Венеція: де знаходиться і що там обов’язково потрібно подивитися і зробити

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

За часів Римської імперії територію, на якій розташувалася Венеція, населяли племена венетів, від чого і походить назва міста. Але міського поселення тоді в лагуні не було, воно почало створюватися в другій половині VI століття. Розгром Константинополя 1204 року посприяв тому, що Венеція стала одним із головних економічних і політичних центрів Європи, але в XVII-XVIII століттях зростання Османської імперії призвело до занепаду міста. У 1866-му Венеція увійшла до складу Італії.

Де розташована Венеція? Місто розташоване в північно-східній частині Італії. При цьому розрізняють його острівну та материкову частину. Чому Венеція на воді? Історичний центр Венеціанської Рив’єри розташувався на 118 островах Венеціанської лагуни. Їх розділяють 150 каналів і проток, через які перекинуті мости. Вважають, що за часів Середньовіччя природні канали виконували роль, порівнянну з оборонними стінами, роблячи місто неприступним для ворога.

Дістатися з Казахстану до Венеції найзручніше літаком. Рейси з однією пересадкою в аеропорту Стамбула доступні з Алмати й Астани. Скористайтеся спеціалізованими онлайн-сервісами, щоб знайти найзручніший і найпридатніший за ціною варіант перельоту. Італія входить до Шенгенської зони, тому для відвідування країни громадянам Казахстану необхідно оформити візу.

Коли найкраще їхати до Венеції? Ресурс Santorini Dave рекомендує подорожувати до Венеції у квітні-травні та вересні-жовтні. У цей час у місті не надто спекотно і сухо, на відміну від серпня. Взимку існує велика ймовірність уникнути скупчення людей, але в цей час тут дощитиме.

Для зручності туристи можуть придбати карту City Pass Venezia Unica . Вона дає змогу з єдиним квитком користуватися громадським транспортом, відвідувати туристичні пам’ятки міста та пам’ятки культури, отримати інші корисні послуги.

Ресурс Time Out опублікував список найкращих занять у Венеції, складений італійським письменником-мандрівником Роккі Казале. До нього, крім прогулянки Гранд-каналом і відвідування головних архітектурних пам’яток міста, увійшли:

  • відвідування Венеціанського бієнале, куди кожні два роки приїжджають художники, критики і покупці творів мистецтва;
  • Венеціанський карнавал із різноманітним театральним вбранням
  • відвідування культового в історії міста кафе Florian, розташованого в самому серці площі Сан-Марко;
  • дегустація тірамісу в пекарні I Tre Mercanti, в якій представлено 25 різних видів десерту;
  • поїздка на острови Мурано, щоб помилуватися традиційною майстерністю виготовлення скла, і Бурано, де будинки пофарбовані в усі кольори веселки;
  • вивчення місцевої гастрономії та вина.

Венеція рясніє туристами, кожному мандрівникові тут запропонують заняття до душі. Насолоджуйтеся красою і шармом міста та не забудьте поласувати традиційними італійськими стравами.

Головні визначні пам’ятки Венеції

Що подивитися у Венеції? Видання Introducing Venice , Venice Lover і Planetware рекомендують побачити площу Святого Марка, собор Сан-Марко і Палац дожів, Міст зітхань і Ріальто, а також проплисти Гранд-каналом.

Площа Святого Марка

Головна площа Венеції Сан-Марко відома своєю красою та архітектурою. Навколо неї розташовані головні міські пам’ятки: Палац дожів, собор Святого Марка, Годинникова вежа.

Невід’ємна частина площі Сан-Марко — голуби, з якими пов’язана легенда. У рік освячення собору Сан-Марко в дар дожу піднесли клітку з парою голубів. Коли птахів випустили, вони сіли на фасад храму, що сприйняли як добрий знак від святого Марка. Правитель видав указ, який зобов’язав годувати цих голубів і все їхнє потомство коштом Венеції.

Собор Сан-Марко

Будівництво собору розпочали 829 року і закінчили через 3 роки. Будівля сильно постраждала під час пожежі, і її первісний вигляд не зберігся. Сучасний храм побудували 1063 року, а в наступні століття собор ставав дедалі більшим і красивішим.

Introducing Venice пише, що в інтер’єрі базиліки переважає золотий колір, тому її також називають Chiesa d’Oro (‘золота церква’). Купол Вознесіння (головний купол) вкритий мозаїкою початку XIII століття. Мощі святого Марка знаходяться в головному вівтарі церкви.

Палац дожів

Палац дожів вирізняє стримана і витончена венеціанська готична архітектура. Він був побудований між 1309 і 1424 роками, імовірно архітектором Філіппо Календаріо. Наприкінці XVI століття частину палацу знищила пожежа. Його відновленням зайнявся Антоніо да Понте.

Ресурс Venice Lover пише, що Палац дожів (Pałaso Dogal) був домом для лідера Республіки, якою колись була Венеція. Тут засідали сенат і Велика рада, працював Верховний суд. Від Палацу дожів канал перетинає Міст зітхань.

Міст зітхань

Міст зітхань (Ponte dei Sospiri) — один із найстаріших у Венеції. Споруда в стилі бароко прикрашена різьбленням по білому мармуру. Цим мостом у Середні віки проводили засуджених із Палацу дожів до будівлі в’язниці. Вони видавали зітхання, коли востаннє бачили красу Венеції.

Сьогодні з Ponte dei Sospiri пов’язують нову легенду: пропливаючи під мостом під час заходу сонця, потрібно поцілувати кохану людину, тоді почуття будуть вічними і взаємними.

Міст Ріальто

Міст Ріальто був побудований у найвужчій частині Гранд-каналу. Сучасний кам’яний міст був зведений наприкінці XVI століття. До цього споруда була дерев’яною і неодноразово руйнувалася.

Загальна довжина мосту Ріальто становить 48 м. Він встановлений на опорі з 12 тисяч паль, забитих на дні каналу. Planetware зазначає, що міст — улюблене місце туристів, які роблять тут фото на пам’ять і спостерігають за різноманітністю човнів, що проходять під ним.

Гранд-канал

Гранд-канал проходить через усю Венецію, на нього виходять фасади найкрасивіших будівель. Водна прогулянка дає змогу побачити місто у всій красі. Особливо романтичними види Венеції з Гранд-каналу стають у променях м’якого світла перед заходом сонця.

Громадський транспорт Гранд-каналу — вапоретто (річкові трамвайчики). Можна здійснити прогулянку на гондолах або скористатися річковим таксі.

Одному з найромантичніших міст світу є чим захоплювати і дивувати мандрівників. Головна родзинка Венеції — водні шляхи, що проходять через усе місто, які разом із величною архітектурою та лабіринтом вулиць створюють унікальне поєднання, що приваблює туристів.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

4 види оцту, які обов’язково варто використовувати для приготування смачної їжі

Кім Кі Дук: фільми режисера, які увійшли в історію кінематографа

Книги, що змінюють свідомість людини: топ-10

Позначки:, , , , , , , , ,
close