Як доглядати за кішкою після стерилізації

Стерилізація кішок вважається серйозною процедурою для вихованки, яка може викликати у неї сильний стрес або ускладнення. Щоб кішка змогла швидко відновитися і прийти в норму, їй потрібно забезпечити затишні умови і правильний догляд в період після операції. Обов’язково необхідно знати, як доглядати за кішкою після стерилізації, так як це зможе допомогти тварині легше перенести цю процедуру.

Утримання в лікарні

Підготовка кішки до стерилізації і правильний догляд за нею в період після операції є важливими вимогами, які обов’язково потрібно дотримуватися дуже і дуже уважно. Безпосередньо вони дозволяють успішно провести операцію, а ще прискорюють період відновлення тварини.

У лікарні тварина може залишатися після своєчасного втручання від 1 до 10 діб, це дає можливість виключити можливі ускладнення, а ще істотно полегшує стан кішки.

Необхідно відзначити кілька хороших якостей змісту в лікарні після стерилізації:

 • при утриманні в клініці тварини протягом доби не знадобиться виконувати його перевезення в перші години після своєчасного втручання. У цей час воно не може особисто контролювати температуру;
 • якщо кішку залишити в клініці терміном до 5 діб, то у ветеринарному закладі їй зроблять всі заходи які для цього необхідні і уколи. Зазвичай прооперованим тваринам терміном до трьох днів виконуються уколи з знеболюючими препаратами, беруть аналізи, контролюють загальний стан. Цей варіант ветеринари пропонують застосовувати тим, хто не може особисто вдома провести контроль стану вихованки в перший день після стерилізації, а ще хто не може робити уколи, не може зберігати холоднокровність в екстрених ситуаціях;
 • якщо знадобиться кішку можна залишити в клініці на 10 днів. Зрозуміло, даний період для вихованки буде важким, оскільки вона не звикла таку кількість часу перебувати далеко від будинку. Однак при цьому протягом даного часу фахівці нададуть справжній догляд — вони будуть робити уколи з знеболюючими препаратами, давати потрібні вітаміни для швидкого відновлення організму тварини, забезпечать правильним харчуванням;
 • якщо у кішки є проблеми з серцевою роботою, а ще з іншими органами і внутрішніми системами, то в клініках для тварин пред’явлений спеціалізований персональний догляд. Це особливо важливо для тих господарів вихованців, які проживають далеко далеко від клініки. А справа вся в тому, що при загостренні якого-небудь захворювання можна просто не встигнути довести тварину до ветеринара.

Необхідно звернути свою увагу! Стаціонарний догляд за кішкою після стерилізації має і вагомий мінус. У даних ветеринарних установах підвищений ризик зараження інфекційними та вірусними хворобами. За даними статистки, щеплення забезпечують захист тільки в 15-80% випадків.

Плюс до всього, при утриманні в клініці після того як проведена операція у кішки може з’явитися дуже сильний стрес, а це також погано відбивається на процесі одужання. Переживання, стреси, хвилювання зменшують імунітет тварини. Кішка після клініки може довгий час бути в образі на господаря, за те, що він її кинув у важкий момент, також вона може йому за це мстити. Але ймовірність цього порівняно не висока, а якщо не надати необхідного догляду, то можна втратити тварину.

Звертатися варто в перевірені клініки з хорошими відгуками. Перед тим як ви відведете вихованку на стерилізацію, ретельно підберіть ветеринарну клініку і фахівця, які буде робити таку процедуру. Ветеринар зобов’язаний мати великий досвід і хорошу репутацію.

Догляд за кішкою в перші години після стерилізації

Бажано заздалегідь отримати консультацію з лікарем про правила догляду за кішкою після того як проведена операція. Більшість власників не знають як необхідно поводитися з домашнім вихованцям після цієї процедури і просто можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю кішки. Завдяки цьому найкраще відразу все дізнатися.

Дуже уважно варто стежити за вихованцем протягом 2-3 годин після своєчасного втручання. Кішку не потрібно залишати вдома одну, без нагляду ветлікаря, в період відходження від наркозу. Вона зобов’язана бути в стані спокою після анестезії, так як різкі рухи можуть доставити їй серйозний дискомфорт.

Подивіться дуже уважно на обов’язкові правила догляду за кішкою після відходження від наркозу:

 1. Виписування з ветеринарної клініки. У певних установах кішку виводять зі стану наркозу, а в інших можуть виписати тварина в стані сну. Найкраще заздалегідь дізнатися майбутні дії для догляду, коли вихованка почне прокидатися;
 2. Використання теплого пледа для прогрівання. У період відходження від наркозу після стерилізації, кішка не може особисто робити температурне регулювання тіла. Бажано при перевезенні тварини укрити його теплим пледом. Грілку застосовувати самому не рекомендується, оскільки вона провокує сильну кровотечу;
 3. Після повернення додому вихованку варто помістити на підлогу, який застелений теплим матеріалом. У кімнаті не повинно знаходитися протягів;
 4. Якщо у тварини з’являються ознаки синдрому болю, то їй може знадобиться знеболювання. Уколи кішки повинен робити ветеринарний фахівець.

Перевезення після того як проведена операція

Велику увагу потрібно приділити процесу транспортування кішки після виконання операції. Даний процес повинен виконувати правильно з урахуванням всіх потрібних правил і рекомендацій. Необхідно враховувати те, що в цей час у тварини зустрічається процес відходження від наркозу, у всіх він може протікати по-різному.

Важливо! Відходження кішок від наркозу після стерилізації може залежати від самих різних факторів – особливості індивідуальної непереносимості лікарського засобу, дозування препарату, дотримання підготовки перед оперуванням і багато іншого.

Не рекомендується транспортувати кішку на руках або на сидіння машини. Через те що, що тварина в цей час знаходиться під дією наркотичних ліків, завдяки цьому воно може вести себе непередбачувано.

Транспортування повинна проводитися з дотриманням наступних рекомендацій:

 • як тільки кішка після того як проведена операція буде передана власнику, її потрібно помістити в спеціалізовану переноску;
 • стерилізація кішки обов’язково проходить під наркозом, тому після оперування вихованка може бути в стані наркотичного сну або вона може почати плавно прокидатися від нього. Завдяки цьому її необхідно брати обережно, щоб вона не злякалася;
 • для транспортування необхідно застосовувати простору переноску, бажано щоб у неї відкидався верх;
 • на поверхню дна варто настелити непромокальну клейонку, а верх варто закрити чистим простирадлом.

Наркоз у вихованця викликає зниження властивостей захисного характеру організму, завдяки цьому він може втратити здатність до нормальної терморегуляції. Завдяки цій тварині обов’язково в цей період необхідно пред’явити тепло. Ця вимога важливо для зимової пори року, тому в цей період підвищений ризик переохолодження організму тварини.

Прогрівання вихованки може робитися за наступною схемою:

 • для прогрівання необхідно застосовувати грілку або пляшку з пластика з теплою рідиною;
 • розміщувати предмет для прогрівання необхідно зі спини;
 • при прогріванні варто строго стежити за тим, щоб грілка або пляшка не була на області промежини кішки;
 • не слід допускати попадання тепла в область з раною, воно провокує сильну кровотечу;
 • зверху тварина варто накрити теплою ковдрою;
 • регулярно контролюйте процес, не слід допускати перегрівання.

Догляд в побутових умовах

Як тільки тварина буде вдома, для нього важливо створити справжній догляд, який набагато спростить стан вихованки.

Необхідно підкреслити! Як тільки кішка виявиться вдома, її можна залишити в перенесенні або перекласти на теплий плед або підстилку. У приміщенні повинна дотримуватися температура на рівні 22-24 градусів за Цельсієм.

Плюс до всього робіть важливі додаткові заходи в період після операції:

 • не потрібно відразу після стерилізації розміщувати стерилізовану кішку біля батареї, систем обігріву;
 • у кімнаті, в якій знаходиться вихованка, не повинні бути протяги;
 • як тільки почнеться відходження анестезії не варто класти тварина на висоті. У цей час воно не може здійснювати контроль за власними рухами, кішка може впасти і отримати травми;
 • поки кішка спить, варто її помістити на правий бік. В цей час у неї може включатися рефлекс блювоти, і якщо вона виявиться лежати в неправильному положенні, то вона може захлинутися блювотними масами. Однак якщо правильно приготуватися, а конкретно дотримання голодної дієти протягом 12 годин перед оперуванням, то блювота у кішки не з’явиться; також подібний стан знизить навантаження на серце
 • під час дії наркозу у кішок очі не закриваються. Завдяки цьому може з’явитися пересихання рогівки очей. Потрібно раз в 30 хвилин змикати зорові органи вихованки, також можна зробити акуратне масування очних яблук;
 • застосування знеболюючих ліків провокує у тварини сильну спрагу. Коли кішка цілком відійде від наркозу і її руху будуть вже впевнені, варто поруч розташувати чашку з водою.

Обробка шва

Перевірка стану швів і догляд за ними дасть можливість уникнути самих різних ускладнення. Обов’язково необхідно дивитися, щоб вони постійно були чисті і сухі. Розбіжність країв не повинно знаходитися більш ніж на 1 мм.

Важливо! Якщо ви виявили у вихованки в області швів нагноєння і виділення з кров’яною структурою, то негайно зверніться до ветеринарного професіонала.

Якщо у кішки не з’являється складнощів, і процес загоєння протікає нормально, то повна нормалізація роботи організму тварини приходить приблизно через два тижні. При цьому період загоєння шва може залежати від індивідуальних особливостей представниці котячого сімейства, від кваліфікації лікаря, від дотримання правильного догляду після того як проведена операція.

У більшості господарів часто напрошується питання, чи необхідно робити зняття швів? Якщо використовуються саморассасивающіе нитки, то їх не знадобиться видаляти. Вони протягом певного часу самостійно відпадуть, коли шов повністю заросте. Якщо ж застосовується традиційний матеріалу, то зняття швів після стерилізації кішки виконує тільки ветеринарний фахівець. Зняття зазвичай робиться через 7-10 днів після стерилізації.

Для обробки шва необхідно застосовувати такі препарати:

 • Хлоргексидин і Диоксидин. Розтори з антисептичною дією наносяться на рану за допомогою піпетки;
 • Левомеколь. Мазь потрібно застосовувати для обробки області навколо рани. Після обробки обов’язково накладається пов’язка;
 • обов’язково необхідно раз в день використовувати спреї — Алюмініум, Чеміспрей, Ветеріцін. Препарати використовуються до моменту повного загоєння.

Догляд за стерилізованими кішками протягом усього життя

Як тільки вихованка повністю відновиться, у неї заживуть шви і її організм прийде в норму, необхідно дивитися на її харчування. Після стерилізації кішка стає досить спокійною, ласкавою, але вона при цьому може багато їсти.

Увага! Обов’язково необхідно ретельно стежити за вагою стерилізованої кішки. Надмірна маса тіла як правило чинить негативний вплив на здоров’я тварини.

Рекомендації по годівлі стерилізованої кішки:

 • велику увагу потрібно приділити вітамінам, які дуже сильно необхідні після стерилізації кішки;
 • всі обов’язкові елементи і вітаміни містять готові корми для стерилізованих кішок, які продаються в багатьох зоомагазинах;
 • чим годувати кішку, порекомендує ветеринар, також він складе раціон для тварини;
 • натуральне годування збільшить імунітет, захисні сили організму тварини, проте воно досить важко, тому рекомендується годувати спеціалізованими кормами для стерилізованих кішок, що продаються в зоомагазинах.

Всі перераховані вище рекомендації для догляду дозволять максимально легко і успішно відновитися кішці після стерилізації. Не забувайте, що ця процедура сильний стрес для тварини, тому зробіть все що можна, що ваша улюблениця перенесла його максимально легко.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close