, якщо це два самці. Тому рекомендується купувати всього одного вихованця, якщо господар не планує розводити морських свинок. Добре можуть зжитися лише особини-однопометники.

У разі розведення морських свинок слід приготуватися до того, що дитинчата з’являються гладкошерстими. Подібне трапляється, і ця ситуація не вважається відхиленням від норми. Однак якщо у малюків неправильні розетки або їх менше, ніж необхідно, то, можливо, невеликі свинки стали плодом любові нечистокровних батьків, і далі таких особин розмножувати не рекомендується.

Досить важливо не схрещувати абіссінок з довгошерстими породами, адже отримане потомство відрізняється безладно розставленими розетками і не несе ніякої племінної цінності.

Позначки:, , , , , , , ,
close