Скільки корму потрібно кішці на день?

Скільки корму потрібно кішці на день? - Ветеринар

Питання про те, скільки корму кішці потрібно отримувати щодня, цілком виправдане і за будь-яких обставин має сенс. Подібно до людей, багато тварин, які живуть вдома, на даний момент мають зайву вагу, що призводить до захворювань, таких як ревматизм або діабет.

Скільки корму потрібно кішці на день? - Ветеринар

Інакше кажучи, хвороби цивілізації, що ґрунтуються на надлишку їжі, вже досягли й улюблених чотирилапих друзів.

Як точно розраховувати необхідну кількість їжі?

Результати ожиріння у котів з’являються дуже швидко: тварини втрачають частину власної рухливості, стають менш активними і через встановлений час починають страждати від найрізноманітніших хвороб. Різноманітність харчування кішок підтримує здоров’я і забезпечує їм гарну шерсть.

Варто зазначити, що навіть дикі представники сімейства котячих не можуть швидко зголодніти, тому не потрібно йти на поводу у власного улюбленця і годувати його тоді, коли він цього захоче. Кішки можуть жити без їжі протягом декількох діб. Набагато важливіша питна вода, а не молоко, як багато хто все ще вірить. Якщо навіть вам здається, що вихованець все ще голодний, не дайте себе обдурити.

Не потрібно надавати коту безмежний доступ до корму за його примхою, потурбуйтеся про його здоров’я і постарайтеся годувати суворо згідно з розкладом. Буває, зрозуміло, тварину можна побалувати, але не зловживати цим.

Скільки повинні поглинати сухого корму?

Довели, що для багатьох порід кішок деякі корми потрібні цілодобово в мисці. Два рази на день додатково подається маленька частина вологої їжі.

  • Маленьким кошенятам необхідно багато енергії для росту. Тому зазвичай вони їдять у 2-3 рази більше, ніж великі особини. Їхня добова потреба в їжі може становити від 250 до 350 грамів.
  • Літнім тваринам нормальної ваги необхідно в день близько 130 грамів їжі. Годування сухим кормом, яке з’являється в мисці ввечері та вранці, вважається ідеальним.
  • Для тварин із зайвою вагою достатньо всього 100 грамів корму на день.
  • Вагітні та ті, що годують, а ще активні породи кішок, наприклад бенгальці, повинні мати повну миску, оскільки в них висока потреба в їжі. Їм належить до 450 грамів їжі на день, розподілених на кілька прийомів.

Здебільшого, на пачці з сухим кормом є таблиця, за якою можна визначити, скільки корму необхідно для конкретної тварини.

Сухий корм дешевший за мокрий і містить всі важливі для кішки поживні речовини. Миска має бути заповнена якісним сухим кормом. Якісний сухий корм підходить не роздумуючи як єдина страва. Він забезпечить будь-якому коту всі відповідні інгредієнти, яких він потребує. Завдяки дуже якісному сухому корму для котів тварина харчується без шкідливих добавок.

Якщо ви годуєте власного улюбленця сухим кормом, то потрібно забезпечити вміст води в їжі від 8 до 10%, оскільки тварини задовольняють власну потребу в рідині зазвичай під час прийому їжі. Також необхідно передбачати миску з водою і забезпечити кішці частий доступ до неї.

Скільки давати мокрого?

Тип і кількість харчування залежить від віку та активності кішки. Кошенятам необхідно більше рідкого корму, ніж дорослим або літнім особинам. Активність і порода тварини також мають важливе значення для типу і кількості їжі. Нудьга і стрес тварини призводять до того, що кішка часто ходить до миски і їсть все більше і більше, що, зі свого боку, неминуче призводить до ожиріння.

Якщо порівнювати з собакою, яка всеїдна, кішки є чистими хижаками і гурманами. Є також відмінності в кількості прийомів їжі.

Тоді як собаку годують один або три рази на день, кішка споживає дуже мінімальну кількість їжі, але натомість вона щодня йде до миски до 20 разів.

Аналітики зазначають, що дорослій кішці вагою близько 4 кілограмів належить їсти від 300 до 400 грамів вологої їжі на день. Зрозуміло, активний кіт має дуже високу потребу в енергії, ніж старий, тому денна норма корму є орієнтовною і має бути адаптована для індивідуальної особини. Але якщо кішка відмовляється від їжі або часто сита, основою цього можуть бути хвороби.

Важливо, щоб корм у всі часи був домашньої температури і ніколи не зберігався поза холодильником. Також потрібно привчити вихованця до прийому їжі у встановленому місці і забезпечувати йому на певний період часу харчування спокій.

Як розрахувати норму?

Дорослій здоровій кішці зазвичай необхідно приблизно 5 грамів білка на кожен кілограм ваги. Це можна віднести до тварин правильної комплекції без ознак ожиріння. Тому якщо кішка важить дуже багато, вона має отримувати менше корму, а якщо вона важить менше — порції мають бути більшими.

Потреба в енергії у тварини зростає, якщо вона проводить багато часу на вулиці. Активній кішці зазвичай необхідно приблизно 60 кілокалорій на 1 кг маси тіла, а тварині, яка здебільшого перебуває вдома, всього 40 кілокалорій. Питання про те, скільки сухої і вологої їжі повинна з’їсти кішка, вважається індивідуальною проблемою.

Щоб підтримувати правильний баланс поживних речовин, найкраще жити в правильному ритмі. Знаючи вміст білка в їжі, можна досить легко розрахувати добову порцію, яку необхідно розділити на кілька прийомів їжі.

Для кошенят

На початку життя кошенята споживають тільки материнське молоко. Тому не варто вводити в їхній раціон нову їжу приблизно до 4 тижнів. Молоко матері багате на білок, який достатньою мірою підтримує ріст тварини. Якщо кошеня було залишене і потребує годування, прекрасне рішення — дати йому оптимальний замінник молока. Не можна давати маленькому кошеняті коров’яче молоко — в ньому дуже мало білка, але багато цукру.

Тверду їжу можна вводити приблизно з 4 тижня життя тварини. У цей період краще давати мінімальну кількість вологої їжі, що дасть кішці можливість звикнути до перекусів.

Потроху кішка повинна пробувати корм різної консистенції — сухий, заздалегідь приготоване м’ясо або рибу. Порції мають бути меншими, ніж для дорослого кота.

Для дорослих тварин

Кішка повинна отримувати пару маленьких збалансованих страв протягом усього дня. Господарі часто годують власних вихованців від 4 до 6 разів на день по 50 грамів. Кішці не потрібно їсти до повного насичення, за рахунок чого її організм може нормально працювати.

Інше рішення полягає в тому, щоб годувати тварину всього лише двічі на день, але багато, залишаючи безмежний доступ до сухого корму. Кішка може з’їсти його, коли захоче. Але, якщо вихованець буде жадібним, він зможе відразу вжити весь запас їжі. Відсутність будь-якого контролю може швидко призвести до ожиріння, тому слідкуйте за власним улюбленцем, і якщо він намагається з’їсти все одразу, доступ до корму краще прибрати і продовжити годування згідно з графіком.

Середня маса тіла по-перше залежить від віку тварини. До п’ятимісячного віку кішка повинна важити близько двох кілограмів. Через 7-8 місяців її вага зазвичай збільшується приблизно до трьох кілограмів. Дорослий здоровий вихованець повинен важити близько 4-5 кг.

Визначити норму маси тіла дуже просто, для цього необхідно звертати власну увагу на кількість жирових тканин вихованця, зокрема:

  1. при достатній вазі у кота має бути тонка жирова тканина і трохи видимі ребра;
  2. при сильному випинанні хребта і ребер можна судити про недостатню вагу;
  3. у разі коли ребра фактично не можна відчути, можна говорити про зайву вагу.

Зазначимо, що для контролю ваги слід дотримуватися розпорядку вживання їжі, контролювати кількість споживаної їжі і пам’ятати про корисні для тварин речовини.

Як зрозуміти, що кішці не вистачає їжі?

Миску з їжею для власного вихованця можна залишати на протягом усього дня, але не варто заповнювати до повної добової норми відразу. Якщо, наприклад, ви йдете з дому і погодувати кішку буде нікому, можна пред’явити їй половину добового харчування, а іншу частину дати ввечері. Також зазначимо, що потрібно організувати їй безмежний доступ до води.

Організм таких тварин практично не переносить коров’яче молоко, всупереч загальній думці. Тому варто зменшити власного вихованця від використання продуктів з молока.

Брак їжі для вихованця відбивається у втраті ним ваги й активності. Але необхідно пам’ятати, що корму, навпаки, буває дуже багато. Тварини, які живуть удома, менш рухливі, ніж вуличні, тому вимагають більш скромного харчування, перегодувати їх дуже легко.

Що необхідно знати новим власникам?

Новим власникам домашньої тварини переконайтеся, що вихованець здоровий і щасливий. Кішки, на відміну від собак, можуть бути досить вибагливими, коли доходить справа до їжі, і якщо їм не подобається страва, вони не будуть її їсти, навіть у тому випадку, якщо голодні. Ось чому важливо знайти баланс між потребами в харчуванні кішки та її смаками.

Коли людина приносить додому нову кішку, важливо продовжувати годувати її тією ж кількістю того ж корму і в тому ж графіку, до якого вона звикла, а потім потроху, буквально по столовій ложечці, переходити на нову їжу і новий розклад.

Чутливість кішки до спраги набагато менша, якщо порівнювати з собакою. Вони добровільно не п’ють воду, як собаки.

Але коли кішки не споживають достатньо води, у них розвиваються інфекції сечовивідних шляхів, як і у людей. Годування вихованця дуже якісною вологою їжею гарантує, що він отримує воду під час їжі.

Якщо господар дотримується всіх порад, але все таки турбується про те, що вихованець не отримує достатньо калорій, рекомендується оглянути спину кішки. Якщо хребці та ребра помітні, то це говорить про недостатнє харчування, тоді потрібно збільшувати кількість їжі. Але також існує ризик того, що вихованець просто хворий і його необхідно показати ветеринару. Якщо ж усе нормально, то необхідно просто змінити раціон і вибрати для нього інший корм.

Зазначимо, що різні тварини можуть приймати різну їжу — одним підходять лише певні корми, інші їдять все. Тому якщо ви знайшли певний тип корму, який сподобався вашому улюбленцю і абсолютно відповідає вимогам, що пред’являються, за калорійністю, наявністю корисних речовин та іншими показниками, то необхідно намагатися застосовувати виключно його, тільки іноді вносячи різноманітність у раціон власного улюбленця.

Позначки:, , , , , ,
close